» »

Disk za PS3 kot dodatek - linux prednameščen!

Disk za PS3 kot dodatek - linux prednameščen!

GameSpot - V intervjuju z Impress PC Watch je Ken Kutaragi razkril, da se bo Playstation 3 v trgovinah pojavil brez trdega diska.

Tega bo mogoče kupiti kot dodatek, na katerem bo prednameščen operacijski sistem GNU/Linux. Glede na tehnične lastnosti (razen rama) bo PS3 tako v hipu postal superračunalnik [>:D].

Playstation 3 bo tako najbrž prvi računalnik za domačo rabo, ki ga bodo poganjali procesorji Cell. PCji, nasvidenje!

58 komentarjev

«
1
2

Myth ::

A se da še bolj subjektivno novico napisat? :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

jlpktnst ::

Imenitno. Če bodo zadevo prodajali pri nas po normalni ceni (če sploh bojo) - kaj si lahko še želiš boljšega?

borchi ::

A se da še bolj subjektivno novico napisat?

in kaj je tako zmotlo tvoj notranji mir?
l'jga

SebaR ::

Očitno bom primoran iti na ta Linux :P
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

BluPhenix ::

Meni tudi ni jasno kaj te moti.

Mogoče bedesa Linux, ki se pojavi dvakrat (v naslovu in v novici)?

snow ::

Zakon! To sem si želel.

Cell power!!
Mislim da Thomas misli isto kot jaz: Lets evolve :D
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Jux ::

meni osebno se tudi zdi da je novica napisana kanček preveč v duhu Cell ownz, PS3 rulezzzz fanboya. Mislim, sploh ne vemo točno kakšne so zmogljivosti Cella VS x86,powerpc,... pa smo že ozančili platformo za superračunalnik.
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Myth ::

LoL. Linux? :)

Playstation 3 bo tako najbrž prvi računalnik za domačo rabo, ki ga bodo poganjali procesorji Cell. PCji, nasvidenje!
Glede na tehnične lastnosti (razen rama) bo PS3 tako v hipu postal superračunalnik

Pri slednjem stavku je smeško čist izven konteksta. :) In PC-ji nasvidenje? No, da nem v smeh pado. :)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

jimmi ::

Mislim, sploh ne vemo točno kakšne so zmogljivosti Cella VS x86,powerpc,...


PS3 bo imel 2 teraflopsa... kar ni malo..

snow ::

2tflops. ma ja :)) tale moj mlinček doma je like... 1gflop?

a) kdaj pride zadeva?
b) kolk bo stala zadeva?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Jux ::

pa dobr, 2 teraflopsa pomeni bolj malo, pač gut marketing. 2 teraflopa pomeni sam da pač izvede dva tera operacij z plavajočo vejico na sekundo v najbolj možno optimalnih pogojih - zdej pa ne vem a maš kakšno čudežno kroglo, da lahko kr direktno napoveš kakšen bo preformance v real life?
web&blog&etc: http://lukabirsa.com

Tilen ::

Glede na to, kar sem ze zdaj vse slisal okoli PS3 me zanima se samo cena. Zdi se mi pa, da bi s temi stvarmi radi opravicili morebitno visoko ceno same konzole. Pustimo se presenetit in upajmo na najboljse ceprav si je najbrz ne bom kupil, me pa hudo zanima kako bo :)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Daedalus ::

Zanimivo. Pred nekaj meseci sem bral dolg člnake o Cell procesorjih in kako bi bili uporabni za desktop. In tam je avtor omenil, da je to ena izmed priložnosti za Linux - ki se ga dovolj hitro prilagoditi na povsem nove procesorje. Očitno se ena napoved uresničuje.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

snow ::

> 2 teraflopa pomeni sam da pač izvede dva tera operacij z plavajočo vejico na sekundo v najbolj možno optimalnih pogojih - zdej pa ne vem a maš kakšno čudežno kroglo, da lahko kr direktno napoveš kakšen bo preformance v real life?

