» »

Zaporedje sistema vodnega hlajenja

Zaporedje sistema vodnega hlajenja

cajac ::

Kako vi priporočate da dam vse komponente vodnega hlajenja v zaporedj, da bo seveda čim bolj:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Tribal ::

začel bom pri rezervoarju.
1. iz rezervoarja spodnji konektor v pumpo tam kjer črpa vodo, nato iz črpalke(tam kjer ven pumpa vodo) na procesor, iz procesorja na NB iz NB na grafiko iz grafike v radiator in iz radiatorja nazaj v rezervoar. To bi bila najboljša pot vode.

Good Guy ::

rezervar>pupma>radiator>cpu blok>nb blok>grafična>nazaj na rezervar
http://goo.gl/7ItKpU
Naj računalnik dela za vas^^

igor0203 ::

rezervoar>pumpa>CPU>GPU>radiator>nazaj v rezervoar

steev ::

Jaz bi dou tko. Pumpa nujn za rezervoarjem, ker mora met stalen dotok vode. Procesor pa GPU bloka skupej, umes ne sme bit radiator. Samo teh dveh se drž, radiator pa dej kamor hočeš, daj ga tako da pot vode (cevi) kar se da krajša.

Če bo rez.->pump->rad.->cpu->gpu->rez. krajši od rez.->pump->cpu->gpu->rad.->rez., pol uzam prvo rešitev, ali obratno, tista ki ima krajšo pot.
:|

cajac ::

od rovtarja se mi zdi še najbl kul nevem no:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

cajac ::

AJa še eno vprašanje k ne spada lih sem :)) Koliko je odvisen ventilator na radiatorju od tega kolk bo mrzla voda
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Jaffa ::

Ja ziher se pozna, kak hitro se vrti, oz. kako velik je.

What goes arround comes arround. Če maš dobvolj močno pumpo, ni važen vrstni red. Itak voda pride ZELO hitro okoli.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

tiborrr ::

Razlika med naravno in prisilno konvekcijo je v optimalnih pogojih 40%, kar je ze precej.
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

Fury ::

jest sem probu vse mozne kombinacije ko sem delu vodno, pa je blo razlike za 2-3 stopinje, pa se to je merilna napaka lahko. Prakticno nima veze... ker itak ni temperaturne razlike (je minimalna) znotraj samega obtoka.. ker ce bi bla je neki zelo narobe.

Postavi tko da bojo cevi najbolj optimalno razporejene, ker ce bos mel prevec cevi, bos pizdu k svinja k bos hotu kej ven pa not dajat.. se posebi kaksen RAM, ki zelo rad pride za razne cevi.

Nejc Pintar ::

nima veze, samo da je pumpa za rezervarjem
Lahko je biti prvi, če si edini!

BluPhenix ::

Ja samo če imaš precej velik rezervar in spelješ direktno iz vročih stvari v rezervar, se ti kopiči toplota v rezervarju. Za ciklus hlajenja nima veze, ker se itak ohladi pozneje, vendar pa lahko dviga temperaturo ohišja. Če pa pelješ iz toplih delov skozi hladilnik v rezervar, potem je voda v rezervarju bolj hladna.

No, potem je spet problem, če imaš tako toplo v ohišju, da ti že ohlajeno vodo, ki je v rezervarju, dodatno segreva.

Kaj je boljše? probaj in boš videl. Sam sicer še nimam vodnega, ampak mislim da ni to stvar, ki bi jo spravu skupaj v enemu dnevu, pač potrpljenje in malo poskšanja se po moje najbolje obnese.

cajac ::

se strinjam:D
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

cajac ::

A mi lohk kdo pove če bi se dal povezat črpalko tko da k bi opržgal komp da bi se še črpalka, sam problem je k dela sam na 220V :\
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Opkow ::

Kupis 12 V rele in ga prklopi na 12 V linije napajalnika. Zice od crpalke in napajanje zanjo, pa na relejski del releja.

Jaffa ::

Da. Link.
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

Fury ::

Jest ti rele odsvetujem. Zakaj? Ker lahko crkne. Boljsi predlog je tole pomoje:

Kupi razdelilec z stikalom in vanj ustekaj oboje - pumpo in comp, pa se monitor, ko si ravno na temu, in se navadi ugasat zadevo, ko ugasnes racunalnik.

Tko mam jest (po eni slabi rele izkusnji) in dela vse ql. Mislm, da je tut morphling enkrat reku, da ma neki podobnega.

BluPhenix ::

Ker rele lahko crokne....

Tudi pumpa lahko crkne, pa je zaradi tega ne boš dal noter?
Vsaka stvar lahko crkne, vendar če tako razmišljaš ne prideš daleč. Če se bojiš, da bi lahko crknilo, pač dodaš en varnostni sistem, ki te opozori, da je nekaj crknilo, v tem primeru rele.

Releje se drugače ful uporablja povsod v krmiljenjih, ker se drugače preprosto ne da. In če se firme, ki to prodajajo ne bojijo takih stvari se ni treba niti tebi. Če misliš, da je rele preveč bogi, lahko daš kontaktor (to je tak velik velik rele, kateri ima lahko sponke tudi za trifazno). Pri releju je pomembno, da ne presežeš njegovih nazivnih vrednosti, ker v tem primeru lahko crkne ja (ko stališ navitje recimo), drugače pa ga zelo težko ubiješ.

Nejc Pintar ::

lahko uporabiš tudi optokopler
Lahko je biti prvi, če si edini!

cajac ::

WTF j to???
I aM tHe OwNaGe, BiTcHeZ

Nejc Pintar ::

led dioda in optični senzor, ko led dioda zasveti, optični senzor sklene tok.
Lahko je biti prvi, če si edini!

BluPhenix ::

Ja in optocouplerji za 220V so zelo majhni zelo poceni in zelo lahko dobavljivi ne :) (ok, sej lahko da so po novem, včasih ni bilo tako)

Sej vem, da so tudi optocouplerji, vendar tej niso primerni za močnostne rešitve, večinoma se jih uporablja v nizkomočnostni elektronki.

Sej v teoriji bi lahko uporabil tudi en močnostni MOS tranzistor, tako da bi tokokrog sklenil med S(ource) in D(rain) in bi krmilil vklop z napetostjo na gate, vendar to ni glih neka uporabna praktična rešitev.

Jaz še vedno navijam za releje. Če crkne slišiš, da ne dela, ko upališ računalnik ne preklopi. Kot sem že napisal, če te to zelo skrbi se da z par dodatnimi elementi narediti, da te recimo en glasen BZZZZZ na to opozori. Itak pa se pri previsoki temp procesor sam ugasne tako da...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

pumpa za vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
323376 (3115) Sergio4
»

vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
374066 (3351) asus
»

Tiborrr in nov megakuler :)

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322560 (1454) tiborrr
»

Vodno hlajenje by Japan power!!! (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
545451 (3941) T0RN4D0
»

hrup ... vodno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
152120 (1789) morphling1

Več podobnih tem