» »

Inno MX400 64Mb TV out

Inno MX400 64Mb TV out

freesat ::

Zamenjal sem mojo bivšo mx2 32Mb RAM kartico za MX 400 in sem blazno razočaran. V vseh živih testih (3d mark 00/01) imam za 50% slabše rezultate kot prej. Kako je to mogoče, če pa je kartica načeloma 20% hitrejša od MX2? V 3d mark 2001 imam recimo v prvem testu v benchmarku cca 10 FPS, s prejšnjo pa cca 40 FPS ??? A sem kakšno pomembno nastavitem spregledal? Imam detonator 12,90 driverje, DX 8,1, ABIT BH6 plato, celerona 667@1000 Mhz. Ma kdo kakšno idejo v "katerem tiču grmi zajec?"

AtaStrumf ::

Takoj si kupi Pentiuma III, ker tvoj Celeronček je največje sranje kar obstaja in ko boš to zamenjal boš imel bisteno lepše (višje) FPS številke. Je pa res čudno da imaš sedaj z novo grafično slabše rezultate. Da ni slučajo MX200?

freesat ::

Ko sem imel še prejšnjo grafično in celerona 600@900 sem imel na testiranju tudi P3 700 Mhz in 3d mark 2001 ni pokazal praktično NOBENE razlike, tako da problem verjetno ni v procesorju. Kartica je definitivno MX400 in ravno zato mi ni nič jasno. Sem že probal flashati z različnimi biosi pa ni bilo nič boljše, razen da je enkrat čist umrla in sem jo komaj na pamet (brez slike na monitorju) poflashal nazaj na original bios. Bom probal danes dobiti še kakšno kartico od druge firme na test. Lahko pa da je kaj s kartico narobe???

Tzar ::

Jest mam trenutno od Gainwarda MX400 TV Jumbo s 64Mb in mi tud kaže slabše rezultate. Pa kaj sem še opazu, da kartica sploh nima luknjic za drug hladilnik gor dat.Ima samo tega prilimanga in ti je to. WTF?!? Zej mam pa počas še poln kufr tehle GF MX-ov in podobnega šita.Resnoraz,mišljam o nakupu radeona. Kaj pravte na RAdeona 32Mb SDR?
Življenje je lepo!

Matty ::

dusan... Problem pri MX 400 (in ostalih GeForcih) je ta, da je kaksna kartica slabo izdelana in ima slabse lastnosti, druga kao ista, pa ti dela super...

AtaStrumf ::

Dusan72 fora, da na prejšnji grafčini ni bilo nobene razlike med Celeronom in Pentiumom III, je po vsej verjetnosti v tem, da je bila grafična kartica ozko grlo in ne procesor, sedaj z novo grafično pa je to postal procesor. Probaj še enkrat z P III z GeForce-om pa ti garantiram da bo očitna razlika. Glede MX400, ki slabše delujejo od tastarih MX, pa so itak že povsod govorili v testih, da je to čist navadna marketinška poteza in da nima smisla kupovati MX 400, če že imaš MX. Jaz imam Herculesovo 3D Prophet 2MX 32 MB in mi dela super. Fora v GF2 MX je da navijaš spomin in ne procesorja. Iz lastnih izkušenj lahko potrdim, da je to še kako res. Namesto, da ste kupovali MX400, bi si navili RAM na MX in počakali na GF3MX, ki bo prišla ven vsak čas. Sedaj pa imate težave. Meni od vsega začetka niso dišali tile MX200/400. Čista marketinška fora da izcuzajo še zadnje dolarje iz GPU-ja, ki bo kmalu del zgodovine. In vi ste nasedli. Sorry, ampak tako je. Tudi razlika med 32 in 64 MB RAM-a nikoli n i bila vredna razlike v ceni. To so vseskozi povdarjal in 64 MB na MX je čisti overkill. To pride vpoštev šele ob zelo velikih texturah, ki pa še kaj preveč pogoste v današnjih igrah. Če MX400 res dela slabš od MX pejta nazaj v štacuno pa zahtevejta denar nazaj. Še prej pa preverita, kakšen RAM sta imela na prejšnji in zdajšnji kartici, ker tu se skriva ves štos. Če vama je prej delal na 183 MHz sedaj pa na 175 imata sedaj slabši ram. Kar sux. Jaz sem kupil od Herculesa glih zato, ker je imel boljši RAM od stalih kartic in ga sedaj za šalo navijem na 220MHz. To je boljša taktika kot pa se zanašati na srečo, da boš dobil glih ta dober čip, ki se bo bolje navijal. Sploh pa sej sem rekel da čip ni tisto glavno, ampak RAM. Pa ne splača se kupovati kar ene čudne kartice, brez da bi prej kje prebral kakšen test. OK, zdaj sem pa že tolk napisal, da se že ponavljam. Bo dovolj zaenkart.

Tzar ::

Sem preveru teste,pa se je Gainward izkazal za najhitrejšega, z najhitrejšeim ramom in oh in sploh,pol je pa zajebaval to da nisem več smel navijat proca,ker je drgač pri 3D grafiki kartica blokirala.
Zej se nagibam k menjavi za GF2 PRO od Winfasta,ki bo upam vsaj malce bol 8-)
Življenje je lepo!

freesat ::

Pazite zdej tole:
Sem bil u štacuni in sem vzel še eno ENAKO kartico ter 3D PROPHET II MX 32 Mb RAM brez TV OUT. Ne morem verjet ampak niti ena ne dela kot je treba. Se pravi da očitno ni v tem problem. Lahko da je res procesor postal ozko grlo, ampak lepo prosim, da pade iz 45 FPS na 6 ali celo 0 je pa too much. Mogoče se je pa Windowsom kej scufal od vseh teh detonatorjev. Edino kar lahko še probam je da še enkrat naložim windows Me. Javim če bo kaj bolje, drugače pa prodam računalnik in grem za ene tri tedne na dopust spočit živčke.

