» »

Spletni streznik - hardware?

Spletni streznik - hardware?

alex32 ::

Odlocam se ta nakup in postavitev spletnega streznika, za zacetek (cca. 5 strank) in testiranja bi imel doma potem pa selitev na kolokacijo ...

Gledal sem "vhodne" streznike (Dell, HP) imajo RAID 1, dva sata diska ... vendar standradno pc ohisje ... kar dvomim, da ga izkoristim za kolokacijo...

Gledal sem tudi Tyan, nekateri imajo 4 Hot Swap. Ali je priporočljivo?

Kaj svetujete za optimizacijo varnosti podatkov, RAID polja, ohisja, cene ...

Vasa izkusnje, priporocila ... Hvala

gfighter ::

Glede ohišja ti priporočam kaj takšnega. Je full ATX format, tako da lahko notri daš navadne ATX komponente, za backup pa obvezno en ločen SATA krmilnik in dva ali celo 4 diske.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

alex32 ::

gfighter: A izkljucno za backup, dva ali stiri diske. Kaj pomeni stiri diske... kater RAID?

Kaj pa za sam sistem?

THX

Malkec ::

Hardware: Opteron ali Xeon, vsaj 1gbit rama.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

b ::

> Hardware: Opteron ali Xeon, vsaj 1gbit rama.

Zakaj ze? Za en navaden spletni streznik, z nekaj malega obiska? Od streznikov, za katere skrbim jaz osebno, je Opteronov in Xeonov samo kaksnih 25%. Za ostalih 3/4 je tak procesor nepotreben strosek. Ce denar ni ovira, potem seveda vzames vse top, sicer pa (kar je pri poslu pac bolj verjetno, ker potrebujes zanesljivost in imas nek limit denarja) je bolje investirat v druge dele sistema. Recimo bolj kvalitetna plata (morda celo z IPMI) in napajalnik (da po enem mesecu na kolokaciji slucajno ne izdahneta in imas downtime), pa soliden raid kontroler. Za zacetek je verjetno se najbolj primeren 2port SATA 3ware, ki se ga dobi za ene 35k. Nikakor pa ne raznih cheap "raid" kontrolerjev, potem je ze bolje imeti diske prikljucene na navaden kontroler (ali pa enostavno izkljucit softverski "raid" na kontrolerju) in uporabit softverski RAID iz operacijskega sistema. Je bolj zanesljivo.

Malkec ::

Če je pisal o raid polju, hot swapu in kolokaciji, sem pomislil da potrebuje močno mašino.
/* Xaser 3 * 939 dual sata 2 * Opti165 (ccb1e0608mpmw) @2933 MHZ*/
/*TT 120 * X800 XL *1GB Transcend pc 3200 * MAxtor 160 GB SATA II /

alex32 ::

Kar se tice zahtev: Z denarjem smo zmeri omejeni, vendar obstaja tist best buy oz recomended razmerje cena kvalitetav smislu razsiritve-nadgradnje, stabilnosti-zanesljivosti, in nenazadnje lazjemu upravljanju ... poceni zadeve so poceni vendar za kaksno ceno? hocem namrec spat ponoci ...

Normalno je najlazje skeširat $ ... le te je pa mal tezje zasluzit zato z $ ravnam gospodarno ..

Hvala

Vanquish ::

alex32 če nočeš imeti težav s kolokacijo ti svetujem da izbereš nekaj iz tega programa: http://www.diss.si/index.php?mod=catalo...

seveda glej rack 1U ali kaj podobnega

alex32 ::

gfighter: tisto ohisje je Ok, vendar je 4U, kar pomeni visjo ceno kolokacije ...

Drugace pa tud razmisljam o samosestavi, kontrolerja 3ware in, 2 oz 4 diski ...??

Tisti sestavljeni Urack serverji so kar cifre ...

Obstaja alternativa?

b ::

Dobijo se 1U in 2U rack ohisja, vendar tezko za bistveno manj kot 50 jurjev. Pri nas vem da se dobi Chieftec, verjetno pa se kaj drugega v tem rangu. Niso pa to neka super duper ohisja, ampak za zacetek bi ti morala zadoscat.

gfighter ::

Žal ne vem, kakšne pogoje imaš. Če to pomeni višjo ceno kolokacije, potem 4U najbrž res ni zate, to pa potem pomeni višjo ceno serverja. Kolikor gledam, so sestavljeni 1U strežniki dragi. Sam sem sestavljal strežnike s 4U le za uporabnike, katerim prostor ni bil problem, tako da ti bo kdo drug najbrž bolje svetoval. Poglej si tole. Pri diskih pa sem seveda mislil na backup only, dva ti bosta IMO zaenkrat dovolj.
Catapultam habeo. Nisi pecuniam omnem mihi dabis, ad caput saxum immane mittam

krneki0001 ::

Odlocam se ta nakup in postavitev spletnega streznika, za zacetek (cca. 5 strank) in testiranja bi imel doma potem pa selitev na kolokacijo ...

Gledal sem "vhodne" streznike (Dell, HP) imajo RAID 1, dva sata diska ... vendar standradno pc ohisje ... kar dvomim, da ga izkoristim za kolokacijo...

Gledal sem tudi Tyan, nekateri imajo 4 Hot Swap. Ali je priporočljivo?

Kaj svetujete za optimizacijo varnosti podatkov, RAID polja, ohisja, cene ...

Vasa izkusnje, priporocila ... Hvala


Pišeš da bi imel 5 stran. To pomeni mogoče 10000 ali več obiskov na dan. Jst imam doma bivši server od ene spletne strani, ki je bila obiskana s preko 20000 obiskov na dan. Pa je ta server dual p2-450 z tremi 18Gb diski v raidu in 4Gb disk za sistem. Mašina je IBM netfinity 5000. Ta server bi ti bil več kot dovolj. Probaj poiskat kak tak server kje na kakem ibm-ovem servisu ali pa kje kjer so jih imeli v uporabi in ga vzemi za par tisoč tolarjev. pomoje da ne bo dražji od 20.000 sit, mašina je pa odlična.

Imam tudi netfinity 5500 ki pa ima podporo za 4 xeone 550 in višje. Sam imam not 2 procerorja in ogromno diskovja, pa zadeva res u iber dobr dela.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kolokacija strežnika

Oddelek: Omrežja in internet
233363 (2173) schtr4jh
»

Kakšna naj bo specifikacija za server

Oddelek: Kaj kupiti
71040 (726) rokiii
»

Kako "poteka" gostovanje streznika?

Oddelek: Omrežja in internet
212973 (2481) Bakunin
»

Strežnik

Oddelek: Kaj kupiti
151239 (992) zajc
»

Gostovanje streznikov - kolokacija

Oddelek: Omrežja in internet
143215 (2934) Ales

Več podobnih tem