» »

Paypal podpira tudi Slovenijo

««
8 / 17
»»

t909 ::

Kaj pomeni to samo na kartico?
Da lahko kdo kakšen primer?

Uros!no ::

Hm, v primeru da je kartica Visa Electron, torej debetna je tudi mogoče opraviti nakazilo?



Hvala :)

marS ::

No končno!!!!:D :D :D :D :D :D
...no more heroes...
https://ilbis.com/

delfinus ::

Primer, ce imas kreditno kartico kot je: Eurocard - Mastercard, Visa, American Express je mozno prejemanje denarja. Denar se nakaze na podlagi kartice, a je hkrati nakazan na transakcijski racun, ker se pac kreditna kartica veze na transakcijski racun v vsakem primeru. Transakcijo sprejemanja je tako mozno spremljati tudi prek klika. Ce kreditne kartice ni, potem sprejem pac ni mogoc, ker za Slovenijo ni omogoceno direktno prejemanje in nakazovanje na transakcijski racun, kot to velja za nekatere druge drzave. Simpl: Za Slovenijo velja, da je kreditna kartica pac kljuc za sprejemanje denarja na TRR. Kako je z debetnimi karticami Visa Electron pa ne vem, ker je nimam.

lp, D.

perci ::

Deluje z vsako euro/mastercard kartico ali je kakšna posebna?

delfinus ::

Ni posebnih eurocard mastercad kreditnih kartic, kar se tice prejemanja denarja. Nakazovanje je isto kot ti je paypal vrnil tistih par centov ali euro, ko smo se registrirali pri njih. lp, D.

perci ::

Em, nisem se registriran, tako da ne poznam protokola. Zato sprasujem - hvala za odgovor.

Uros!no ::

Je kdo za 1€ exchange? :) Res, da je v igri nek % provizije ampak tako pac je.



Jaz ti nakazem 1.5€, ti meni nazaj 1€. In potem si nakazem na kartico. Raje se zaJ pri € kot pa pri večji vsoti.




Who wants to play? :D

bbf ::

balohboris@gmail.com pošlji

gansta ::

Povejta če zadeva deluje in kakšna je provizija....8-O

Uros!no ::

Bova :)

Misak ::

Da nakazes znesek na svojo debetno kartico, ti Paypal zaracuna 2.00€ po transakciji.

Za vsako nakazilo ki ga prejmes na paypal account, ti razacunajo provizijo flat rate 0,35€ po transakciji PLUS 3,4% vrednosti nakazila. Torej ce ti nekdo nakaze 1,5€, dobis ti dejansko 1,099€. Prosim potrdita za izračun :)
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

gansta ::

U madona, če je to res ima Paypal kar velike zaslužke(pri banki ti vzamejo 1,71€ ne glede na znesek-velja za EU). Pri majhnih vsotah se še ne opazi, pri recimo 100€ pa njihov zaslužek znaša že skoraj 4€8-O :O .

neres ::

Ja, isto sem hotel napisat. 3,4% se mi zdi ogromno.

Samo zgleda da je res tako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

neres ::

Za primerjavo: pri Moneybookers so ti stroški 0,0€ (0,0%).

Plačaš pa pri plačilu, ampak le do 0,5€.

Sicer pa ne poznam preveč dobro teh zadev, ampak na oko se mi PayPalove provizije zdijo ogromne. Govorimo namreč o stvari ("transakcija" PayPal->PayPal) ki bržkone poteka povsem avtomatizirano in dela samo računalnik.

Misak ::

Sem stestiral na paypal z 1€.

€1.00 EUR -€0.38 EUR

Torej flatrate 0,35€+ 3,4%= 0,38€ ti odbijejo pri znesku 1€
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

madmitch ::

cigani
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

grisin ::

A pa se da iz svoje banke prenest dnar na paypalov račun?

bbf ::

mal o provizijah in načinih transakcij:

paypal ti avtomatsko odbije denar iz kreditne/debetne, brez provizije. da bi naložil na račun denar pa iz SLO ne gre.
Za nakazilo iz Peypala nazaj na viso recimo, košta transakcija 2€, minimualna transakcija je 10€.
Znotraj peypala je nakazilo 0%, sprejemanje pa 0% pri personal acountu ter 3.4% + €0.35 EUR ( pri transakcijah od 0€ do 2.500€) pri premier/bussines acount. personal account je zlo pogojno uporaben, ima nemogoče omejitve za resno uporabo.
2,5% košta konverzija med valutami.



