» »

angleščina osnovni nivo

angleščina osnovni nivo

Tear_DR0P ::

zanima me sam če je na osnovnem nivoju za angleščino res treba prebrat gatsbya in look back in anger za ustne?

kr ko sm jst svojih 5 let nazaj delal maturo nismo mel nobenih književnih del pa se mi zdi nonsens da bi s tem na osnovnem nivoju futral ludi.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OmegaBlue ::

Seveda. Višji nivo pa zahteva še poezijo.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

Tear_DR0P ::

eh tale matura je pa res ena pizdarija
men osebno bi to sicer pasal - zakaj to ni blo ko sm jst mel maturo, bi mel 5 ne pa 4 - sam mi je pa glupost, da mučijo tud druge, ki včasih nimajo pojma - je pa res da je fajn če se vsi bolš naučijo :)
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

OmegaBlue ::

Nisi edini ki je dojel, da je matura ena sama velka pizdarija.
Never attribute to malice that which can be adequately explained by stupidity.

korenje_ver2 ::

anglescina je najlazji predmet. ce skos "visis" na internetu, ga naredis brez ucenja, tako kot jaz. no jz sem extra instrukcije za ta predmet v mladosti, tako da sem ze takrat znal nadpovprecno...

poluks ::

anglescina na maturi danes in pred petimi leti na maturi - - - - - dva rzlicna pojma

sam vseeno, anglescina na maturi je lahka!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

korenje_ver2 ::

jah pred petimi leti smo moral znat kr vse na pamet, zdej pa zgleda da samo malo pokimas pa naredis. mislim da profesorji ne zahtevajo veliko znanja dandanes.

Gandalfar ::

al pa ce mularija dandanes govori boljse anglesko kot slovensko

Brilko ::

Na osnovnem nvoju je že skor preveč če prebereš obnovi knjige. ;)

Ker fora je da vse govoriš glede na kratek odlomek ki ga dobiš na listu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brilko ()

poluks ::

pred 5. leti nismo rablinoben knjig brat.

poleg tega pa se na maturi barva krogce tak da tudi plonkat ce ti ang negre ni tezko :P

kar se pa govornega dela tice je pa vse odvisno od uciteljice kolk ti pomaga (ce te je je strah pol si v k****) :))

Switch ::

Meni se zdi prav, da vsi gimnazijci preberejo vsaj dve kratki knjigi v angleškem jeziku. Že samo zato, da dobijo občutek kako je brati knjigo napisano v angleškem jeziku:D

Gandalfar ::

Ker jih bo itak kap, ko bodo dobili 500 stransko anglesko knjigo za izpit :]

Letos (v drugem letniku) smo imeli en izpit samo iz angleske knjige. Cel semester smo jo v easy bral, vsak tedeno poglavje in obnove potem. Ljudem je vzelo ogromno casa samo predelat besedilo. Potem je bilo pa treba se stvari dvignit na nivo faksa.

Ce bi v srednji soli bolj forsirali branje knjig in delanje kaksnih obnov do tega ne bi prislo. Vecina folka s katerim se jaz druzim lahko v easy vzame prakticno katerokoli anglesko knjigo in jo zacne brat kjerkoli. Pa naj bo to na vlaku ali pa v miru svoje sobe. Pomojem, da bi taksen nivo znanja anglescine morali zahtevati od vseh, ce zelimo biti konkurencni s tujino.

(zamenjaj anglescino z nemscino/italjanscino/francoscino; recimo, da en tuj jezik dovolj)


Ceprov, potem se pojavi vprasanje. Ce je ljudem problem prebrat debelo slovensko knjigo. Wtf potem sploh bluzimo z angleskimi :(

STASI ::

Ceprov, potem se pojavi vprasanje. Ce je ljudem problem prebrat debelo slovensko knjigo. Wtf potem sploh bluzimo z angleskimi :(


Definiraj debela knjiga! Nekaterim je preveč prebrati knjigo s 300 stranmi v slovenščini. Zame je ravno pravšnja dolžina knjiga z okoli 1000 stranmi; pa je bodisi v angleščini bodisi v slovenščini. Slovenska bralna kultura je zelo na psu.

Iz svojih izkušenj vem da brati angleško knjigo, tisto prvo, ni lahko in več jih prebereš lažje jih je brati. V zadnjih letih sem prebral več angleških kot slovenskih knjig.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

korenje_ver2 ::

slovenska literatura je itak zanic. sploh pa tiste standardne knjige za domace branje. sicer ne vem, ampak a ze majo domaca branja po lastni izbiri?

root987 ::

2. lednik gimnazije ne. pri anglescini nam je profesorca sicer neki bluzla da bomo morali knjige v ang brat, a na koncu z temi (vsaj za moje pojme) na izi ocenami ni blo nic. :-\

pri slovenscini pa sem isto prebral ravno eno knjigo po lastni izbiri, pa mi na koncu se tiste ni blo treba predstavt pa me je rajs kr vprasala.
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

poweroff ::

V okviru mojega študija sploh ne vem, kdaj sem bral nazadnje slovensko knjigo... angleških pa na tisoče strani.