Mene direkt te operacije na sekundo zanimajo. Ta performance.
Briga mene nevem kera igra, pa nevem keri scori v 3dmarku in podobnih zadevah. Men je pomembno, da mi moj mlin(ček) kar se da hitro premetuje cifre.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Jaffa ::

Sej pa ni nihče omenjal iger.8-O
www.markosoft.si | www.markoshop.si
GRYPHON Z87|i7-4770k@4200MHz|16GB VENGEANCE 1866MHz
2x SAMSUNG 850PRO 256GB|GTX960|LIAN LI|BENQ BL3201PT 4K

minmax ::

fantje, umirite se, glede na to, da ni teorije da izvede 1000 floating point operacij na cikel in bo verjetno tekel okoli gigaherca ali dveh, lahko prosim nehate bluzit o teraflops zmogljivosti ? please ?

in drugo... cell ni ravno splosnonamenski procesor, tako da bo vecino programov potrebno prilagajat, da bi ga izkoristili.

tako da... morda stvar dobro zgleda na papirju, ... kako pa deluje v resnici bomo videli, ko pridejo prve aplikacije ven.

kaj zavraga ti pomaga premetavanje cifer, ce skoraj zagotovo nimas nicesar kar bi to izkoristilo? v sloveniji bi stvar koristila vremenarjem, kemikom in morda se parim research skupinam na IJS, potem pa se pocasi ze neha nabor tistih, ki imajo _danes_ pripravljene aplikacije, ki bi to koristno izkoristle.

Fury ::

Zdej ne vem kdo je napisu da 2gflopa ... ampak zal bo 218 GFlop.. torej 10x manj :) Sicer pri graficni pise 1.8 TFlop, sam graficna je cist neki drugega, ker tisto je very low precision floating point...

snow ::

Eh sam 200x več kot zdej |O

:))
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

root ::

Fury
8*256 GFLOPS +1.8 TFLOPS GPU. Je pa res malo premalo rama za kakšno resno uporabo. Upajmo da bo mel PS3 tudi podporo za zvok ter 3D driver za grafično. Pol se bo mogoče znašo na moji polici :).

TribesMan ::

Apple je rekel da so imel pri zamenjavi arhihekture za njihove Mace v mislih tudi Cell procesorja, a so jih ti žal razočarali z nizkimi zmogljivostmi, ki so bile kljub višjim frekvencam nižje kot pri sedanjih G5 procesorjih... Tko da mislim da Cell le ni to kar nekateri mislijo...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Stepni Volk ::

Še opozorilo:

Sony je znan monopolist. Vedno "izumlja" lastne medije in podobne majhne trike z namenom, da si prisiljen pri njih kupovati dodatno opremo (npr. Memory-stick, Mini-Disk, Video8, BetaMax...).
Dvomim, da se bodo sedaj naenkrat spremenili v "odprto-kodeže".
V to jih lahko prisili le res oster konkurenčen boj z X-box-om in ostalimi konzolami.

PC je v svoji zasnovi delno "odprt" saj lahko drobovino poljubno izbiraš. Prav tako software. Zamenjati to za monopolista... Nein Danke.

P.S. Njihov cilj bo, tako kot vedno, da igre mišljene za PS3 ne bodo delovale nikjer drugje. Tako bodo ljudje prisiljeni kupovati konzole in igre.

Zgodovina sprememb…

SebaR ::

P.S. Njihov cilj bo, tako kot vedno, da igre mišljene za PS3 ne bodo delovale nikjer drugje. Tako bodo ljudje prisiljeni kupovati konzole in igre.

To je pri vseh konzolah isto.
Ti poglej dobro stran tega...odkriti tehnologijo s katero boš na medij spravil 50gb ni mačji kašelj. In s tem bodo pri zdelovanju HI-TECH igric imeli skoraj neomejeno prostora. Dandanes že PC igre zasedejo skoraj cel DVD medij. Kako bi ti potem spravil igro, v kateri bo spravljena IMHO 10x bolša grafika in še veliko drugih bonbončkov, na en DVD? Čez 10 let ne bodo igre še vedno takšne kot danes, zato so bili pomoje pri Sony-u to primorani narediti.
:)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

AtaStrumf ::

Hype! PS3 bo kul za špile prilagojene za njegovo arhitekturo (in obratno), ne bo pa za splošno rabo.

