» »

Kateri internet browser ?

Kateri internet browser ?

Antares22 ::

Zanima me kateri internet browser je najboljši ?? Nimam dosti izkušenj in uporabljam navadni IE 6 ampak kolk vidim ni preveč dober, ker mi nenehno odpira neke reklame itd. pol pa samo spyware programi trpijo !! Kaj naj namestim da ne bom imel več problemov z surfanjem ?? Zanimajo me precej vaše izkušnje s temi programi !
Everything he touches turns to gold....

SavoS ::

Hmm kateri je najboljši...o tem se še vedno krešejo mnenja....
Priporočam ti Mozilla FIREFOX, dobiš ga na tejle strani....poglej malo nižje na strani, kjer je tudi preveden v Slovenski jezik in si gol potegni 1.04 verzijo.....
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

hunter01 ::

se en glas za firefoxa. ;)

Kami ::

In še eden za firefox :D

Microsoft ::

Pred tem ti priporocam posvetovanje s kom, ki ve, kako se zascitit pred nesnago. Ker ce ne ves, zakaj se gre, se vedno lahko uporabljas kar ces, pa ti ne bo preprecilo klikanja na "Yes", "Agree", "OK", ...


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

hunter01 ::

true

Antares22 ::

Za čiščenje diska uporabljam Ad-Aware in pa System Mehanic 5 ter Registry Mehanic s katerima pa čistim tudi register !
Kaj je še dobro uporabljat da se znebiš nadležnih reklamnih sporočil ?
Se mi pa včasih dogaja da se mi IE home page kar sam spremeni v neki blank_page in potem se ne da nazaj nastavit !!
Everything he touches turns to gold....

Gandalfar ::

Ja, ne uporabljat IE-ja. Uporabljaj firefox.

Myth ::

Ah, subjektivna mnenja, da te glava peče. :\
Vse je v pristopu.
Pa recimo da še jaz dodam ogenj in subjektivno mnenje povem.
Že od nekdaj uporabljam MS produkte. Z leti pride tudi znanje in tako je še vedno stanje isto. MS produkti.
Že dobro leto uporabljam Win XP, IE in Word. To zdaj ni važno.
Uporabljam integrated firewall iz SP2, naštimamo imam čisto blokiranje vsega. Uporabljam pravtako Antispyware od MS-a , zraven še Ad-aware, S&D, Spysweeper in kar je meni nekako med bolj važnimi MS je MBSA. Pravtako ne klikam nobenih bedarij, ne obiskujem obskurnih strani, ker mi ni. To je tudi važno.
Hočem povedati, da nekateri ki imajo voljo , doumejo da je IE tudi dober, samo za kaj več potrebuješ navezo z kakšnim programom in odzadaj znanje.
Očitno ga tisti začetniki z firefoxom ne nucajo. So pa rekli, da tudi če imaš firefox , se ne znebiš spyware-a če klikaš vse po vrsti.
En LP in BZ
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Poldi112 ::

Nekje je nekdo dobro komentiral, da mu je neprijetno surfati z operacijskim sistemom.
Firefox all the way. IE je za mazohiste.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Microsoft ::

Ok, jst mazohist ti se pol priporovam AntiSpyware, ki je zastonj, delal pa ti bo se nekje slaba dva meseca. S tem si lahko dosti pocistis.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

SebaR ::

OK tale tema je postavljena tako da se lahko vleče v neskončnot :)

Js ti pravim tako: vzemi tistega ki je TEBI najbolj všeč, in s katerim SAM misliš da imaš najmanj problemov ;)
Povej ti to raje komu brez nog, da bo lahko skakljal po cesti...
:>

M-man ::

Jaz pa dam glas za Opero.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

Antares22 ::

Čemu pa pravzaprav služi Microsoft Baseline Security Analyzer (MBSA) ?? Saj mislim, da ni nič narobe z IE ! Tudi meni je dva meseca lepo delal, ko se pa enkrat naleze nekih spywero pol pa postane problem kako jih počistit !!
Everything he touches turns to gold....

