» »

Windows 2000 SP4 Update Rollup 1 je tu

Windows 2000 SP4 Update Rollup 1 je tu

Microsoft - Microsoft je 28. junija izdal novi paket popravkov za operacijski sistem Windows 2000 z nameščenim SP4, ki se imenuje Update Rollup 1.

Update Rollup 1 vsebuje vse varnostne popravke od izdaje SP4 do 28. aprila 2005, vsebuje pa tudi manjse stevilo pomembnih popravkov, ki niso povezani z varnostjo.

Microsoft meni, da bo Update Rollup 1 bolje zadovolil potrebe strank kot pa nov servisni paket, saj vsebuje povečini le varnostne popravke (medtem ko servisni paket vsebuje tudi popravke, ki zadevajo zelo majhno število strank), tako da je zmanjšana možnost nestabilnosti in tudi čas, potreben za testiranje pred namestitvijo.

Service Pack 4 je tako bil zadnji servisni paket za Windows 2000.

Več informacij ter dolpoteg (31 MB)

22 komentarjev

BigWhale ::

Jaz bi bil res vesel, ce bi se izogibali dolpotegu. Oziroma bi se odlocili kaksna je politiki okrog slovnice v novicah in clankih. :)

jype ::

Pisec novice je seveda pozabil omeniti zelo pomembno dejstvo, da je to zadnji paket popravkov za Windows 2000, sistem v široki uporabi v poslovnih okoljih.

Zaradi prenehanja podpore bo precejšen delež uporabnikov prisiljen k nadgradnji, saj njihovih težav s sistemom ne bo nihče več odpravljal. Upajmo, da bo Microsoft omogočil manj boleč prehod na novejšo platformo, kot pri Windows 98, ki so še vedno v široki uporabi, podpora zanje pa je prenehala že davno.

Han ::

Kolikor je meni znano, je bilo do sedaj z Windows 2000 še najmanj težav med vsemi različicami sistema...

jype ::

Zato bo za sistemske integratorje in vzdrževalce ta kmalu obvezni prehod še toliko bolj zoprn in boleč.

darkolord ::

da je to zadnji paket popravkov za Windows 2000

updejti bojo se nekaj casa prihajali za 2000, tako da je lahko brez problema tudi UR2 cez nekaj casa

Markoff ::

Za sistemske integratorje prehodi niso niti najmanj boleči in zoprni, saj so eden od njihovih stalnih virov prihodka. Trust me, I know. :D Vzdrževalci so druga zadeva, samo človek, ki se je pripravljen neprestano učiti, nima s tem nikakršnih težav. Ostali pa si tako ali tako ne zaslužijo višjih plač. >:D

Han: v praksi je Windows 2003 OS z daleč najmanj težavami v zbirki MS. Ne vem, kje si dobil info, da je to bil Windows 2000?

Ko smo že pri slovnici: pravilno se reče "Windows je" in ne "Windows so", ker gre za lastno ime predmeta v tujem jeziku. To, da v slovenščini beseda pomeni Okna, nima veze.
Antifašizem je danes poslednje pribežališče ničvredneža, je ideologija ničesar
in neizprosen boj proti neobstoječemu sovražniku - v zameno za državni denar
in neprofitno najemno stanovanje v središču Ljubljane. -- Tomaž Štih, 2021

_Sajmon_ ::

Han: se strinjam s tabo. Tudi sam imam občutek, da so Win2K še najboljši za desktop uporabo, predvsem v smislu stabilnosti. Saj Xp-ji niso daleč (pa pustmo varnostne luknje), vendar sem imel s slednjimi kar nekaj več težav (beri: resetiranje sistema, nezmožnost narediti shutdown, ...). Z Win2K lahko samo potrkam (5 let uporabe v službenem okolju pa tudi doma)... XP imam doma nameščene, ker so to pač zadnja verzija...

BluPhenix ::

Kaj to pomeni, da so izdali service pack za service pack?

Amazing.

MrStein ::

Markoff : "v praksi je Windows 2003 OS z daleč najmanj težavami v zbirki MS"

Ker ga je najmanj instaliranih kopij ? :D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

B-D_ ::

Updejti za 2000? Zakaj že... :\

Itaq na serverju in katerikoli profi-uporabniški mašini ma da lavfa 2003 (o cenah ne bi ker vemo da so brezplačne ako nisi BoyScoutsAmerica-propaganda-sheep), drugje pa za igrice lavfajo XP.

Kdor ma pa tako 486 doma, da mu novih osov ne zmore lavfat, je pa to čisto njegov problem. Nej si pa inštalira kak tretjerazredni os ki ni tako zahteven (in logično tud nič uporabnega ne deluje na njem).