CCfly ::

Nekateri imamo še nekaj dodatnih zamisli za tiste celice v PS3 :)

fantje, umirite se, glede na to, da ni teorije da izvede 1000 floating point operacij na cikel in bo verjetno tekel okoli gigaherca ali dveh, lahko prosim nehate bluzit o teraflops zmogljivosti ? please ?

Seveda je bluz, malo so seštevali pa je prišlo 2 Tflopsa:

Cell Processor
PowerPC-base Core @3.2GHz
1 VMX vector unit per core
total floating point performance: 218 GFLOPS

GPU
RSX @550MHz
1.8 TFLOPS floating point performance

Mimogrede PowerPC 3 GHz s tremi jedri v Xbox 360 ima specificirano 115 Gflops. Če je kaj resnice pri specifikacijah za PS3, potem so tele celice lep skok naprej.
"My goodness, we forgot generics!" -- Danny Kalev

TribesMan ::

Cell Processor
PowerPC-base Core @3.2GHz
1 VMX vector unit per core
total floating point performance: 218 GFLOPS


Vse lepo in prav, samo za tele celice bo izjemo težko napisat program/igro, ki bo to moč dejansko izkoristil. Jest mislim da zadeva ni tak bum, kot nekateri mislijo...

Ubistvu je Cell zelo podoben kakšnemu GPUju na grafični kartici, namenski procesor pač... po specifikacijah imajo ogromno moč, ko je pa treba zadevo prepričat da kaj izračuna pa vseskupaj neslavno pogori, če nimamo točno prilagojene aplikacije. Sej Cell zna biti boljši kot 3*PowerPC v Xboxu, sam če bomo pa hoteli na njemu poganjati karkoli podobnega operacijskemu sistemu, pa od njega najbrž ne bo veliko koristi...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kopernik ::

sam če bomo pa hoteli na njemu poganjati karkoli podobnega operacijskemu sistemu, pa od njega najbrž ne bo veliko koristi...


Torej meniš, da je zadeva okrog diska in Linuxa marketinški nateg ?

TribesMan ::

Ni nateg... samo ne pričakovat "super računalnika" za 300 USD... to se ne bo zgodilo... verjemite mi. Če bo gor laufal Linux bo zadeva najbrž popolnoma zadostovala za surfanje/predvajanje filmov/muzike ipd... sigurno pa ne boste s playstationom nadomestili svojega PCja...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Fury ::

Ja root, ce stejes "1.8" TFlop od "floating point" performanca od GPUja, ki je, verjemi mi, dalec od tega kar dela pravi CPU, pa ce uno pomnozis z 8x, ampak ni 8x, ker je verjetno ze pomnozeno (sploh glede na to da gre tuki za marketing).

Sam se odloc...

OwcA ::

Ravno namenskost (torej velika zmogljivost ampak le pri določenih opravilih) lahko naredi iz PS3 (ali drugih rešitev s Cell) superračunalnik. Mogoče ne bo superračunalnik za poganjanje F@H, ampak tisti, ki ga bodo resno uporabljali bodo tudi svoje programe prilahodili.

Če je stvar vredu za pisarniške programe, predvajanja multimedijskih vsebin in igranje iger, kateri pogoj sploh še mora izpolnjevati, da za veliko večino nadomesti PC?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

MrStein ::

Mora imeti :
- omejitev na 640 kB (OK, 640 MB) RAM-a.
- ne sme imeti NX bita
- mora se rušiti vsaj enkrat dnevno
- 100% podporo virusom in spy-em

>:D
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

minmax ::

owca: eno in edino: to da se sploh da nepodpisane programe in igre gor poganjat in distribuirat zanj?