Pri moneybookers se pa da preko bankaustria na wolfovi LJ z recimo klikom naložit, je pa 0,31€ provizije (klikova provizija, verjetno je pri bankaustrijinih komitentih ni). med bankaustria in moneybookersom provizije ni. V kontra iz moneybookers v klik je 1,8€, prav tako na Viso.
znotraj moneybookers je 1% provizije pri nakazilu, 0% pri prejemu. 0,95% stane konverzija med valutami.

Zaenkrat se moneybookers najbl splača, ampak kaj ko ga uporabljajo le redki. dobr je tut to, ker prejemnik dobi točno tolk kot si napisal, 1% gre dol pri pošiljatelju. pri peypalu pa je treba upoštevat, kolk morš več poslat, da bo prejemnik dobil željeno vsoto - v primeru da ima prejemnik premier/bussines account. če prejemnik to izrecno zahteva, seveda - načeloma pa pač soglaša vsak z pogoji poslovanja pri tem accountu.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: bbf ()

pingec ::

Konkretno, če mi nekdo pošlje 20€ se mi to direktno nakaže na Viso, ali ostane na paypal računu, dokler se jaz ne odločim za izplačilo (počakam na višji znesek)?
Normalnost je povprečje nenormalnih ljudi.

neres ::

pingec: Ostane na paypal računu. Na viso dobiš ko se sam odločiš. Pri tem odšteješ 2€ (pri nas, v večini držav je 1€ oz. zastonj pri zneskih nad 100€).

sprejemanje pa 0% pri personal acountu ter 3.4% + €0.35 EUR ( pri transakcijah od 0€ do 2.500€) pri premier/bussines acount.

Aha. Se pravi Misak, ki je testiral z 1€ uporablja premier/business account?

Kdaj pride to v poštev:
Receive payments funded by PayPal Balance, PayPal Instant Transfer or PayPal eCheck . (Kaj sploh so te tri stvari?)
in kdaj:
Receive payments funded by Credit Card, Debit Card or Buyer Credit?

(edit: našel na tej strani)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: neres ()

Misak ::

Danes sem dobil naslednji znesek na paypal racun:

Oct. 8, 2007 Bonus From PayPal Completed Details €1.50 EUR €0.00 EUR €1.50 EUR

Ce pogledam zgodovino te transakcije vidim tole:

Name: PayPal
Status: Completed
Total Amount: €1.50 EUR

Mi zna kdo razlozit zakaj sem dobil ta "bonus"? Ga je se kdo drug prejel?
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Groove ::

Če ima kdo VISO in mi je pripravljen prenesti keš iz mojga paypala na njegovo viso pa potem na moj trr, naj me prosim kontaktira na boriZ@email.si . dam še neki keša stran ;)

bbf ::

>>z mojga paypala na njegovo viso

ne bo šlo. lohk daš samo na svojo viso.

delfinus ::

Bi slo v primeru, da PraznaGlava prenese sredstva drugemu uporabniku znotraj PayPala. Drug uporabnik premakne sredstva iz Paypala preko svoje kreditne na TRR in potem nakaze na PraznoGlavin TRR.

lp, D.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: delfinus ()

Ferplay ::

Zdravo,

sedaj pa imam jaz vprašanje.

Resnično bi prosil če mi lahko kdo pove ali gre izplačilo iz PayPal-a na Viso kartico v slo. Če gre bi lepo prosil za ime banke.

Pa prosim ne mi pisat v stilu greš na paypal stran pa tam withdraw pa napišeš..... to že vem ampak me zanima če je kdo že dejansko dobil denar na Viso iz PayPal-a in kot rečeno na kateri banki.

Namreč sprašujem zato ker na SKB banki so mi zatrdili da se tega ne da narediti in da tega ne omogoča nobena banka v SLO. Ker takoj ko izvem katera banka to omogoča, če katera (primer od osebe ne teoretično) bom menjal banko z vsemi računi kar jih imam sedaj odprtih na SKB-ju dolga zgodba....

Najlepša hvala za odgovore že vnaprej!

lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

sequAn ::

A na MasterCard se pa ne da nikakor nakazati iz PP? Vise nimam, v PP sem pa dodal MC... tko da upam da bom lahko nanj prejemal denar:\

Ferplay ::

Kot rečeno po mojih podatkih se na v slovenijo na kreditno kartico ne da nakozovati denarja iz PayPal-a ali kateregakoli drugega podobnega sistema. Zakaj? Ne zaradi samih sistemov temveč zaradi bank v SLO, ki tega ne omogočajo oz. menda nimajo licenc za opravljanje takšnega posla. Posledično temu je da Slovenci še vedno ne moremo prejemti denarja iz PayPal-a. Sedaj pač ne zaradi Slovenskih bank. In to velja za vse Kreditne kartice (visa, master....)

