» »

končno.....ADSL!

končno.....ADSL!

NiggerBob ::

no ja, očitno se tudi v preljubem "totem Maribori" nekaj premika -> ob 13.30 so mi prišli Telekomovci zmontirat ADSL. Žal nisem bil prisoten (službeno odsoten), da bi jih malo pregnjavil s vprašanji.
Trenutno preveč zaspan, da bi se ubadal s tem in šel na net preko dial-up. Bom jutri, 14.06. vse spravil v red.
Še kdo na novo priklopljen v Mariboru?
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

Marjan ::

toti Mariborčan
napiši kolko si dal denarcev, in kolko boš dajal za naročnino!

NiggerBob ::

zaenkrat denarcev še nič, v pogodbi določeno 30 Ksit za vzpostavitev ADSL kanala (19% DDV vštet), 8 Ksit/mesec za naročnino ADSL + dostop preko Siola (19% DDV vštet).

Zdaj: 4581,50 Sit za ISDN dostop preko Amisa/mesec, cca 10 - 20 Ksit za telefonske impulze/mesec (19% DDV vštet).
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

TheHijacker ::

Hočem vse informacije. Koliko te bo stalo na mesec, kako hitro ti deluje. Skratka obširen test ADSL.

Bo šlo? :D
http://www.google.si

[t502] ::

Cuj NiggerBob jaz sem danes poslal pogodbo tak da se ti bom pridruzo kuj hitro ves :D

Malo po Mariborsko...ajde hitro informacije! kak dela? ;)

Kak dolgo si cakal na priklop? (od oddaje pogodbe)

[t502]

NiggerBob ::

danes dobil po pošti CD z ustreznim softwerom, bom zvečer instaliral. Zraven je 1 izvod pogodbe za ADSL, potrjen s Siola, pa nekaj podobnega podlogi za miško od Siola, majhna okrogla, bolj kot podstavek za litrski pir krigl, idealna velikost za ta namen (mogoče posebna izvedba za štajerce).
Dobil št. GSM od enega tipsona iz Siola v LJ, klical, pravi, da bo v ponedeljek, 18.6.2001 v MB in to od jutra do večera, ker bo priklapljal ADSL. Če kaj ne bo šlo, naj ga pokličem pa bo prišel nastavit.
Imam slab občutek, da ne bo šlo (kot vedno, kjer je Telekom zraven), tako da bom kaj več verjetno napisal drug teden.

Če koga zanima ta tipson, kje v MB bo v ponedeljek priklapljal, potem 031/323-721, Sebastjan.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

NiggerBob ::

uh, prišel iz službe, naštelal zadevo in prvi rezultati:
2.829 dolgo *.zip datoteko potegnil dol v 37 sekundah.
Zažene se z cca 90 KB/s, po nekaj sekundah se ustavi med 62 in 65 KB/s, ta hitrost je potem konstantna.
Impresivno glede na ISDN, ampak na odziv servera še vedno čakaš podobno kot pri dial-up, ko pa se server odzove, je nalaganje strani bliskovito, v momentu naloži vse, brez čakanja na kakšno sliko.
Iz Zdneta downloadal 45 MB demo neke igre, konstantno okrog 59 - 60 Kb/s (58.9 - 60.3 KB/s), cca 12 minut in nekaj sekund.
Malo se še moram navadit, da mi impulzi ne letijo, da je čas in dolžina nepomembna, pa naj bo to 1 MB, 100 MB ali 1 GB. Dial-up suxx!
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

DC- ::

No NiggerBob tko da ti povem še jz.
ADSL sm dubu med prvimi v lj.
Stvar leti z polno hitrostjo edine napake, ki sem jih jaz opazil so:
-Odziv od serverja OBUP glede na to da je 512kbs
-Disconnect je sicer vsakih 12,5 ur sam včasih kr tko zlepega dol vrže pa potem nazaj in je uredu
-Ene 10x se mi je že zgodil da mi je zavrnu password pa samo na SiOL kličeš pa zatežiš

DC-


eiht ::

lj, mb, celje...se pravi da se stvar premika...upam da bo nova gorica tudi kmalu na vrsti..