in tega se ne bo dal, saj ga bo sony prodajal pod ceno izdelave, kar pomeni, da _morajo_ zaslužit pri vsakem programu ki ga boš gor poganajl, kar po definiciji pomeni da ne bo prostega trga programske opreme zanj.

to je bistvena razlika med PCji in konzolami. za PCje lahko (zaenkrat, do uveljavitve TCPA) napiše program vsakdo in ga distribuira, prodaja ali karkoli. za konzole pa če hočeš program distribuirat rabiš podpis proizvajalca konzole, ki s temi podpisi služi in si hitro v dreku.

billy ::

BTW, s katerim programom lahko izmerimo koliko imajo naši mlinčki "total floating point performance" ?

OwcA ::

@minmax: če je Mac čisto uspešen namizni računalnik (v grozo vseh macovcov uporabljam izraz PC ohlapno in zraven prištevam tudi njihove svetinje >:D), bodo ljudje tudi za to kupovali programe.
Priznam, ne vem koliko stane podpis/licenca, ampak recimo v "superračunalniške namene" (če so specifikacije realne seve), se splača vsaj do $5000, raje več.
Ko bo TCPA povsod, bo to še toliko manjši problem (v smislu primerjava PC-PS3, za nas uporabnike ne bo ravno rožnato, prej zelo temno sivo).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

kriko1 ::

Ma kaj vsi tolko se bojite tega TCPA-ja? Sej ga ne bo; mislim kdo bo kupu tak računalnik, ki ti ga lahko nekdo nadzira??? Halo PC- PERSONAL Computer. Jaz že ne.

Gandalfar ::

Prestej kupce konzol

BigWhale ::

Trusted computing se nam priblizuje in ne bomo se mu ognili. Ze na PCjih se to dogaja.

Zadnjic mi je InstallShield Developer dejal, da nekdo na mrezi ze poganja isti program in da ga jaz sedaj ne morem pognati.

Hec, a ne? :)

Keki ::

Glede na tehnične lastnosti (razen rama) bo PS3 tako v hipu postal superračunalnik


Hmmm malo si poglej tele Bandwidthe:

Main RAM 25.6GB/s !!!
VRAM 22.4GB/s
RSX 20GB/s (write) + 15GB/s (read)
SB< 2.5GB/s (write) + 2.5GB/s (read)

TCCD Čipi dosegajo bandwidth tam okoli 10Gb/s pri preko 200FSBja na latencah 2-2-2-11 tak da... PS3 se bo nedvomno spremenil v superračunalnik :D :D
http://www.alfakan.si/
http://mihajerot.si/

jlpktnst ::

Kakorkoli, že osnovni procesor sam ima 200 gflops. Grafika je močna, potem imaš pa tu še 7 procesorjev ki so specialni za razne multimedijske pizdarije računat. Imam občutek da je to bolj ko karkoli drugega konkurenca applu, mogoče zato stevey "prehaja na x86"?
Sicer je res glede monopolista sonya, samo, kaj je pa tako boljše na x86? Zaenkrat je še neka kvazi izbira, čeprav še vedno večina programov dela samo na 1 platformi. Intel/MS je še vedno boljkone monopolist, čeprav se zadeve spreminjajo. Ravno ko se rešuje sistem monopola na večini področij pa nam porinejo TCPA pod nos. Definitivno bodo alternative TCPA, vendar je vprašanje kako dolgo? Koliko ljudi je dovolj ozaveščenih da se bodo uprli temu? Odgovor poznate, premalo.
Če bo PS3 poganjal linux in če bo cena spodobna (itak ga pri nas sploh ne bo, klasika) in pa da ni kompleksnega sistema ki bi preprečeval poganjati katerekoli programe je zadeva idealen poceni pc nadomestek. Čakajmo in bomo videli - pomaga če pričakuješ najslabše, vsaj ne moreš biti neprijetno presenečen:)

edit: glede velikih iger, PS3 bo imel BluRay enoto...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

MrStein ::

kriko1 :
Ma kaj vsi tolko se bojite tega TCPA-ja? Sej ga ne bo; mislim kdo bo kupu tak računalnik, ki ti ga lahko nekdo nadzira???


