» »

WinXP probljem

WinXP probljem

Monster ::

zaka mi ne ugasne računala avtomatično ko dam shutdown...
Ka zaboga...

andrej ::

mas kaksen star driver instaliran?

Monster ::

ne nimam ker sem jih zdej glih gor dal ne pa sem ekr pusto njegove driverje..

mam pa Abit bx 2, pa PII 450@504
pa matrog g400
pa sb live
pa 256 rama

če še tole kaj pomaga... Kok jest vem je neka finta v registru ne?
Ka zaboga...

Hitman- ::

Jas imam isti problem in isto plato ;(;((

Tomi ::

To je pa potem očitno problem plate.
Ker imam sam tudi Abit BX6 ( v2 ), pa tudi ne dela shutdown. Medtem ko v W98 dela lepo.
Sicer pa tako ali tako moram samo resetirati, ker nikoli ne končam v XP ( sistem še vedno W98, čeprav imam RTM ).
metrodusa.blogspot.com

hatch ::

Pojma nimate:

Control panel -> Power Options -> APM -> Check Advanced Power Managment

voila.

Tr0n ::

Folk, brez panike :). Vzamite si cas, idite skozi vse opcije v sistemu, malce ga najprej spoznajte, preden vas zagrabi panika, ko nekaj ne dela. Navsezadnje, to je sistem nove generacije z manj bugi in vec opcijami :\.

G[e]c ::

Ka si pa tok pameten Tron:D

Tomi ::

No, sicer je pa važno to, da sedaj dela ( kot da drugače uporabljam veliko Shutdown, ampak vseeno ).
metrodusa.blogspot.com

Monster ::

no sem vklopu tisto advanced power.... pa dela ne HVALA
Ka zaboga...

G[e]c ::

A kdo ve kako narest ce odpres recimo 15 internet explorerjev da se ti pojavjo tko kot so se v win98, ker zdej se pojavjo vsi v enem oknu pa mi mori.
Pa se ena stvar mam instaliran acd see pa morm zmeram ko pogledam kasno sliko kliknt desni knof pa dat open ce pritisnem 2x nanjo se mi odpre v unmu windows picture and fax viewer.

MArko ::

das open with... choose program.. izberes acdsee.. pa obklukas always open s tem programom

Tomi ::

Desni klik na start meni: Properties
odlkjukaš Groups Similar Widnows ( ali nekaj podobnega ).
metrodusa.blogspot.com

G[e]c ::

Marko: hvala
Tomi: hvala

Boky ::

Ce nimam vklopljenega APM-a v power management-u mi XP-ji ob zaustavitvi sitema ugasnejo diske in napisejo, da lahko masino ugasnem. Racunalnik moram potem z tipko ugasnit, ceprav imam ATX palato.
Z shut down-nom v win98/me ni problemov.
Ce vklopim APM, pa mi XP-ji ob zaustavitvi sitema masino resetirajo namest, da bi jo ugasnili.

plata: LuckyStar 5mvp3 (super socekt 7) z K6 III 450Mhz. 384Mb rama.
Chipset: Via Mvp3.
Kot sem ze omenil v win98/me shout down dela bp.

Zadeva je ze malce iz mode ampak drugace kar dobro melje XP-je.

Drugace pa kaka ideja?

andrej ::

idi v system properties iz odkljukaj Automatically reboot. zdaj bos namesto restarta dobil modri zaslon, kjer bo zapisan problem. Ziher bo en driver, ki si ga instaliral...

matter ::

Stare plate nimajo ACPI kontrolerja zato ne shut downa v W2k in XP. Jest mam 2 kompa en ma BH6 pa ne sut downa na KG7 pa uredu.
ACPI je fora

Boky ::

Ko isklopim "Automatically reboot" mi ob zaustavitvi sistema javi :
IRQL_NOT_LESS_OR_EQUAL
zatem priporoca da naj stestiram driverje za hardver ki sem ga nazadnje isteliral.
na koncu pa izpise:
STOP: 0X000000000A (0X00002854,0X000000002,0X00000000,0X80487C51)
Racunalnik se ni ugasal niti takrat ko so biliXP-ji cisto na novo gor dani. Drugace pa sem vceraj na tretji disk namestil win2000. Prvo kar sem sel probat je bila zaustavitev windowsev, brez da bi karkoli insteliral. Tudi takrat se niso hoteli ugasniti.

andrej ::

matter: Za shutdown ne rabis ACPI - APM je ze dovolj.

Boky: kaj si nazadnje instaliral - driver?

Boky ::

Andrej zdi se mi, da se racunalnik ni pravilno ugasal ze takoj na zacetku ko sem instaliral XP-je. Drugace pa sem dal gor SCSI gonilnike za diamond fireport. (od win2000) in gonilnike za graficno kartico (atirage 128).
Drugace pa sem vceraj na nek tretji disk nedovisno od XP-jev in win98 dal gor win2000. Prvo kar sem naredil, ko se je sistem prvic zbootal, je to da sem ga ugasnil. Rezultati so enaki kot v win XP.
Aja instaliral sem tudi service pack 1 za win2000, pa ni nic pomagalo.
Sicer me stvar ne moti prevec ampak malce cudno mi je, glede na to da v win98 shot down dela bp.

andrej ::

si probal vklopit APM, tako kot je blo prej povedano?

ABX ::

Plata BH6 win2k se ne ugaša sploh.
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

Boky ::

Andrej probal sem vse kombinacije, ki so mi prisle na pamet in to preden sem karkoli nalozo, kak program, se manj driver. Apm on apm off. Tudi z nastavitvami v bios-su mi ni uspleo nic pametnega narediti. Zdi semi da XP-ji nastavitve za power management zaobidejo. Ali ?
Drugace pa imam v win98 vkloplen ACPI(za hlajenje proesorja v idle stanju ne rabin obenega rain-a ampak za to poskrbijo z win98 sami, podobno kot win2000 in XP) in dela bp.

RUSKIE ::

jezt mam podobn problem ampak samo v XPjih v 2K so mi takoj k sm apm uklopu delal use kle mi pa vedno reboota.
-/1 c0ntr0l th3 5T0RM-


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se ponovno zažene namesto ugasne

Oddelek: Strojna oprema
406632 (3445) solatko
»

Avtomatski izklop PC-ja

Oddelek: Pomoč in nasveti
151768 (1644) jjohny
»

Avtomaticno ugasanje racunalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
161759 (1510) Highlag
»

Win XP Restart namesto Shut-Down

Oddelek: Pomoč in nasveti
101412 (1320) g0Run7
»

W2k - Shut down ????

Oddelek: Programska oprema
9946 (838) SuperHik

Več podobnih tem