» »

Nasvet za škodo - nakup amortizerja

Nasvet za škodo - nakup amortizerja

dako ::

Pred nekaj dnevi sem kupil kot študent komaj zbral
nekaj tolarčkov in si kupil rabljeno škodo felicijo.
Po enem dnevu vožnje mi je razneslo amortizer.
Po pregledu ostalih sem ugotovil, da so tudi ostali
trije potrebni menjave.
Mi zna kdo svetovati kje jih dobim, saj rabim vse
štiri čim bolj poceni.

Prosim za pomoč.
----------------------------------------------------------- DAKO
  • spremenil: sketch ()

Izak ::

V prvi trgovini z avtodeli. Mislim da te nebi smeli stat več ko 5-6ksit po komadu. Ceneje pa težko. Gre za tvojo varnost na cesti zato ne kupuj kakih iz odpada.

lp

Azrael ::

Ne odpiraj dveh enakih tem istočasno! Moraš imeti malo potrpljenja, ena tema čisto zadostuje.

Kaj je razneslo? Amortizer ali tisto pločevinasto "oblekco" okoli amortizerja na katero se naslanja tudi vijačna vzmet? Videl sem že amortizerje, ki so spustili olje ali se je polomil pri karambolu, da bi pa eksplodiral to pa še ne.

Jaz bi ti svetoval takole. Vzemi telefonski imenik in pokliči vse bližnje trgovine, mehasnike in podobne za koliko ti zrihtajo nove dele in potem kupiš od najboljšega ponudnika. Razlike v cenah od prodajalca do prodajalca znajo biti zelo velike za iste dele.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.

ferdo ::

mislim, da te pride menjava samo zadnjih dveh z delom cca15.000,ooSIT.
za vse štiri boš sigurno na servisu plačal cca 30.000,ooSIT z delom vred!
Kakšen mehankar po službi ti pa, če amortizerje sam kupiš delo računa polovico servisne ure, material je ista cena, prišparaš cca.5čukov.

Mislim, da se da za 20k zamenjat amortizerje, v primeru, če imaš kolege, ki se vozijo onkraj meje, in ti iz tujine dstavijo veliko cenejše "nove" amortizerje, in menjavo opravi mehankar po službi, prideš na cca.20k, pa še za pivo mu daš:)

pooblačšen servis = 30k
material sam kupiš delo opravi mehankar po službi = 25k
material dobiš ceneje in delo opravi mehankar po službi = 20k
vse to so cene na cca.:P

Izak ::

Če maš saj malo veščin z orodjem jih lahko tudi sam zamenjaš. Jst sm jih...

ferdo ::

ja, moraš imeti pogoje za tako delo! avto v zrak, ti se lahko to zafrkavaš celi dan, mehankar pa to nardi v treh urah, čene še prej. Edino, če si te stroke "mehankar" pol pa sploh ni dileme.

Jaz si bi lahko tudi sam menjal cel izpušni sistem, pa zakaj bi? moj čas je dražji, kot tista ura dela tam, ko menjajo izpušne sisteme. Pa to sploh ni problem zamenjat, pa tudi pogojev dela nimam za tako opravilo, vse moraš preračunat.

S fotrom, sva se 2 dni zejbavala, da sva zamenjala prve amortizerje na avtu, prvi dan levi, drug dan desni amortizer...

Izak ::

Dobro no jst precej šraufam... Pri cliotu mi je za vse amortizerje vzelo približno 3 časa... Če nemore sam mu pač ostane mehanik. Samo predlog sm dal.

Sycroft ::

ce jaz kaj vem se da amortizerje tudi obnoviti in so kot novi. pomoje pride ceneje. malo povprasaj pri vseh trgovcih/mehankarjih, ki se ukvarjajo s tem (z prodajo amortizerjev)

Brane2 ::

jaz sem tudi na Astri zamenjal amortizerje sam.

Ni zabavno, sploh brez pravega orodja je lahko nevarno, ampak zamenjal sem jih. Mislim, da mi je cela "operacija" vzela nekako 3 ure- za vse štiri, pa še pravega orodja nisem imel- predvsem so mi manjkale ustrezne dvigalke ( delal sem na "kloc varianto")...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Azrael ::

Še en nasvet:

Pred home made popravili avtomobila se splača malo pobrskati po netu za sevice manual za tvoj tip vozila, in če manual dobiš je popravilo potem mnogo bolj enostavno, pa še lažje odkriješ šlamparijo in malomarnost uradnih servisov.

LP, Azrael
Nekoč je bil Slo-tech.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Zanesljiv test amortizerjev?

Oddelek: Na cesti
306729 (4543) easyrider3
»

Renault Megan sprednji amortizerji

Oddelek: Na cesti
385805 (4792) facepalm
»

Zanič kolesni ležaj? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
5014342 (9079) 2dark
»

zamenjati ali ne? (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
677233 (4957) WizzardOfOZ
»

Kakšne avtomobile vozite in kako ste z njimi zadovolni? Kritika, kakšna popravila in (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10828208 (17501) MrBrdo

Več podobnih tem