Myth ::

Prevod v slovenščini marsikaj razkrije. 8-) Več na ZS če te zanima. Mene in Microsofta (uporabnika) lahk klikneš za Microsoftove produkte. A ne, MS? ;)

edit. Zdaj komaj nekaj opazil.
IE je za mazohiste.

Čeprav običajno takšne stvari spregledam, tokrat ne bom. Poldi, hočem javno opravičilo, ker me imaš za mazohista. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Myth ()

Sawyer ::

še en glas za ognjeno lisičko :)
IE uporabljaj ce so ti vsec popup-i :)
4 8 15 16 23 42

Antares22 ::

Zdaj uporabljam že kar nekaj ur Firefox in še nobenega popupa :)
Pred tem pa ni šans da se jih znebim ! Upam da bo v nadaljne tudi tako lepo delala ta lisička :D
Kak pa se linuxi obneseje kar se tiče te internetne nesnage ??? Morda je že zadnji čas da menjam operacijski sistem !
Everything he touches turns to gold....

Gandalfar ::

Ni nesnage :)

hunter01 ::

Firefox pwned IE

Poldi112 ::

MrIce, se ti oproscam, glede na to da te je prizadelo. Ampak moje mnenje ostaja nespremenjeno. Mogoce ga lahko samo dopolnim, da je IE za brutalno nezahtevne in precej razgledane uporabnike (ker moras biti car da ne fases cesa s tem browserjem, oz. izvajati hudo selekcijo pri obiskovanju spletnih strani).
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Antares22 ::

Sem že mislil da bomo rabli redarje :D
Everything he touches turns to gold....

Tilen ::

firefox.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

64202 ::

linux + konqueror :)
I am NaN, I am a free man!

cojss ::

Jaz pa uporabljam tako Opero kot Firefoxa, ampak mi je Opera bolj všeč.

Kar pa se tiče pop-upov in razne nepotrebne krame, uporabljam pa Norton (Symantec) Internet security v navezi z Ad-aware in nimam nobenih problemov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cojss ()

Microsoft ::

MBSA je program, kater ti pregleda masino in javi, ce nimas vseh popravkov, ce mas kje v registru kake "nevarne nastavitve", ce mas recimo pri IIS kake "nevarne nastavitve", pa verjetno bi se se kaj naslo. Poskus, pa bos videl, kaj ti bo vse nakoncu napisalo.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Antares22 ::

Zakaj ti je opera bolj všeč ?? Boljše dela ali ti je všeč vizualni izgled ?
Everything he touches turns to gold....

Microsoft ::

Glede na to, da si bolj nov tu. To je vecna vojna. Enih par brskalnikov, vsak navija za svojga in se ne da. Taka tema, kater brskalnik je boljsi, gre v nedogled.

Vzem en brsklanik pa rajsi vprasi, kako v njem kaj nastavis ali spremenis, kot pa da sprasujes, kater je najboljsi, ker ne bos dobil odgovora, ampak solato 100 postov in 10000 razlicnih mnejn.
In isto velja pri operacijksih sistemih.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

cojss ::

Pri operi gre za to da, imaš več različnih stvari v enem paketu. Ima recimo email klienta, irc, potem je download manager, ki je malo boljši kot v firefoxu, geste za miško so že vgrajene in so veliko boljše kot plug-in za ff ( edino sledi ne puščajo da bi videl, kaj si narisal). Potem so tu še notice, kamor si lahko shranjuješ razne texte. Zanimivo je tudi zoomiranje strani, ki ni tako kot ff in ie, ki povečata (ali pomanjšata) samo text, ampak zoomira celotno stran s slikami vred. Ima pa tudi dober password manager - na določeni strani samo pritisneš ctrl+enter pa si logiran. Pa še velik je takih malenkosti.

