» »

počasen ubuntu

počasen ubuntu

softwar66 ::

imam sveže inštaliran ubuntu 5.04, standard inštalacija, ki teče na celeronu 900, ramih iz vseh vetrov 64+64+32 torej 160MB, disk kapacitete 4.3GB 5400obr/m. Vem, da se ubuntu sorazmerno dolgo nalaga potem pa naj bi tekel zgledno hitro, kako hitro je to? Tako kot delo v XPjih. V ubuntu čakam za odprtje open offica povprečno 15-20 sekund. Pri odpiranju katerekoli stvari melje kot star deda lešnike. Bi bil lahko kriv disk? Ostala konfiguracija se mi zdi kar zgledna za linux ali pač ne? Kaj pravite ostali.

Gandalfar ::

kako je s tvojim swapom, koliko ga imas?

christooss ::

Hm nevem če je 15 sekund dolgo za OO. in 160 MB ni veliko rama
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

softwar66 ::

swap mislim, da je naštiman okoli 220 je tak kot ga je naredila inštalacija. Ampak jaz imam občutek, da je disk, že zato ker dela z 5400 obrati, čudno mi je tudi, ker ga skoz slišim, slišim delovanje in klenkanje vsakih 5 sekund, neprestano melje, stara zadeva pač. Kako je z swapom, naj ga povečam? Najprej pa bom testiral na drugem disku.

Gandalfar ::

Disk je slisat kakor, da ti bo vsak trenutek crknu. Bo pomojem kar to vzrok za pocasnost, ker mora dosti podatkov pri zagonu prebrat iz diska.

64202 ::

Tale je disk je ziher problem, vsaj za tak mastodontski softver kot OO :). Sicer pa lahko probas pognat kot root hdparm -t /dev/hda. Manj kot 20 MB/s je ze (pre)pocas.
I am NaN, I am a free man!

christooss ::

hm jest dobim 12.63 MB/sec

Gotov se mi zato ne zdi 15 sekund pri zagonu OOo veliko :)
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Gandalfar ::

Ampak, ce se zadeva ze na 45MB/s na p4 z 1Gb rama se mi odpira pribizlino 10s.

softwar: pomojem imas dosti dober rezultat. V taskbar si daj OOOprelauncherja pa bo potem instantno. Samo malo dlje se ti bo bootal.

waweet ::

Hm! Preberi si ta clanek ki je sestavljen iz treh delov (predlagam branje vseh treh) in medtem pise tudi kako "pohiteti" OOo! Meni se OOo 50% prej nalozi kakor na zacetku!!! Tudi dolocene konfiguracije so se mi pospesile!!! 8-O
Za punce sem odprtokoden

Gandalfar ::

waweet: car!! Men se OOo nalozi 5x hitreje po temle. :)

christooss ::

Waveet I worship you.

To je pa neverjetno

OOo se mi zažene kšne 10* hitrš8-O

hdparm mi zdej vrne čez 20MB/s

Boot time bom pa zdjle probal

Thanks
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

softwar66 ::

hvala za napotke, waweet tist link je pa obvezno branje.

NoUse4AName ::

WinXP ima bolj odziven GUI kot pa gnome ki ga uporablja ubuntu.

Zgodovina sprememb…

64202 ::

Pa ste rebutal kiste med prvim in drugim (optimiziranim) startanjem OO-ja? Men se drugic brez kakih sprememb odpre v 2s
I am NaN, I am a free man!

christooss ::

Pred vključitvijo quickstarta je bila hitrost zagona za cca 2x višja. Potem sem ga vključil s skripto pol je bila hitrost 10x.

Pol sm pa rebootal

Nouseštiriname: Whats your point?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

NoUse4AName ::

ja softwar pricakuje da bo hitro delalo :)

Trubadur ::

Kako naj povečam odzivnost GNOME-a? Npr. zdej mi v Firefoxu rabi nekaj sekund da mi poveča pisavo. Kako se izključi te neumne animacije ko minimiraš okna?
Pa še kako vključiš dodatne gumbe na MX700 podgani?

lp:)
Berite Thomasa!

christooss ::

Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zaspan ::

Za dodatne gumbe na MX700 podgani si spremeni xorg.conf:
Section "InputDevice"
Identifier "Configured Mouse"
Driver "mouse"
Option "CorePointer"
Option "Device" "/dev/input/mice"
Option "Protocol" "ExplorerPS/2"
Option "Emulate3Buttons" "true"
Option "ZAxisMapping" "4 5"
Option "Buttons" "7"
EndSection

Trubadur ::

OK hvala, narejeno. Sicer kakšne velike pohitritve nisem opazil ampak vseeno. Pozna kdo kakšno rešitev za povečanje odzivnosti GUI-ja? GNOME je proti XP en k vreden :)

lp
Berite Thomasa!

HellRaiseR ::

Men osebno ubuntu ni vsec ravno zaradi tega ker je pocasn(kubuntu pa se bolj). Ne vem zakaj ampak vse dela zelo pocasi. Sam mam namescen debian sid s kdejem in zadeva tece z isto hitrostjo kot kak windows gui. Res pa je da gnome in kde porabta kr velik rama tko da z 160mb rama ne mores ravno pricakovat nevemkasne hitrosti.

Trubadur ::

768 Mb rama pa vseeno ni malo :)
Berite Thomasa!

christooss ::

A waweetov članek si šel skozi

Vse tri dele članka?
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

borchi ::

mi zna kdo povedat, zakaj naj bi triki iz članka kakorkoli pohitrili karkoli (na decent mašini - cca. 500MB ram)?!

- swappiness: pri swappines = 60 mi swapa cca. 5-8MB pri normalnem delu. z swappines = 10 mi zdele swapa 4MB (par minut po restartu). redko, redko se kj dogaja v swap-u. če pa greš v openoffice-u delat kak mail merge s par sto stranmi in par deset field-i na stran pa te ne reši nič, niti 4GB rama.
- virtual terminal: če skineš štiri vt prišparaš kolk, 1 mega? DVA mega?
- openoffice trik: tip je odprl openoffice (20 sekund), naštimal par brezveznih nastavitev, ga zaprl in čez par sekund ponovno odprl? ja, seveda, sedaj se odpre po 5 sekundah. to se vsakemu! s "triki" al pa brez. swappiness na 60 al pa 10.

resno ne razumem zakaj? ampak očitno so vam stvari poletele. zakaj? in zakaj meni ne?

al je part2 in part3 članka še kje? js ne najdem :-(

edit: sem našu part2 in part3 :8). no, da vidimo.
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pomoč pri prehodu na linux (strani: 1 2 3 417 18 19 20 )

Oddelek: Operacijski sistemi
96344841 (22143) Anteus
»

Microsoft + MTV, novi popravki, Office XML (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
638779 (7124) OwcA
»

Uradno izšel Ubuntu 5.10 - Breezy Badger (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
527573 (5910) 64202
»

PCLinuxOS 8

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
412999 (2999) Matev
»

RED HAT 9 - obupno počasen

Oddelek: Operacijski sistemi
201067 (838) moj_nick

Več podobnih tem