» »

Keyboard Layout (tipkovnica)

Keyboard Layout (tipkovnica)

W33D ::

Ker sem prvič tu na forumu vas vse lepo pozdravljam! :D

Imam problem z tipkovnico od laptop-a, simboli/črke na tipkah se ne izpisujejo pravilno v word-u, textu,... kot da so tipke zamenjane ( K=1, L=2, Č=3, U=4, I=5, O=6, itn...) leva polovica tipkovnice pa ni spremenjena.
Laptop je TroNote 2.8, [QWERTZ] tipkovnica, WinXP o.s., dodal sem tudi driverje od "multimedia keyboard" ki so priloženi v CD-ju skupaj z laptopom. Keyboard layout je naštiman na SLOVENŠČINA, Slovenski, itd. .. in vse kar sem probal v > regional and language options < ne pali! Dodajal sem tudi serbian, croatian, US, GB, itn.. in problem se še zdaleč ni rešil.. pri vseh "KB layout" reagira enako.. ( K=1, L=2, Č=3, U=4, I=5, O=6, itn...) :O

..ne svita mi se kaj je šlo po zlu.. in zakaj tako reagira sistem na tipkovnico? Prvič ki imam laptopa in že takoj problemček :(

..any idea and suggestion?
Life is endless adventure.

ql000 ::

ehm, maš vklopljeno numerično tipkovnico. Običajno jo lahko vklopiš/izklopiš s kako kombinacijo tipke med levima Ctrl in Alt pol pa kak F2, F3,... Na tipki, ki jo pritisneš skupaj s tipko med Ctrl in Alt (običajno je ta tipka Fn, lahk, da ma še kako drugo ime) bi moralo pisat Num Lock.

enough98 ::

si popravil?
pri meni (compaq) je `num lk' na `end'. se pravi: Fn+end

lahko pa priklopis navadno tipkovnico in tam izklopis Num Lock

W33D ::

Hehe :D ..sem bil nestrpen in sem naštimal WinXP na novo in deluje..
Sem pa zagledal da je neka --> [Fn] tipka gor ja ..zdaj pa se je ne upam pritisnit lol :D

Hvala za pomoč! ;)
Life is endless adventure.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Permanentni izklop NumLock tipke ?

Oddelek: Programska oprema
224121 (633) murrieta
»

A koga motijo različne oblike nekaterih tipk?

Oddelek: Strojna oprema
282974 (1978) Ribič
»

Potrjen nov standard slovenske tipkovnice (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Diski
17629083 (17484) Phantomeye
»

Problem s tipkovnico

Oddelek: Strojna oprema
61362 (1301) prenasalec
»

Enaka tipkovnica za laptop in desktop

Oddelek: Kaj kupiti
82538 (2146) mojca

Več podobnih tem