» »

Win in Linux!

Win in Linux!

gmail_samo ::

Imam trdi disk Maxtor-a 60GB(Oziroma 58 pa neke)! Ina rad bi imel gor nalozena dva OS! Izbral sem Win 98 ME & Linux Suse 9.3 Professional!
Ne bi rad imel dveh particij kajti zelim uprablajti linux in windows in to za downloade in zelim imeti gor dosti placa!
Hvala Za odgovore!
Zaenkrat je to vse.
Lp!
:))
samo

mitja_i ::

Win in Linuxi rabijo svojo partiticijo. Tako pač je. Prostora imata vsak toliko, kolikor jima pustiš. Najprej instaliraj winse, pol pa še linux in takrat lahko naštimaš velikost linux partiticije. Probaj, če ti ne uspe, lahko itak vse na novo raz-partitiraš.

gmail_samo ::

Kako pa naj razdelim particije na kake velikosti? Kako vi priporocate!
samo

roscha ::

Kakor komu paše. Jaz osebno imam okrog 300GB za Linux, 10GB pa za winsmrad.

gmail_samo ::

Samo jaz nimam 300 giga diska8-O
samo

roscha ::

Saj jaz tudi nimam 300GB v kosu :D 1 disk= 200GB Linux only. 2. Disk = 160GB od tega je 100GB mountanega na linux particijo, okrog 10 GB je za windrek, ostalo pa je še prosto. Ko bo čas gre Solaris gor.


Tebi pa svetujem nekako takole.

35 GB - NTFS - Win
5GB - FAT 32 - Uporabno za fajle prenašat med win - Linux (vsaj za 1 DVD je pomoje fajn met placa)
cca18GB - ext3 ali RaiserFS - Linux
512MB do 1GB pa še za swap - ( Ta je BREZ file systema! ) - Linux


Torej: Inštaliraš windrek narediš particijo 35 GB, ostalo pustš neparticionirano.
Potem v Win kreiraš še 5GB FAT. Preostanek pustiš še vedno neparticioniran (to bo za Linux)
in se spraviš intalirat še tega..

sverde21 ::

zakaj bi pa fat32 particijo delu?? :P sej novejši linuxi podpirajo prenašanje iz NTFS particij :P tak d je useen :) na windowsih daš pa Total Commanderja gor pa naložš plugin za ext3 particije in lahk prenašaš tudi iz linux v win :)) tako da ne vidm potrebe po fat32 particiji :)
<?php echo `w`; ?>

gfighter ::

Tole s Total Commanderjem je pa zelo dobra fora. Škoda da je nisem vedel že prej. Hvala za tale nasvet, TC je pa pri meni pridobil še par pik več.

roscha ::

@sverde21:
Ja po svoje imaš prav. Kaj pa če imaš recimo ReiserFS? Tudi obstaja plugin? Samo zanima me..

ToniT ::

@roscha:
Obstaja!

sverde21 ::

Ja sej TC je zlata vredn, jst sploh ne uporablam več raziskovalca, ker je v TC veliko bolj poenostavljeno arhiviranje, imaš kup pluginov,..... :))
<?php echo `w`; ?>

gmail_samo ::

Uhhhh! Zdaj sem pa jaz neki zasral in hocem popravit!
Nalozil sem Win XP in linux pingo 2.0 slo in sem pri particioniranju nardil veliko napako(ne zanalasc le zmotil sem se) in mi je na win xp disku naredilo samo 4 GB za linux ki se ga ne uporabljam toliko pa mi je naredolo cez 50 GB! tu mač ne. kako bi to napako odpravil brez poskodb na sistemih! in brez ponovnega snemanja os sistemov.
Lp!
samo

gmail_samo ::

ni nobenega odg?
samo

fahrenGONE ::

Acronis Partiton Expert ali pa PartitionMagic ti lahko naredijo partition resize.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Particije - najboljša postavitev

Oddelek: Operacijski sistemi
121721 (1575) Pegaz
»

winxp in linux izmenjava datotek

Oddelek: Operacijski sistemi
71444 (1345) grozni
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342108 (1671) Lincolin
»

Noob wants to install Linux :)

Oddelek: Operacijski sistemi
211727 (1339) CCfly
»

Namestitev Red Hat 7.3 <- priklop particije ??

Oddelek: Operacijski sistemi
141019 (898) CWIZO

Več podobnih tem