Kar berite. Na faksu vam bo koristilo.
sudo poweroff

Tear_DR0P ::

ma sej z branjem ni nič narobe, je pa problem, če ljudi silijo z branjem. men osebno ni problem z branjem, sm pa mel težave v srednji šoli pri angleščini, ker smo dobl eno staro prfokso, ki ni pol kurca znala - jst pa pol nism hotu sodelovat pri pouku, ker je za povrh še krivo vero širla in sma se skregala, ko sem ji to povedal. pol sm pa silmariliona bral pr njenih urah v angleščini seveda. no na ustnem je pa rekla da mene je brezveze sploh sprašvat, kr bom tko vse pike dobu.

me je pa na faksu gorenjčeva ustavla, ki je rekla da tud če obvladam angleščino, so stvari ki se jih še morem naučit in nej se še enkrat pojavim na izpitu.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

Nejc Pintar ::

korenje, npr. Alamut se ti zdi zanič?
aja, nima slik
Lahko je biti prvi, če si edini!

Tear_DR0P ::

korenje večina slovenske literature je dobre, je pa res da ološa tipa steven king in amanda shelby and alike pri nas ne piše nihče, ker se ne splača izdajat za tko male naklade.

osebno ne prenašam slovenske znanstvene fantastike in pa Cankarja - druga je pa še kr čitljivo.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

Tear Drop: a od Samota REsnika nisi pa še nobene ZF zgodbice bral? Fantazijo poznaš?
sudo poweroff

SebaR ::

No meni je pa pravkar profesorica za slovenščino na popravnem zatežila naj začnem knjige brat ker ob govorjenju toliko maham z rokami :D
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

STASI ::

In kaka je povezava branje knjig in mahanje z rokami?
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

speed machine ::

Da bo več govoril in manj uporabljal govorico telesa. In ker se v določenem trenutku ne spomne kakšne besede, krili z rokami.:D
Branje pa mu bo dalo večji besedni zaklad.
//

STASI ::

Jest berem zelo, zelo veliko! In še zmerja krilim z rokami.:D
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

speed machine ::

No potem pa kombiniraš zabavno s poučnim.:D
//

root987 ::

A ni mahanje z rokami nasplošno dobro sprejeto? Ker kolikor jaz poznam nastope ljudi na splošno jih večina da roke za hrbet ali pa z njimi drži list papirja ter bere. Pri tem seveda stoji kot kip. Primerna rotorika (da bi poskusu vzeletet glih ne velja) naj bi bila torej dobra...

No, je pa res da ne vem ka si ti čaru... [:)]
"Myths which are believed in tend to become true."
--- George Orwell

SebaR ::

Hehe jaz sem res čaral dobesedno. Če je pa tako hudičevo težko ko se ne spomnim besede :D No besedni zaklad imam v k****.

Ja sej ma prav, itaq moram prebrat knjigici za maturo.
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

Nejc Pintar ::

opletanje z rokami mora imeti svoje meje in se mora pravilno uporabljati, vsekakor moraš z besedami več povedati kot pa z rokami:\
Lahko je biti prvi, če si edini!

poluks ::

z rokami ne mors nc povedat lahko sam pokazes LOL

Nejc Pintar ::

To je bila metafora
Lahko je biti prvi, če si edini!

poluks ::

:P :P

Tear_DR0P ::

ne matthai nič resnikovega nisem prebral
kako to misliš če poznam fantazijo??

ej kaj pa pravte na slušno razumevanje pri angleščini - ko sm jst delal, smo mel eno pakistanko naletališču in pa australca v vojaški kantini - blazno težko jih je blo in slišat in razumet, sam je bil pa vsaj kar se mene tiče enden bolj zanimivih slušnih to.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

poweroff ::

"Fantazija" je naslov knjižice z nekaj dobrimi SF zgodbicami. Izdala sta jo Renik in Leskovšek. Notri je tudi ena zgodba od Resnika. Super zadeva.
sudo poweroff


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

angleščina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5814332 (1930) Grizzly
»

Zakaj se večina maturantov najbolj boji slovenščine ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
11926461 (20386) m0LN4r
»

Eseji v srednjih šolah?

Oddelek: Šola
459656 (8537) [D]emon
»

katero knjigo?

Oddelek: Sedem umetnosti
236551 (6106) iNN
»

Konec z maturo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
957278 (5675) Zeberdee

Več podobnih tem