» »

Windows + omejitev up/down

Windows + omejitev up/down

bam88 ::

Lp

Zanima me sledece. Imam domace omrezje z mrezo 3 racunalnikov. Vsi imajo OS windows. Eden izmed teh racunal je network getway se pravi da shara povezavo med vsemi tremi (crkno mi je unix server zato imam windows getway da nebo kaksnega zajebavanja). Rad bi pa omejil povezavo ostalima dvema racunalnikoma (zaradi sestre ki mi zmeraj zafilja linijo z gledanjem filmckov po internetu in eMulo). Omejil bi pa rad povezave iz getway racunala. Vem da obstaja recimo program NetLimiter nekaj takega ampak ga moras installirat na blokirani oz omejeni racunalnik, da tam omejujes povezavo. Jaz bi pa vbistu omejeval povezavo iz getway racunala do druga dva racunala. Ce je se nejasno: imam 1mbit linijo.. na getway racunalu bi rad imel full 1mbit.. do drugih dveh racunal pa bi povezavo omejil na 10kb/s dl vsakemu in seveda 0kb/s uploada. IN vse to bi upravljal iz mojega racunala (getway). Ker sem bolj pristas unix/linux sistemov (tam uporabim iptables ali unix firewall) sem za windows totalni newbie. Prosim za ideje.


lp
anze
Hohohoahao

trnvpeti ::

da to deluje na windowsih xp, se nisem slisal
imas pa menda na 2003 serverju en software, komenda lahko omejis
ali je to qos ali prav bandwith kontrola, ti bojo pa windows majstri povedali

amigo_no1 ::

Pojma nimam kaj misliš pod "windows getway" - pomoje gre za router ali računalnik z dvema mrežnima karticama.

bam88 ::

ce neves kaj sem hotel vprasati in kaj je windows getway potem mi tud nebos znal pomagat. tisti ko ve kaj sem vprasal in za kaj se gre mi bo ze znal pomagat. in ne nocem installirat windows 2003 server ker uporabljam ta racunalnik v osebne namene in ne za server. se pravi je racunalnik workstation. ampak mam software getway ker ne maram routerjev.
Hohohoahao

trnvpeti ::

trma :)
ne maras routerjev
ne maras unixa
ne maras 2003 server

zdaj bos pa 1 teden iskal en software
pa potem da bos usposobil
...

tudi ok :)

kinca ::

Jaz uporabljam bandwidth controller, dela brezhibno - windows xp, ICS, 10 mašin v mreži

bam88 ::

trnvpeti kdo je reku da ne maram unixa? Nisem nobena trma in ce mi ne znas pomagat bodi tiho.
Hohohoahao

Vice ::

in seveda 0kb/s uploada
V tem primeru je enako kot če bi jima izklopil računalo iz neta. Drugače pa ukucaj gpedit.msc pa se igraj vendar boš razočaran.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

433 MHz antena

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51081 (719) All
»

Nastavitev interneta (dom podiplomcev)

Oddelek: Pomoč in nasveti
131435 (1146) kilobajt
»

Dolgo ni povezave z netam?

Oddelek: Omrežja in internet
6981 (896) blackbfm
»

SuSe Linux - težave

Oddelek: Operacijski sistemi
91112 (951) kriko1
»

Strežniki

Oddelek: Operacijski sistemi
101643 (1295) urkoland

Več podobnih tem