» »

pumpa za vodno hlajenje

pumpa za vodno hlajenje

Sergio4 ::

Zanima me katero pumpo priporočate za vodno hlajenje v katerem bo cpu blok, en 120mm radiator, en 240mm radiator, en gpu blok pa mogoče v prihodnje še en

Assass1n ::

Imam EK DCP 4.0 močna pumpa ter velika kar je minus. Ravno danes sem jo popravil, ker mi je začela ropotat, imam jo pol leta. Nisem kupil nove tako, da ne vem koliko je že dala čez.
Najboljše so baje Liang D5 in njeni rebrandi, ali pa DDC samo niso tako zmogljive. Poglej si EK stran pa si nekaj izberi. Za moj loop je vse kar je pod 800l/h premalo, pa imam dva radiatorja(360+240) pa 2 bloka(gpu+gpu). Zdele 2 dni sem imel eno kitajsko z baje 500l/h pa sem mislil da je dovolj, samo po več testih sem videl da temperatura skače za 10°C tako da je bila vrjetno prešvoh. Kok od teh 500l je pa res pa ne vem.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Janac ::

Težko je dobit nekaj price/performance.

Oziroma sploh ni neke ponudbe na trgu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Sergio4 ::

Liang d5 sem jaz tudi bral da je super. Ampak a nima nekje 300l/h?

Janac ::

Jst bolj na pritisk gledam.

Sergio4 ::

To pa se meri v čem? :D velikost me ne moti, samo da dobim čim boljšo

Janac ::

Sergio4 je izjavil:

To pa se meri v čem? :D velikost me ne moti, samo da dobim čim boljšo


Qmax

npr. 1,5m

Vesoljc ::

Janac je izjavil:

Težko je dobit nekaj price/performance.

Oziroma sploh ni neke ponudbe na trgu...


kaj takega?
http://www.aquashop.si/Product-Sicce-Sy...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Assass1n ::

Ta je potopna, ne priporočam, ker jo morš v vodo potopit.
Veliko boljše je nepotopna+rezervar, ker lahko neprodušno zapreš.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Vesoljc ::

Assass1n je izjavil:

Ta je potopna, ne priporočam, ker jo morš v vodo potopit.
Veliko boljše je nepotopna+rezervar, ker lahko neprodušno zapreš.


lepo pise (pa tud narisan je) da deluje tudi na suhem...
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Sergio4 ::

pol bi bla ta vredu? je kar ugodna

Sergio4 ::

Assass1n ::

www.ekwb.com to je naša firma, raje pri nas vzemi, še ceneje poštnina bo. Pumpo priporočam, meni je začela ropotat, ker se je rotor obrabil in je imel luft, potem sem namesto original osi dal elektrodo za varjenje aluminija katera je za 0.25mm debelejša in dela kot nova. Pretok je pa nor v rezervarju orenk vrtinc ustvari! Pa še na 12v jo priklopis še ne rabis jajcat na 220v.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sergio4 ::

pa res :D :D :D zdaj sem komaj opazu da je EK slo firma hehe. pumpa je potem ta. kaj pa radiator? bloki za nove radeone pa so fejst dragi :S

Assass1n ::

Vse boš dobil pri EK. Radiator čim večji kot ga lahko daš v ohišje, ali pa 2. Pravilo je za nenavite sisteme da rabiš 120 po bloku pa 120 rezerve. Če imaš cpu ter gpu je minimum 360 radiator.
Če imaš takšno ohišje daš 360 na vrh, ter ventilatorje da pihajo ven. Če imaš še prostor daš še 240 spredaj ali spodaj, da imaš ziher dovolj površine za hlajenje, pa še ventilatorje ne rabiš na full gonit.
Ali pa kombiniraš 240+240 če ne gre več noter. Fullcover bloki kar koštajo ja, univerzalni so cenejši samo rami niso hlajeni pa zna bit problem.
Evo moje za predstavo, 360 na vrhu, 240 spredaj blok na cpu ter gpu, za rame hladit imam male hladilničke gor ter spodaj ventilator da ne grejo čez 80°C, tam do 100 grejo lahko za kratek čas. Cpu je 4670k@4.6 1.337v:D v prime jedra ne grejo do 80°C, gpu 7870XT 1280/1500 40°C v valley.
Sem zelo zadovoljen z temp, res sem se več mesecel jajcal da sem prišel do tega, da malo para zelo malo muzike in samo slaba volja. Malo več daš, pa imaš takoj tako kot treba, moraš pa se zavedat, da je tale hobi kar drag.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sergio4 ::

240+120mm radiator bo vredu? zelo lep sistem :D imam pa nekaj vprašanj:
1. ali lahko doma naredim rezervar? sem kar spreten z orodjem, in ga potem par dni testiram da ne pušča
2. na rame bi dal heatsinke pa ventilator na stranico. v katerem programu lahko spremljam temperature rama na grafi in do kot je sprejemljivo

zgoraj imam plac za 240
zadaj za 120
in spredaj za 240 ampak pol nevem kam bi disk dal.

