» »

katero knjigo?

katero knjigo?

tx-z ::

najprej da povem predn brišete temo...tm v temi dobre knjige so ble na temo bl znanost pa to, v knjige knjige pa ne dobim lih odgovora:D

Torj rad bi brau kšno knjigo, k je v angleščini, pa da je tko zanimiva:D pa da ni preveč težka angleščina:D zvrst je pa vseen kera...zdej sm se sicr odloču da bom prebrou hitchhiker's guide to galaxy, sam ne vem če bi jo v angleščini k je tm u uni temi en napisu da ni lih tok lahka:D kko se pa vm zdi ta kniga v angleščini če je kdo brau?
tx-z

gzibret ::

Hitchiker guide to the galaxy ti lih ne priporočam, ker je noter ena čuda izmišljenih besed ter nenavadnih besednih zvez. Probaj kaj drugega. The Da Vinci Code recimo.

Pejt u knjižnico pa tam vprašaj knjižničarko. Ona bo najbolje vedela.
Vse je za neki dobr!

STASI ::

Hm. Dobra knjiga, ki ni preveč težka v angleškem jeziku. Jih je kar nekaj, katere bi ti jaz priporočil. Tu jih je nekaj (nekatere so morda tudi bolj zahtevne vendar je moje subjektivno mnenje da so lahke za brat--vsaj za mene):

~Alkimist
~Much Ado About Nothing
~Hobbit
~Dan Brown knjige
~Aghata Christi knjige
~klaične knjige (Dickens, Austin, Poe,...)
~Assimov knjige
~The Great Gatsby
~The Old Man and the Sea
~The Catcher in the Rye
~Oliver Twist
~Dracula
~Dr Jekyll & Mr Hyde
~The Secret Dreamworld of a Shopaholic
~Moby Dick
~Discworld series
~Space Odessy 2001
.....
.....
.....
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

Vajenc ::

Hitchhiker's guide to galaxy je prava izbira. Sem jo čital za priprave na maturo, sicer sem jo že prej v slovenščini (vedel za kaj se gre), pa moram rečt, da imajo v ANG bolj originalne fore. Sem pa prelistal po ANG-SLO slovarju, kot nisem prej in potem skupaj.

gzibret ::

Tudi jaz glasujem za Hobbit. Jezik je zelo lahek. Tudi Draculo sem bral v angleščini, pa je zelo lahko razumljiva. Probaj tudi Journey to the center of the Earth (Verne). Te knjige se dobijo tudi v Sloveniji in so zelo poceni (max. 1000 SIT).

IMO pa ni glih smisel branja angleških knjg, da cel čas listaš po slovarju, ampak da se naučiš lepe pravilne tvorbe stavkov. Sicer pa lepo počasi. Najprej lažje knjige, pol pa težje.
Vse je za neki dobr!

Looney ::

hitchhiker's guide to galaxy je čist v redu in ni pretežka. jaz jo ravno nameravam prebrati. moja bivša sošolka jo je pred kratkim in je čisto dovolj razumljiva (naj ti pojasnim, da sva obe prvi letnik gimnazije).;)
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

gkovac ::

Če bi rad bral dobro knjigo v eni najboljših in najčistejših oblik angleščine, potem vzemi v roko Tolkienov Lord Of The Rings . Ne morš falit!
lp,
____________________________________________
"Left to themselves, things tend to go from bad to worse."

tomaz 06 ::

Hitchhiker's guide to galaxy je res mal bolj zahtevna za prebrat, je polna svojih izmisljijotin, ampak res qul, predvsem fore.
Zal ti ne morem pomagat pri izbiri knjige, na zadnje sem v ang. bral nekega Kundera, sam res ni za zacetnike. Probaj klasiko.

STASI ::

Če bi rad bral dobro knjigo v eni najboljših in najčistejših oblik angleščine, potem vzemi v roko Tolkienov Lord Of The Rings . Ne morš falit!

Sem malce skeptičen glede tega. Je preobsežna knjiga, kar IMO knjigo naredi malce bolj zahtevnejšo. Osebno mislim da je ta knjiga nek intermediat level. Ni najbolj zahtevna, osebno mi je najbolj zahtevno branje do sedaj predstavljalo v angleškem jeziku knjiga Satanski stihi.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: STASI ()

tx-z ::

Mislm težavnost ne mislm zdej da more bit neki za osnovno šolo ane :P k razumem že dost dobr :D sam tko res pa ne maram kakšnih unih aka "great gatsby" k nm je ksreč ni blo treba prebrt pa sm lah nehu na polovici :))
tx-z

STASI ::

Koliko knjig pa si že prebral v angleščini? Tko na uč.
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Opkow ::

Ko ze omenjate bolj fantazijske knjige v anglescini.

Ne zahtevna za branje je tudi knjiga Thera awakening - Stonekeep od Interplay-a. In ni preobsezna za zacetek... Manj kot 130 strani. :)

Looney ::

Picture of Dorian Gray je ful zanimiva, sm je napisana v eni taki stari angleščini, tako, da ni čisto enostavna!:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

tx-z ::

STASI, ja emm... ene 2 :) če odštejm une kratke iz OŠ :)
tx-z

STASI ::

Pol pa en pretiravat pa kaj lahkega preber. In naslednjič bolj zahtevno etc...
"WAR IS PEACE, FREEDOM IS SLAVERY, IGNORANCE IS STRENGTH"

abcčdefghijklmnoprsštuvzž

Looney ::

Zdele sem ravno začela brati Red dragon... Povem kakšna je ko preberem.:D
"#define QUESTION ((bb) || !(bb)) - Shakespeare."

Storm ::

Jst bi pa bral neki podobnega kot je bila Noč dolgih nožev, torej mal tematike med 2.svetsko vojno, pa tko kake zarote znotraj nemške vojske. Ma kdo kak dober naslov za svetovat?
Markec The Great

Vajenc ::

Aja Looney, je pa obsežna tale tvoja knjiga ;).

tx-z ::

No zdej bi pa rd prebrou kšno knigo v nemškm jeziku, kr mam tut nemščino na maturi..Pa bi blo fajn kej prebrt...Sam nvem kko bi našu kej k je pač v meni razumljivm jeziku napisan :D A je kdo brau kšno tako knigo..? :\ :D
tx-z

zigi ::

Jaz pa priporočam vse od Maria Puza in od Franza Kafke. Ena za sončne, ena pa za deževne dni ;)

NoComent! ::

G.K. Chesterton - The Man Who Was Thursday

hamax ::

Mark Haddon- The curious incident of the dog in the night time

letos mamo za maturo. super knjiga in super lahka anglescina.
res priporocam!!

iNN ::

@Storm: pred kratkim sem prebral Navaronska topova (Alistair MacLean) in pa Noc generalov (H.H. Kirst) To se ti splaca prebrat :)
==

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: iNN ()

iNN ::

Evo najdu se nekaj naslovov. Bo treba prebrat;)
==


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Katere angleške knjige?

Oddelek: Sedem umetnosti
254623 (3856) Yohan del Sud
»

POZOR vsi ljubitelji znanstvene fantastike! (strani: 1 2 )

Oddelek: Sedem umetnosti
8317156 (12328) Tanja.C
»

Poznate kj dobrih knjig?

Oddelek: Sedem umetnosti
433684 (3114) madonch
»

Knjige

Oddelek: Sedem umetnosti
332993 (2351) kuglvinkl
»

Par gud knjig. Predlogi?

Oddelek: Loža
192792 (2485) ChiefThunder

Več podobnih tem