» »

Win XP Restart namesto Shut-Down

Win XP Restart namesto Shut-Down

AtaStrumf ::

Win XP so zlobni in se mi nočejo ugasnit. :'( Ko sem jih na frišno inštaliral ni bil problem, sedaj pa ko imam gor ene 2 programa pa se noče več ugasnit. Ko pritisnem Shut Down se restartajo. WTF

andrej ::

odgovor je na dlani. Niso XP-ji zlobni, ampak ta dva programa! Kaj si sploh instaliral?

krucymucy ::

andrej: BTW a mogoce poznas ukaz v command promt za shutdown!!
Namrec ko napisem v cmd line shutdown in ostale parametre se mi enastovno ne ugasnejo ampak mi napise zdaj lahko varno ugasnete ...

Tr0n ::

Control Panel / Power Options / APM / Enable Advanced Power Management Support

Winkey + L = Lock

krucymucy ::

Ne ne: To dela vredu!!! Ne dela pa v command promptu - ker bi rad naredu *.exe fajl, ki bi mi v navezi MBM ugasnu racunalnik!!!
Probajte v cmd line napisat shutdown!!!

AtaStrumf ::

Folk jaz ne vem kaj je s temi XP-ji ampak sedaj sem še nekaj inštaliral in driverse za grafično Det XP sem dal gor in spet vse dela. Sem pa odinštaliral 3 COM Modem manager, ker mi je težil da je modem že zaseden ko sem imel MM inštaliran in sploh nisem mogel na internet. Drugače so pa XP-ji ful sexy. Kaj vi pravite?

Tr0n ::

very sexy indeed .. jaz samo upam, da bo kmalu kak hack, da bos lahko svoje skine intergriral v XPje, ker mi windowblinds xp smrdijo

krucymucy: aja to, hmm, to pa ne vem, samo za lock vem ukaz

andrej ::

krucymucy: seveda. Lahko uporabis vgrajen shutdown, ali pa shutdown, ki sem ga jaz napisal (www.budja.com/shutdown). Razlika je v tem, da ima MS shutdown podporo za oddaljene racunalnike (shutdown,reset, ect oddaljenega pc-ja), z mojim pa lahko naredis hibernate in standby, ne mores pa ga uporabit za oddaljene racunalnike...

g0Run7 ::

andrej prosim pomoč: zakaj mi XP-ji, ko stisnem CTR-ALT-DEL ne dajo okenca z možnostjo LOCK(kar FUL rabim) ampak mi poženejo TASK MANAGER?! opcijo LOCK sem v win2000 ful uporabljal in nikakor ne bom mogel brez... xp build 2600

lp

Tr0n ::

Do locka lahko enostavno prides s kombinacijo tipk Winkey + L ali v Windows Task Managerju v meniju Shut Down (Switch User).

andrej: on ve, da lahko uporabi ta shutdown, ampak pri MS shutdownu se racunalnik ne ukazne, ampak le napise, da je ok, da ga sedaj vgasnes, navadni shutdown, ki ga izvrsis preko menuja pa vgasne racunalnik...

g0Run7 ::

hvala TrOn !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

program za ugasanje w2k

Oddelek: Programska oprema
111040 (901) andrej
»

Kako bi povezal dva rac z remote desktop?

Oddelek: Omrežja in internet
201674 (1355) mh8759a
»

WinXP probljem

Oddelek: Operacijski sistemi
231719 (1308) RUSKIE
»

Lock workstation v XP Pro

Oddelek: Operacijski sistemi
16873 (728) andrej
»

Windows 2000 (nujno)

Oddelek: Pomoč in nasveti
181102 (870) andrej

Več podobnih tem