» »

SATA RAID - kateri krmilnik?

SATA RAID - kateri krmilnik?

suprpp ::

Rad bi si naredil array z dvema SATA diskoma in treba si bo omislit HW krmilnik, ker je drugace CPU prevec obremenjen. FreeBSD podpora je 'a must'.

Zadeva mora biti dobavljiva v Sloveniji, poleg tega pa sem (trenutno) 'short on cash' in si ne morem privoscit krmilnika za 100k+.

3Ware je prva klasa, ampak odlocno predrag, Adaptec ima en model za 20k pri Mlacomu in KFM ampak ne vem ali je to true HW krmilnik al bo se vedno CPU delal vse...

kaj mi predlagate?

suprpp ::

by the way: veliko matičnih plošč (med njimi tudi "MSI K8T Neo2 FIR", ki si jo ogledujem) omenja da omogoča RAID 1, 0 in 0+1. Je to softverski ali hardverski raid? Za navaden RAID 1 z dvema diskoma bi zadoščal tudi tak integriran kontroler, dokler ne obremenjuje procesorja... pomoje.

EDIT: Sreča se mi je nasmehnila na tujih forumih in našel sem slednji podatek:
Edina hardware SATA kartica je "3Ware 8006-2LP", vse ostalo samo vpliva na BIOS in je to v bistvu softverski RAID.

Torej, zdaj me zanima če se "3Ware 8006-2LP" dobi v SLO oz. v bližnji okolici (po pošti)?
Slovenskega zastopnika osap.si sem že kontaktiral in čakam njihov odgovor.. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: suprpp ()

flashroyal ::

Ni edina, boljše rešitve ima še LSI. Odličen je npr. tale.. Na voljo je seveda več različnih 4,6,8 portnih ipd.

suprpp ::

Japs, sem jo na nasel na 1izbira.com za 66k. Sam 3Ware ma edini kontroler za DO 2 SATA diska, in ker podpira samo 2 je temu primerno cenejsi - 130$.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux in LVM- ma kdo izkusnje ?

Oddelek: Operacijski sistemi
121415 (1182) ender
»

Spletni streznik - hardware?

Oddelek: Omrežja in internet
111521 (1237) krneki0001
»

Raid 5

Oddelek: Strojna oprema
81130 (1005) b
»

ide raid 5 kontroler

Oddelek: Kaj kupiti
131295 (1115) Tarzan
»

Kater IDE RAID kontroler?

Oddelek: Kaj kupiti
491793 (1123) bastadu

Več podobnih tem