Kot rečeno pri tej zadevi pa se rade volje motim :) zato ponovno če je kdo imel že dejanske in lastne izkušnje z prenakazilom iz PayPal-a na Slo banko bi prosil če lahko to pove. Zaželjeno pa seveda tudi katera kartica in katera banka :)

lp
--------------------------------------------------------------------------
Človeško se je motiti, neumno pa je vztrajati v napaki

delfinus ::

Misak zgoraj ti je potrdil pa tudi tukaj so to potrdili Klik.

Mobidick ::

Po zagotovilu ene od uslužbenk pri NKBM bi naj njihova Activa Visa (ki jo imam tudi sam in sem jo prejel pred nekaj leti kot študent), bila sposobna prenašat bremenitve in nakazila v dobro. Sam še sicer nisem preizkusil, vendar verjamem, da gre.
The future is digital!

naturalis ::

Mobidick Activo Visa si dobil kot študent? Če je to res pol grem jaz takoj zdajle po njo :D

Mobidick ::

Potrebuješ poroka, ki ima prav tako odprt račun pri NKBM.
The future is digital!

MrStein ::

Ne vem kolko ima to veze, ampak :
Na MasterCard pri NLB sem dobil gor nakazilo.
Sicer je šlo za (delno) povračilo plačila izdelka, ki sem ga potem odpovedal, izvedeno ravno s to kartico.
In ni bil vpleten paypal.
Ponudnik je bil iz tujine. (VB, se mi zdi)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

krneki ::

Povračila so bila tudi že prej mogoča na kartico.

Uros!no ::

Vedno bolj mi je jasno zakaj nisem nikoli prejel 260€ z Moneybookers accounta. Po zagotovilih MB-ja so oni 100% nakazali, vsaj tako je zabeležil njihov sistem. Ne vem kaj je s tem naredila slovenska banka. Kam je šel ta denar? V nič verjetno že ne. Mislite da se da z vsemi potrdili o transakciji spravit nazaj na MB account? Govorimi za Viso.



Grrr >:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Uros!no ()

Misak ::

Sem vam ze veckrat rekel: V kolikor nakazilo dobite na viso (ni vazno paypal, poker dobitki na kaksni web strani, ebay, itd..) je le-to nakazilo vidno na "limitu" od VISE. VASA DOLZNOST JE, da banko zaprosite, da vam pozitivna sredstva (tista vecja od limita, ki ga imate) prenese na TRR. Ce tega ne boste naredili, potem ne vem kaj se zgodi tisti dan v mesecu, ko vam trgajo zneske za viso. Verjamem, da ne gre denar kar tako lepo na racun.

Torej konkreten primer:

Janezek ima VISO, ki ima 250€ limita. Cel mesec ne zapravi nic, pac pa na viso dobi nakazilo od paypala v vrednosti 100€. Torej ima Janezek na visinem racunu 250€ (limit)+100€=350€. Ker ima visa limit 250€, mora vse kar je vec prenesti na racun TRR, tako da sam banki vljudnostno pise, da naj mu presese 100€ iz vise na TRR ker jih ta mesec tako ali tako ne bo rabil.

Verjetno je vmes se kaksna druga resitev, a salamonsko je bolje ta znesek ki ga kartica naredi v "PLUS" takoj dol pobrat. Mozno je, da bo Janezku 18-ga v mesecu, ko mu trgajo VISO, nakazejo tistih 100€ na racun. Ampak kot sami veste, z debetnimi karticami imate trajne naloge, kar pomeni da je pooblastilo banki samo za odtrgljaj z vasega racuna in ne obratno. Vsaj jest ne bi pustil kakrsnekoli znesek, da se "izgubi". Na banki jih sploh ne zanima kako si ti denar dobil na kartico, na kaksen nacin si ga dobil in podobno.

Sam sem enkrat zadel pri nekih sportnih stavah okoli sedanjih 250€, ki sem si jih nakazl na viso in potem preko klika zaprosil, ce mi lahko ta znesek dajo na TRR. Ni bilo nobenih zapletov - naslednji dan sem imel na TRR ta znesek. Na visi pa sem imel se vedno neuporabljeno stanje v vrednosti mesecnega limita.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Misak ()

Gandalfar ::

Da. Pojdi na banko in tezi.

To se mi je zgodilo, ko so mi iz ZDA poslali dolarje na Evro racun (se pred eurom), ne gleda na to da sem rekel naj posljejo evre. Sem sel v banko in po nekaj gledanja v sistemu, so ugotovili da me neki dolarji nekje cakajo in da moram povedat kaj naj naredim z njimi.

