» »

Kako si organizirati disk

Kako si organizirati disk

webfreak ::

Pozdravljeni!

Končno sem se odločil, da si namestim tudi linux (izbral sem si UBUNTU), na mašini pa želim prav tako imeti nameščene Windowse (včasih vseeno rad pošpilam COD in kako drugo špilo :), prav tako pa veliko uporabljam fireworx in zadnje čase fotošop). Sedaj pa me zanima kako naj si razdelim disk na particije, da bom lahko čim bolj učinkovito uporabljal fajle med enim in drugim sistemom - in ali je tole sploh možno :). Naprimer zbirka filmov ali mp3jev, slik in podobnega bi bila na disku do katerega bi rad da imata dostop oba sistema (vsaj toliko časa da ugotovim ali je linux res primeren zame - čeprav imam občutek da tega ne bo treba ravno ugotavljati predolgo :) ).

Razmišljal sem o tem, da bi si 160GB disk razdelil na naslednje dele: 10GB za wins, 10GB za linux, ostalo za datoteke.

Kaj predelagate?

christooss ::

Najprej razdeli disk na tri particije

2 * 10gb
1*ostalo
Na prvih deset giga za winse formatirej z ntfs in namesti winse

linux particijo razdeli na root swap in home (ravno je bla odprta tema o tem!) to nardiš med ubuntu inštalacijo

ostal disk pa formatirej s fat32 kajti le tega lahko linux dostopa. Do ntfsja pa dostopa read-only!

Če maš winse že naložene tud ni blema sej maš partition magic. Pa samo cko formatiraš kokr sm napisu. Linux particijo nared prazno. al pa jo formatirej pod ext3 al pa ext2 zato da ti bo pol namestitveni program zaznal to particijo!
Zakaj je nebo modro? Da imamo lahko sladoled Modro Nebo

Zgodovina sprememb…

bergers ::

Ja sem to naredil če pred časom pa deluje super
Bergi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Linux - particioniranje

Oddelek: Operacijski sistemi
61172 (936) Daedalus
»

Namestitev Linux-a (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
614707 (3797) Roadkill
»

Win in Linux!

Oddelek: Operacijski sistemi
131126 (904) fahrenGONE
»

ntfs in linux? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1006496 (5040) SkIDiver
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342107 (1670) Lincolin

Več podobnih tem