Vsi, ki gredo v Big-Bang in vprašajo "K'teri pe-ce mate v akciji?".
Torej 99,9986% kupcev.

(pomisli: So ljudje bojkotirali DVD-je zaradi CSS in regij ? Niso.)
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

kriko1 ::

Za DVD css: uniču sem jo takoj ko sem dobu dvd. Sicer pa je ogromno programčkov, ki jo lahko obidejo. TCPA pa je nekaj bolj močnega. Mislim da bi morala bit kaka močnejša oglaševalska kampanja proti temu. Ma kdo sploh stoji za tem TCPA?

Daedalus ::

Go google it.

Drugače je pa to plod sodelovanja korporacija ala IBM, Sony...
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Tarzan ::

Kaj pa samozbrisljivi mediji DIVX? Se te zadeve še kdo spomni?
Če kupci rečejo, NE, tega ne bomo uporabljali, potem ni varijante, da bi se zadeva prijela, pa če ima še tako močno zaledje industrije. Če želijo zadevo spraviti v promet, bodo morali dodati na seznam zraven še nekaj, kar bo močno pritegnilo kupce. Nekaj takega, česar kakršnakoli konkurenca, ki nebi uporablajla TCPA nebi mogla implementirati. Morda jim bodo SW patenti pomagali, vendar dvomim.

Ziga Dolhar ::

Težava bo nastala, če kupci ne bojo imeli kompetentne alternative.
https://dolhar.si/

Stepni Volk ::

Dokler bodo bitke za tržišče, bo zelo verjetno možna tudi izbira za nas končne uporabnike.
Problem nastane, če se korporacije med seboj "dogovorijo" in bo tako svoboda izbire le navidezna.

K sreči se niti za nadomestek DVD-jev ne morejo zmeniti :)

Daedalus ::

Seveda je pri vsem tem v ozadju denar. In pri softveru je zgodba rahlo drugačna, kot pri hardveru. Če nek proizvajalec hardvera izumi nov standard za zapis 100Gb na DVD-like plošček, bo to patentiral in potem prodajal pravico do uporabe ostalim. Se pravi - v tem primeru najbolj zasluži eden.
TC je rahlo drugačna zadeva - ker so se tu povezali proizvajalci hardvera in softvera. Profit je za obe strani - hardveraši bojo zaslužili s prodajo hardvera, softveraši pa s prodajo na strojni ravni zaščitenega softvera. Recimo, da se tako znebijo 90% piratstva - in spet bojo bajno zaslužili. Tu se dogaja nekaj, česar pri standardih za strojno opremo ni - tam obstaja rivalstvo in čisto darvinističen pristop - kdor bo boljši, bo preživel (recimo miljon standardov zapisa DVD ploščka). Pri TC pa so podjetja, ki so sicer v veliki meri rivali, lepo stopila skupaj in se dogovorila, da se glede tega ne bojo spuščala v odprt boj na trgu. To dejstvo bi pa moglo konkretno streznit vse "sej bojo skrekal" zagovornike in tiste, ki mislijo, da kaj takega ni možno. Wake up! Dokler se podjetja grejo shootout na trgu, te nima kaj skrbet. Ko se pa začnejo na tak način dogovarjat (in je zraven zadeva zaradi možnosti nadzora zanimiva tudi za represivne državne organe) - bi pa moglo začet skrbeti vsakega, ki ima zrno soli v glavi. Ker TC v sedanji obliki pomeni korporacijski nadzor dobesedno v vsako sobo, kjer je računalnik. Je komu še vedno čisto vseeno?
Pa niti pod razno ne trpim za bilokako obliko paranoje - samo tole mi sploh ni všeč. Korporacije + država + odsotnost poučenih volilcev + nadzor nad informacijami = nič kaj preveč dobrega.