Poldi112 ::

Daj B_D_, zbudi se. Win2003 ni za workstation in samo debil bi si ga namestil - vsaj ce ga mora tudi placati. In firme placujejo software. Tako kot ga bos ti nekega dne, ko bos pohlevno tiho studiral o zlatih casih, ko si pametoval o free kraji na forumih.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

darkolord ::

BluPhenix: ne, to je namesto novega service packa

2k3 ima najmanj popravkov, ja, samo je pac za serverje :)

gumby ::

zakaj ni BT ali eMule linka? microsoft rad obremenjuje svoje serverje?:P

BluPhenix ::

o cenah ne bi ker vemo da so brezplačne ako nisi BoyScoutsAmerica-propaganda-sheep


Ja, podjetja si tako kot ti privoščijo software, ki ga poberejo iz P2P, itak, sploh pa server providerji... Mah sej ti je poldi lepo napisal.

In zakaj že ima da laufa 2003? En tak zelo tehten razlog. Zakaj ne linux?

darkolord, če pa piše da je to rollup za win 2000 z SP4. Se ga da dati na čiste w2000 al ne? Ponavadi si lahko katerikoli sp inštaliral na čiste win. Ne vem kako je z w2000, ker imam izkušnje le z NT.

B-D_ ::

Win2003 ni za workstation in samo debil bi si ga namestil

K sreči se to ne dogaja tako množično kot se pri nekaterih drugih "operacijskih sistemih", ki so pa za razliko od 2003 zares namenjeni samo serverjem... :8)

linuxdady ::

Bigwhale: Jaz bi bil res vesel, ce bi se izogibali dolpotegu. Oziroma bi se odlocili kaksna je politiki okrog slovnice v novicah in clankih. :)

1. Stavka ne začenjamo z "jaz". Pravilno: Vesel bi bil...
2. Pravilna bi bila uporaba veznika "ko" namesto "če".
3. Z "oziroma" stavka seveda ne moremo pričeti, saj gre za priredni veznik.
4. Visoko razviti jeziki uporabljajo po en znak za vsak glas in ne več znakov za en sam glas oziroma istega znaka za več glasov. Tako slovenski jezik uporablja za šumnike znake s strešicami.
5. Osebek mora biti v imenovalniku. Pravilno: politika
6. Kakšna je politika okrog... Slabo. Bolje: Kakšna je politika do...

Pa brez zamere.

Prisluhni!

B-D_ ::

Po domač: uporab download pa te bo vsak normalen nefrustriran slovenc kapiru. :P

darkolord ::

No pa nej kdo poprav....

Drgac pa, zakaj bi hotl tole z mule/BT sploh dljat?

roscha ::

A lahko vprašam zakaj tale pizdek (besedna zveza je regitrirana pri Rugelj-tm) od B_ D osla končno že ne faše kakega naziva?

Lapa v 3 piiiiiiiizde krasne non stop, najeda do nezavesti, konstruktivnega prispevka od njega še ni bilo, ampak se osla kar tolerira. Osebno bi ga celo banal. Ene par ljudi ki v resnici celo kaj pametnega kdaj napišejo pa imajo "naziv".


Admini ... Ma raje ne napišem kaj si mislim...


P.S:
Če bo tole pobrisano bom zasmetil cel forum s C/P istega sestavka...

gumby ::

>> Drgac pa, zakaj bi hotl tole z mule/BT sploh dljat?

meni je vseeno, na kaksen nacin DLjam... mula/BT pac manj oz. nic ne obremenjuje serverje, v tem je edino razlika...

BigWhale ::

linuxdady:

A sem kje trdil, da so moji posti slovnicno pravilni? Bi pa lahko bile novice.

B-D_ ::

roscha: povedati dejstva o določenih temah glede katerih nekateri zardijo in pljuvat čez neki server-os ki hoče biti destkop... je ekvivalentno enemu norcu ki pljuva po adminih te uspešne strani in grozi če ga ne bodo ubogali s tem da bo svinjal forum ter novice... :\

Ne bom več sodeloval v tej debati ker ne mislim smetiti novice s flejm odgovori, naj kak mod raje pobriše obe objavi.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: B-D_ ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako naredit backup popravkov?

Oddelek: Operacijski sistemi
61265 (1032) LordWorm
»

USB mass storage problemi

Oddelek: Strojna oprema
132732 (2446) energetik
»

Windows 2000?????

Oddelek: Operacijski sistemi
8919 (836) darkolord
»

Windows 2000 se ob zagonu restartajo - zelo čudno obnašanje

Oddelek: Pomoč in nasveti
161403 (1186) Jackass
»

Tudi podpori za Windows 2000 se počasi bliža konec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
906945 (5394) Gandalfar

Več podobnih tem