AtaStrumf ::

Ja najboljš da še enkrat vse na frišno inštaliraš pa pol preveri.

freesat ::

Vse še enkrat inštaliral. Dela k pr norcih. Pojma nimam kaj je bilo ampak čudna so pota gospodova (Gatesova).
Kartica pa sedaj dejansko dela hitreje od prejšnje. A ma kdo kakšen nasvet kater driverje naj uporabim, da ne bom spet vse update po vrsti gor dajal?

Binji ::

Jst tud gledam da bom mende lih Radeona kupu. Vsaj Detonatorjev bom resen.
Po moje so tabuljsi 11.01 Detonatorji.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

AtaStrumf ::

Meni so 12.41 ful zakon. Letijo k svina!

Drugače pa je tu moj manifesto o GF2MX navijanju in vlogi Proca pri tem in seveda tudi navijanju procesorja.

Da si najprej razjasnimo nekaj okrog SiSoft Sandre. Res je da večina njenih testkov ni ravno pretitano cenjena, kar pa ne velja za Memory Benchmark, saj ga precej radi uporabljajo praktično vsi. Če mi kdo ne verjame naj pogleda kakšen test čipovja na Anandtechu in sorodnih straneh. Sedaj, ko smo si to razjasnili pa so tu moji rezultati dotičnega testa.

503/596, 3D Mark 2001 pa mi je dal pri nenavitem GF2 MX z det. 12.42 2224 točk, pri navitem GF2MX na 210/220 (proc/mem) pa 2565 točk. Vse to pri nenavitem Duronu 800 (6x133) in PC133 CL2 RAM-om .

Ko sem se malo lotil navijanja pa sem pri Duron 800@1015 (7x145) dobil 577/662, 3D Mark 2001 pa 2312 točk, pri nenavitem GF2MX, torej pri 175/183 (proc/mem)!

Če pa sem oba navil: Duron 800@1000 (7,5x133) Turbo CL2 Ram GF2MX 210_220D Det 12.41, pa mi je 3D Mark navrgel 2674 točk.

Kar se hlajenja tiče sem imel na Durončku Volcano II, na GF2MX pa standardnega, nemodificiranega Blue Orba. Nič posebnega torej.

Drugače pa moj računalnik zgleda takole:

Abit KT7A Moterboard (VIA KT133a)
AMD Duron 800 CPU at 133 FSB
Volcano II Cooler
Deskstar 75 GXP 45GB 7200 HDD, ki bo kmalu 60 GB IBM IC35
Macase 300W
WIN98SE
512 MB PC133 CL2 RAM
TEAC 32x CD ROM
TEAC CD-RW 4x4x32
SB Live! 1024
Hercules 3D Prophet II MX 32MB (GeForce2MX) + Blue Orb
U.S. Robotics 3 COM 56k WIN voice Int Modem

No tako. Sem se malo potrudil, da ilustriram celotno situacijo okoli navijanja GF2MX in vloge procesorja pri izboljšavi performans grafike.

franci ::

atastrumf:
A ti si faktor pol zmanjšal.
Jst mam athlona 900 pa ima FSB 100.
dej povej kolk se pozna 100 ali pa 133fsb?

VASkO ::

se kar pozna (odvisno kaj delas - igre, programi, grafika), ker je prepustnost RAM-PROCESOR vecja!!!

Ce je res tako tesko it v BIOS in sprobat to? spustit mnozilnik in zvisat FSB? Nekdo je malo len, a?

franci ::

Nisem len...faktor je zaklenjen.
aha, imam pa možnost da rami delajo pri 133Mhz
Pa sem stestiral v sisoftSandri 'memory benchmark'
pa se ful pozna, čeprav je FSB še zmei 100Mhz

VASkO ::

odkleni procesor. skoda je imeti neuporabljati moznosti spreminjanja mnozilnika.

franci ::

hm, najprej moram napajalnik zamenat,
ker se včasih zbudi včaih pa ne...če je 'OCan'.
Zdej mam 220W, rad bi mel 300W

Binji ::

AtaStrumf: pa ti je delalo normalno RAM na 210MHz? Jst ku sm tko navil sm lahko lih 3d mark skozi spravu, pol mi je ze neke crte zcnu kazat.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

AtaStrumf ::

Ja pa ne samo 210, 220 mi dela čist normalo, več pa že začne hecat. Ja znižal sem množilnik in Duronček je na 6x133=800 MHz še vedno. Razlika je 413/465 na 100 vse in 504/595 na 133 vse(CPU + MEM), samo FSB in samo MEM pa ne vem zdele.

Binji ::

Sm mislu za graficno to:D
Zgleda da morm kasn cooler se na ram dat predn se bo kej poznalu. Zdej mam sam en 80x80 vent spredej.
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Vsem lastnikom GF2 MX/MX400

Oddelek: Navijanje
372115 (1400) AnWar
»

3d mark 2001 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
1017147 (6020) Doc
»

celeron 800/900

Oddelek: Navijanje
372051 (1465) Brane2
»

3d Mark 2001

Oddelek: Zvok in slika
321619 (1052) Paramedic
»

3d MARK 2001

Oddelek: Navijanje
261978 (1596) boko34

Več podobnih tem