101 ::

Sam osebno priporočam FF, ker potem, ko poštekaš katere razširitve potrebuješ in ko si jo urediš po svojih potrebah, prekaša druge brskalnike. Samo za to potrebuješ kakšen teden ali dva, če prvič uporabljaš FF. Razen če ti nekdo ne priporoči vseh razširitev, ki so nujne.
Če pa vprašaš, kaj bi priporočil začetniku, bi rekel Opera, zato ker pač deluje tako kot bi morala že od začetka. (Ne omogoča pa nekaterih sladkorčkov tako kot FF).

ombre ::

Netscape 8.01. Imaš vgrajen firefox in IE.
OmbreMan - Galaxy of knowledge

Antares22 ::

Zdaj imam že kar nekaj dni Firefoxa ! Dela super in tudi pop-upi več ne latijo tako na računalnik kot prej ! Se mi pa še vedno odpirajo v IE kar sami od sebe !! Uporabil sem že vse mogoče ampak nič ne počisti te nesnage popolnoma (Ad-aware, Spy Sweeper, System Mechanic, Registry Mechanic,..)
Imam naložene Service pack 1 ! Bi morda pomagalo če naložim še dvojko ?? Samo sem čital da včasih dela težave zato je nisem namestil !
Kako naj počistim vse te programčke, ki odpirajo te pop upe ???
Everything he touches turns to gold....

Microsoft ::

!!!... !!!... ???? ...!!!! ...!!!!! !!! ??? !!!


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Poldi112 ::

>> Kako naj počistim vse te programčke, ki odpirajo te pop upe ???
>!!... !!!... ???? ...!!!! ...!!!!! !!! ??? !!!

Kot kaze tega ne ve niti Microsoft.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

SavoS ::

z namestitvijo SP2 za Win XP, pa bi se rešil še nadležnih popup-ov....pa še tvoj računalnik bi bolj VAREN POSTAL TAKO ZA TEBE KOT ZA NAS!!!:P
Podpis..... Kdo mi je vkradu podpis???

hruske ::

Ne nameščat dvojke zdej, ker ti bo sesulo sistem.

Če boš 'formatiral', pa dvojko namesti med prvimi zadevami.

Sicer pa ... vržeš gor firefoxa in opero, odstraniš explorerja, pa si zmagal. Skoraj. Potem pa uporabljaš tisto kar ti bolj paše tisti trenutek.
Rad imam tole državico. <3

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hruske ()

Nerdor ::

Offtopic!
Microsoft: koliko ti namenijo iz Redmonda, da propagiraš M$ produkte in njihov način mišljenja na ST!? Honesly, how much?
Upam, da ful veliko, če pa to zastoj počneš, boš izpadel pred temi račulaniškimi mački.. :)
... for lifetime!

Microsoft ::

Kam da bom izpadel? Sicer pa, nic ne placujejo. Zaenkrat.8-)

Btw, zdele sem na hitro sprobal se dva brskalnika, FF in Opero. Opera definitivno powna po celi crti. Sploh tule na STju se mi zdi, da dosti lepse nalaga stran.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Jan987 ::

jest sem sev na ff sam zarai une vrstice zaznamkov! A se da to namestit tud v IE?

Roadkill ::

Če mene vprašaš lepo vzameš kovanec, določiš, da je opera glava in firefox številka in vržeš.
Zelo enostavno.
Če v katerem koli primeru bruhaš zaradi vmesnika (po menjavi grdih osnovnih skinov) pač obrneš kovanec.

jani: klikneš na toolbar z desnim in obkljukaš Links, potem pa namečeš favoritse noter.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

Jan987 ::

kako pa naj jo predstavim v spodnjo vrstico?

Roadkill ::

Mogoče obstaja kak hack drugače vrjetno ne bo šlo.
Probaj http://www.maxthon.com/ recimo (trenutno očitno offline).
Ü


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Firefox pospešuje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
808863 (6896) Antares88
»

[Prelivanje žolča] IE Vs. vsi ostali (strani: 1 2 )

Oddelek: Programska oprema
725337 (5145) snow
»

FireFox izgublja svoj delež (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
839009 (6682) fahrenGONE
»

Firefox vrača udarec (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Brskalniki
585327 (5327) frudi
»

Nova anketa! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ankete
1209260 (9260) moj_nick

Več podobnih tem