`DoC ::

Hmmm in kdo ma ADSL u Celju?|O
+°´°+,¸¸,+°´°~What We Do In Life, Echoes In Eternity~°´°+,¸¸,+°´°+

IgiS ::

Mene pa zanima, a obstaja kakšnen progi ali pa nastavitev, ki pohitri priklop na ADSL. Dogaja se mi namreč, da ko zaženem računalnik ( win 2000 ali pa XP) se mi le ta ne odziva kakšno minuto do dve, dokler se ne priključi na ADSL.
LP
IgiS:))

Tr0n ::

Mater, to bi jaz tudi mel! 8-O

NiggerBob ::

Igis, mogoče kaj ni v redu nastavljeno pri tebi. Jaz sem si nastavil naj se priklopi ob zagonu Win.
Ko naloži Win, samo za sekundo bliskne tisto malo Connection/Activity okence, ki kaže datum, trajanje priklopa, Tx in Rx (prejeto in poslano) in že je vse priklopljeno.
Klikni z desno tipko na tisto ikono od ADSL v trayu, pa Application Settings ali pa Advanced, pa poskušaj spremenit nastavitve.
"Hrabri umrejo samo enkrat, strahopetci umirajo tisočkrat"

[t502] ::

NiggerBob mi ze delas luste :D

Zdaj pa jaz komaj cakam, da dobim ADSL! (se 29 dni :))

Kaj pa ti je naredo? softwer instaliro? (oni z LJ)

[t502]

MUC ::

A morte tut na ADSLju se prijavt na internet preko ala "klicanja" in vpisa usernama in passworda?? Pa vam ja niso dali tistega PPPOe Softwara, ki ga je SiOL hotel "podtakniti" tudi kabel uporabnikom :)

DC- ::

Muc točno to so dal.

DC-

MUC ::

To pol obrazloži, zakaj so delayi ob zahtevku strani, kasneje pa vse "zlaufa".. razlog je to, da podtki delajo "kroge" od siola, nazaj pa spet na siol zaradi enih preverjanj ipd ... PPPOE SUX big time ..

Pri kabel uporabnikih tega niso upal narest, ker bi bil upor, če eden lepo surfa kao po lokalni mreži že par let, pol te pa z enim dial upom spet presenetjo .... :)

IgiS ::

Pr men se pojavlja ta problem, da ko štartam računalnik se ta postavi čisto normalno, nato pa ko se že pokaže začetna slika obstane in ge ne morem uporabljati še kakšne dve minute nato pa deluje vse kako je treba. Torej se lahko tudi internet povezava uspostavi šele, ko pretečejo te dve minute!!
Please help
IgiS

IgiS ::

No na SioL-u tko noben nima pojma. Dobr da obstaja Google. rešitev mojega problema je preprosta:
If your PC is freezing regularly, and you are on PPPoE, your computer may be looking around for a DHCP server that does not exist. Check the following: (windows)

Open control panel

Open Network

Look for the first entry in the scroll box marked TCP/IP, that is associated with a hardware ethernet card (ignore dialup, AOL and VPN type bindings).

Select it and press properties

Select IP address from the tab

Is Obtain IP address automatically checked? if so, change that to Define IP address and enter 192.168.1.10, and 255.255.255.0, into IP address and subnet mask fields respectively
This assignment of a harmless local IP address to the TCP/IP settings bound (connected) to your network adaptor, will stop the in-built DHCP services from waking up every 10 minutes to look for a DHCP server so that it can "fill in the blanks".

IgiS ::

No ko sem rešil prvi problem se pojavi valjda drugi:
ko hočem computer ugasniti ali restartati se mi na prvi poizkus ne odziva ( na naredi nič), na drugi poizkus pa se ugasne brez problema ( 2000 in XP)
A ma kdo kakšen koristen nasvet?
LP
IgiS

Mr.-Viko ::

Ali je že kdo poskusil to foro? Zanima me, če ta njihova fora res deluje.
No comment, really

MUC ::

Te fore so dvorezen meč .. pohitrijo že tako hitre strežnike in lahko upočasnijo počasnejše strežnike oz bolj oddaljene ..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Počasen ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
262105 (1624) Radiant
»

Mrezna karta za ADSL

Oddelek: Kaj kupiti
251330 (1096) Igor
»

adls + pogodba + montaza = ???

Oddelek: Omrežja in internet
61087 (815) DC-
»

SiOL ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
151407 (948) eiht
»

pogodba za ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
191894 (1459) NiggerBob

Več podobnih tem