» »

Response time se dvigne ko se vklopi eMule-neuporaben internet

Response time se dvigne ko se vklopi eMule-neuporaben internet

PhotoBlaz ::

Ima kdo rešitev za naslednji problem:

PODATKI:
kabelska povezava 512/128
mreža, ki deluje brez problema(testirano)
mreža temelji na routerju Planet XRT-401D
Win XP Pro

PROBLEM:
Internet deluje normalno dokler se na katermukoli racunalniku ne vključi program eMule.
Po vkljucitvi se response time (ko sem poskusil pingat kamorkoli v internet) poveča na povprečno 2500ms.
Kar je posledica da vse internetne strani nalaga ful počasi, voice chat preko MSN in podobnih messengerjev je nemogoč(skos prekinja) itd.

Preveril sem tudi da če se emule ugasne je ping takoj normalen, ce jo zopet prizgem je spet grozen.

Kaj je treba zdaj tle nastaviti?
Hvala za pomoč ze v naprej!

Cau

Vesoljc ::

jah kot kaze ti mula prevez "zre". zmanjsaj stevilo koneksnov ter max prenose gor ter dol.
Abnormal behavior of abnormal brain makes me normal...

Tilen ::

Omejis upload na 0 kB/s in je reseno :P Sam pol ti tut downloada ne vec tok hitro :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

PhotoBlaz ::

Bomo probali, to sice rni pri meni da bi takoj testiral,..bo pa v kratkem,...pa porocam.
Najbols je verjetno res st. moznih koneksnsov zmanjsat......sam a je to pogost pojav da tkole mula zablokira vseskup?
Jaz prvic slisim za kaj podobnega.

Tilen ::

ja upload ti zafila kar pa zna bit pri kablu problem :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

WarpedGone ::

Posledica švoh routerja. Tle se pokaže da ruter za 20k ni enak onemu za 200k.

eMule odpre veliko število povezav z zunanjim svetom in s tem zasiči CPU v ruterju. FIFO se nafila in začne zavračat nove povezave.

Tile homeuse ruterji nekako prabijo nekaj deset sočasnih povezavt, tja do sto. Kej veliko nad tem je že redkost.
Zbogom in hvala za vse ribe

Mavrik ::

Tukaj ni problem routerju ampak v splošno švoh povezavi. Namreč 128k uploada je za mulo zelo malo.
The truth is rarely pure and never simple.

kronik ::

jap problem je v mreža temelji na routerju Planet XRT-401D

tud ce mas dosti vecji upload router preporosto stekne... malo dnara malo muzike 8-)

ABX ::

Previsoke ping povzročijo dve zadeve. Popolnoma zabita linija z upload/download in število istočasnih povezav.

Upload in download lahko recimo omejiš na routerjo ali z programom kot je recimo NetLimiter na serverju.

Število istočasnih povezav pa je malo težje. Odpri emule in preveri kje imaš nastavitev za max connection in new connection retry (ali nekaj takega). Začni z konzervativnimi nastavitvami nato počasi višaj. Drugače lahko tudi to omejiš na routerju ampak ponavadi se ne da. Linksys routerji z kaki unofficial firmware ti nudijo možnost vnašanja linux ukazov.

P.S: Aja še nekaj, lahko je tudi kriv modem/router od ponudnika kateri ne prenese več kot toliko istočasnih povezav.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: ABX ()

mit3k ::

Uporabi NetLimiter pa omeji upload.

Jaz sem včasih mel podobn problem ko je še sosed koristo mojo linijo. Tip je non stop pošiljaj neke vlke maile jaz pa bil v lagu... potem pa sem mu instaliral netlimiter pa omejil upload na 1 KB/s >:D

PhotoBlaz ::

bomo probal s tem Net limiterjem ;) A to nainstaliram na vsak racunalnik, omejim upload in to je to vrjetno.
Hvala!.....mater sam je pa kul tale slo-tech :)

BattleMaster ::

Pr cheap routerih ni tolk v povezavi ampak v številu povezav. Jst mam tut prek routerja in mam omejeno max stevilo povezav na 200, upload pa u izi omejiš na ene 80% zmožnosti, torej 12KB/s, sam če bosta mela pa 2 naenkrat vklopleno mulo, pol po pa isto. Zmente se kdo bo laufal mulo pa je :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Windows + omejitev up/down

Oddelek: Omrežja in internet
7954 (822) Vice
»

KAko v brezžično mrežo spraviti 25 uporabnikov + ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
261716 (1167) HellRaiseR
»

Mula se na enem pcju muli, na drugem ne?

Oddelek: Omrežja in internet
111036 (905) Bakunin
»

vpliv eMule na bandwidth ostalih uporabnikov routerja

Oddelek: Omrežja in internet
131597 (1395) 2nemesis
»

Kateri router? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
555197 (3927) plavko61

Več podobnih tem