Uros!no ::

Hvala, se bom pozanimal.

sebek1 ::

Bi mi kdo bil pripravljen nakazat 1 evro na sebek16@gmail.com, da vidim, če mi dela zadeva, nakar jaz nakažem 1 evro nazaj ?

bbf ::

kvaje stabo, minimum je 10€.

sequAn ::

Torej... se da sredstva, ki stoje na paypal računu, nakazati na MasterCard, ali je pogoj Visa? Pri prebiranju foruma nisem dobil eksplicitnega mnenja...

madmitch ::

Torej... se da sredstva, ki stoje na paypal računu, nakazati na MasterCard, ali je pogoj Visa? Pri prebiranju foruma nisem dobil eksplicitnega mnenja...


Kaj pravi PayPalova stran? Al tja tut pogledal nisi?

Kako je menje lahko eksplicitno (natančno)?8-O
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

sequAn ::

paypalova stran pravi da se ne da, medtem ko nekateri (tule) pravijo da se da, oz. to tudi počnejo. Torej nisem dobil jasnega, neposrednega (eksplicitnega?) odgovora če se da, oz. KAKO se da. Hvala vnaprej za odgovore!

lutharman ::

Pozdravček vsem!

Zdaj pa po vsem tem branju tudi meni ni jasno nič več. Tudi sam sem čakal krepko let, da je Paypal vsaj začel pohod v SLO. Redno spremljam obvestila na njihovih straneh in se mi poraja vprašanje. tam piše, da je možno tudi za slovence da sprejemajo denar AMPAK samo na račune odprte v ZDA! Torej sam razumem stvar kot, da si nekako odprem OFFSHORE račun v ZDA (a je to sploh možno zgolj elektronsko!?????!????) in mi tja na tisto kartico oz. račun nakazuje PayPal! Potem pa je vse skupaj potrebno dobit na SLO TRR! Kako sploh to laufa!? In seveda še enkrat: KAKO ODPRETI račun v zda!?

Ve kdo kaj več!

LP

darkolord ::

Mislim, da tega ni treba. Preberi malo višje v tej temi

lutharman ::

Send. Receive. Withdraw to a U.S. Bank Account or a card.
Send and receive payments in these countries. Withdraw from your PayPal account to a U.S. bank account. In addition, withdraw to a credit, debit, or prepaid card in countries marked with a (+).

Nekako takole piše na PayPal-u temu napisu pa sledijo zastave držav na keter se to nanaša. Zraven je tudi naša! Zato se poraja vprašanje...

...če pa kdo vseeno ve kako odpreti TRR v ZDA preko neta pa na dan z besedo(na splošno bi rabu tam account):)

LP

Misak ::

a si slep?

Ce imas VISO si lahko nakazes denar iz paypala na to debetno kartico. Tako 99% slovencev dela. Kaj mas pa za mutit z us bank accounti?

Torej debetna kartica (za mastercard se ni nihce potrdil, da lahko sprejemas solde gor, na viso je zaeva preverjena in deluje) je edini pogoj da si lahko nakazes. Ce pa opravljas kaksne velike nakupe pa lahko enostavno ves denar ki ga imas na paypal accountu od prodaj uporabis pri nadaljnih nakupih v velikih stacunah ali marketih (ebay,...itd).

Jest osebno ne bi mutil z us accounti. Zrihtaj si VISO.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

bbf ::

še enkrat:

iz Paypala na Viso (visa odprta pri abanki naprimer) gre BREZ PROBLEMOV!! 2€ košta transakcija (pobere jo peypal), 10€ je minimum.

pa če ti piše, da gre tudi v slo.. zakaj bi odpiral račun v tujini?

MrStein ::

Misak, bbf kateri del od "na splošno bi rabu tam account" vama ni jasen ?
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

yust4fun ::

Zivjo!

Glede na to, da je tukaj kar nekaj uporabnikov PayPal sistema, me zanima če bi bil kateri pripravljen zame nakazat 10E, kot članarino za spletno stran, jaz pa mu jih nakazem na njegov račun s seveda neko nagrado za uslugo. Hvala.
Yust me!
««
8 / 17
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Paypal problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
141926 (496) kloko
»

Paypal v Sloveniji (strani: 1 2 )

Oddelek: Izdelava spletišč
8517604 (10693) techfreak :)
»

A paypal že podpira prejemanje keša v Slo?

Oddelek: Loža
303320 (1980) Klenobo
»

Paypal

Oddelek: Omrežja in internet
172850 (2123) bastadu
»

Kera firma ponuja plačevanje s kreditno prek njih?

Oddelek: Izdelava spletišč
61417 (1325) gregy

Več podobnih tem