BorutK-73 ::

Sergio4 je izjavil:

v katerem programu lahko spremljam temperature rama na grafi in do kot je sprejemljivo

GPU-Z
http://www.techpowerup.com/gpuz/

Assass1n ::

1. seveda lahko, delajo jih iz pleksi stekla pa lepilo zanj. Fitinge pa kupiš pa navoj urežeš noter. Zgoraj da noter teče, spodaj pa da gre v črpalko. Pazi le da ne bojo zračni mehurčki šli direkt naprej. Rabljeni rezervarji so po 10€ tako, da boš bolj za dušo delal kot da bi prihranil;) je pa tvoje delo tako, da boš cenil pa še naučiš se kej vmes.
2. to bi šlo brezproblema, deluje še boljše kot moje, vendar mi je malo škoda rezat kišto, mogoče nekoč:)
Za gpu uporabiš GPU-Z imaš zavihek sensors pa ti piše za jedro ter rame stopinje ter voltaže, obremenitve...mora pa grafična podpirat vse to.
Za cpu je pa dober Real Temp imaš vsako jedro posebej ter max pa min. Potem je pa še HWMonitor za komplet sistem.

Moj dist leži zgoraj kjer je za dvd na peni ter privezan z gumico ;) ni vibracij/zvoka...
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sergio4 ::

hvala za odgovore :) koliko pa je nekje zgornja meja temperature ramov? aja pa kje lahko najdem rabljene rezervarje?

Assass1n ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/hlaj...

Tukaj malo poglej, pri ceni je ponavadi dosti rezerve, ker ni nekega blaznega povpraševanja po tej robi;)
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sergio4 ::

hvala :) rezervar-pumpa-cpu-120mm radiator-gpu-240mm radiator
to bi blo ok?

Assass1n ::

To bi blo super. Pravijo da je vseen kako daš, samo da je rezervar pred in višje kot črpalka.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sergio4 ::

kakšni pa so predlogi glede radiatorja?

Janac ::

Sergio4 je izjavil:

http://www.mylemon.at/artikel/ek_water_... kaj pa tole?

Če bi že dal 40 EUR se še mal stegni in kup nekaj TOP, omejitve so vedno črpalke.

Sergio4 ::

Tale ni vredu? Specifikacije so odlične. Kako pa je v praksi pa nevem. Kaj pa ti priporočaš v tem cenovnem rangu?

Assass1n ::

Za ta denar je super, vse kar je boljše je 70€+ sam veš kok bi največ dal, če se pa splača pa ne vem, ker nikoli nisem imel take črpalke. Za radiator pa je nekak vseeno ker med njimi ni velikih razlik, pazi le na debelino kako ti paše v ohišje, eni so 45mm eni pa 60mm. Razlike v temperaturi niso velike so pa v ceni saj so slednjo 20€ dražji.
še ko je na tv-ju moder ekran me `pr src stisne

Sergio4 ::

not bi spravu ali 240mm z 40mm debeline, ali 280mm z 30mm debeline. kaj bi bolje hladilo?

Janac ::

240 40mm

Sergio4 ::

280 36mm mi tudi noter paše. verjetno bom tole vzel

Janac ::

kje pa dobiš?

Sergio4 ::

mylemon

Janac ::

kaj če bi ga pa na cnc naredo?

Sergio4 ::

Radiator?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

EK-Predator (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
6010936 (6106) Pennywis3
»

VODNO HLAJENJE (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
27153864 (36974) Dr_M
»

Moje "cheap" vodno hlajenje, nasveti...

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
304536 (3378) Janac
»

Pomoč pri vodnem hlajenju - radiator

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
312905 (2614) TOP
»

Zračno? Vodno? (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
687708 (6621) Galaxy

Več podobnih tem