» »

Vodno hlajenje in vizualni učinek

Vodno hlajenje in vizualni učinek

totimato ::

Tisti, ki imate v mašini vodno hlajenje, kakšno tekočino uporabljate?

Zanimivo bi bilo v tekočino kaj primešati, sploh če ima kišta okno, da se vidi kako tekočina šiba "v procesor in iz njega". Recimo kake pikice, ali barvo, ki se dobro ne zmeša z vodo (oz. s tistim sredstvom, ki je v sistemu).

Uporablja kdo kaj takšnega?
Ima kdo kakšno idejo? :D

lp

totimato

tec ::

Jest delam na necem takem trenutno. V vodo primesas belo barvo, ki reagira na UV svetlobo, v ohisje pa namontiras eno UV lampo.

blank3_ ::

Ej ktero belo barvo notr prmesas?
Zelo sem zaposlen. Potreboval bi brezčasje... Vsaj za nekaj časa.

Matek ::

Kaj pa bleščice? Paš kupiš eno škatlico al dve onih, za katerimi babe v osnovni šoli norijo in vsuješ. Raztopile se po mojem ne bojo0:).
Bolje ispasti glup nego iz aviona.

TESKAn ::

Raztopile res ne, se bodo pa zato takrat, ko bo sistem ugasnjen, nabrale po dnu cevi/rezervoarja/bloka, možno pa tut, da bi ti zamašile pumpo. Bad idea, vsaj zame. Lahko pa poskusiš in poveš, kako deluje:).
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

Dami ::

V tujini se kup ena zelena tekočina, ki je v bistvu namenjena iskanju lukenj v vodnem krogu (tam k stvar pušča) in reagira na UV svetlobo, tak da pol izpade floroscentno zelena in se ful blešči. Zgleda zakon, sam a se da to kje pr nas dobit?
Don't worry about me. The bleeding is just the begining of a healing process.

SkyNet ::

Kaj bi lahko nadomestilo vodo v vodnem hlajenju?
A ni nobene bolj učinkovite tekočine?
right minus opens, into bump easy left, flat out right, into mcdrive 3 bigmacs

tec ::

blank3: Cist navadna fluroscenta barva. Dobis jo v vsaki trgovini z barvami. Vprasaj prodajalca, katera reagira na UV. Mislim, da so v vecih barvah.

skynet: umazana voda ;)

totimato ::

Je kdo preizkisil hladilno tekočino za avtomobile? To vi moralo biti bolj učinkovito kot navadna voda. Valjda ja ni jedka, mislim, da ne razje računalnika, če jo malo poliješ?
:D:D

...mogoče je že sama tekočina lukave barve.
Kaj se pa tiče barvanja navadne vode, pa je dobra stvar jedilno barvilo (aroma). Se lepo raztopi in voda je še vedno bistra. Pa tudi v vseh barvah je; od mentolasto zelene do plave ipd. Bogve, če kaj zmanjša učinkovitost hlajenja...

lp

totimato

tec ::

totimato: Mislim, da ne bi bilo velike razlike, ker tista hladilna tekocina (antifriz) skrbi samo zato, da voda ne pade pod 0 stopnij. Ce se ne motim.
Morda bi bila boljsa varianta olje?
Vsekakor pa plin.

TESKAn ::

Antifriz da lepo modro barvo. Vsaj dokler ne nastanejo alge - pol je pa lepa (grda) zelena barva.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

mico ::

cudn js sm pa dobu z antifrizom tako PINK farbo...dal sm pa not 2.5dl antifriza in 2.25l vode --> taka je mesanca :)

msmiha ::

Jaz bi primešal notri kakšno barvo z krom efektom (ne preveč) pa mal razrečila, če ne se bo barva strdila ali pa olje
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

rc-car ::

Poznam enega, ki bo dal namesto vode tako tekočino kot je v transformatorjih.
Dobro prevaja toploto in ne prevaja elektrike ;)
Nothings gonna stop me now, I'm breaking the rules, I'm gonna do it if its not allowed


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Hladilna tekočina (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
647262 (6419) VASkO
»

VODNO - LEP IZGLED

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
322798 (2189) burek8
»

ekstremno hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
331880 (1321) element
»

Water Wetter oz. tekočina za hlajenje!

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121376 (1208) Pretorijanec
»

Tekočina za hlajenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
182024 (1788) ABX

Več podobnih tem