In še nekaj:

The TCPA was founded 1999 by Compaq, HP, IBM, Intel and Microsoft. But in the meantime around 200 companies joined them. You will find Adobe, AMD, Fujitsu-Siemens, Gateway, Motorola, Samsung, Toshiba and many other well known companies. IBM already sells first desktops and notebooks with integrated TPM.


p.s.:
>Dokler bodo bitke za tržišče, bo zelo verjetno možna tudi izbira za nas končne uporabnike.
Problem nastane, če se korporacije med seboj "dogovorijo" in bo tako svoboda izbire le navidezna.

Kot vidiš, Stepni Volk, je glavna antiteza že padla... Korporacije se dogovarjajo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

mrpiagg ::

x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mrpiagg ()

Stepni Volk ::

Deadalus - se strinjam. Zelo zaskrbljujoče. Upadm, da mi potem ostanejo vsaj še Kitajci in morda Tajvanci? Morda celo priložnost za preboj Slovenske industrije?
Samo jajca bi bilo potrebno imet :)

Daedalus ::

Morda. Samo spet obstajajo zadeve, ki slišijo na ime softverski patenti (v tejle luči dobijo čisto nov prizvok, a ne?), pa oviranje vstopa konkurence na trg, ipd... Kitajci sicer razvijajo svoje procesorje, so pa še daleč od česa spodobnega. Prav tako nekaj silijo v open source (Amerom ne zaupajo, he he), ampak zaenkrat še nič konkretnega. Sej problem je v tem, da so se firme naučile, kako se stvari streže. Lepo počasi bojo zadeve pricurjale na trg in ljudje se bojo navadili. Tist procent ljudi, ki vemo, kaj vse lahko take tehnologije omogočijo (sej osnovni namen ni slab), bomo težko kaj spremenili. In tudi ne pravim, da bo navaden Janez Kranjski občutil kaj posebega zaradi tega.
Ajde, mogoče, ko bo policija potrkala na vrata in zahtevala pogovor in kopijo piratizirane igrice, ki jo je poskušal pognati na svojem full TC enabled PC-ju. Tega se itak ne bi smelo počet. Kar mi ni všeč je to, da bojo korporacije in po želji tud kaki represivni organi ždeli dobesedno v moji sobi. Naenkrat bomo vsi postali osumljenci. Pa še s takim nadzorom ne bi mel nobenih težav, če se ne bi nonstop spotikal ob ono obrabljeno frazo - kdo nadzira nadzornike? Sej panopticon je kul samo, če je prepusten v obe smeri, drugače zna biti hitro škodljiv. Tole se imenuje vdor v zasebnost in večina ljudi pojma nima, kaj se dogaja.

Aja, slovenska industrija bo mogla bljejat z ostalimi ovcami. Smo v EU in pravila igre, ko bojo sprejeta, ne bojo omogočala kakih Robin Hood like izpadov. Sicer pa lahko Sony itak celo Slovenijo kupi, s prebivalci vred, tak da ne verjamem, da ma naša IT industrija kaj možnosti:D
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Keyser Soze ::

Eh, jaz se ne bi pretirano sekiral glede tega nadzora. Zaenkrat nas ščitijo naši(slovenski) zakoni in ni nobene tuje EULE, ki bi bila nad njim.


Drugače pa... Slej ko prej se bo našla kakšna rouge firma, ki bo naredila tako trdi kot mehki del, ki ne bo podpiral raznih DRMjev, TCja, ipd. Že zaradi enormnega zaslužka, ki jo bo čakal na neizkoriščenem tržišču. Hvala bogu za države, ki en spoštujejo avtorskih pravic in se požvižgajo na zakonodajo drugih držav in njihovo teženje.:\
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Svetlobna tipkovnica

Oddelek: Strojna oprema
112302 (1984) mgla
»

PS3 dogaja(nja) in Sonyjeve izgube pri tem (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Igre
16714767 (11453) Pesimist
»

Pusti službo, da lahko dobiš PS3 (in jo raztelesiš) (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Igre
10511073 (8676) @LOL
»

Longhorn bo 2005.

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
51774 (1774) bf4ed

Več podobnih tem