» »

apache in težave z portom 80

apache in težave z portom 80

bbf ::

Zdravo!

imam en problem. pred parimi meseci sem skonfiguriral apacheja in mi je delalo bp.
ampak, ker je nekaj sralo , če sem na ruterju odprl port 80 na apache mašino, je po celi mreži padel dol MSNmesseger (?nevem u čem je fora? mogoče ker sem mel na isti mašini mesendger pa na ruteru zaprt port za njega in je delal čez port 80??). zato sem mu dodelil port 8080. ok, stvari so delale bp.
sedaj bi pa rad naredil DNS na to mašino, in na nekem free DNS serverju mi nočejo dat za drug kot 80 port naslov (razen neke HOP varjante al kvajest vem, ne poznam tega nič). ok, skonfiguriram ruter še za port 80, na isto mašino, mesenžerji po nekem čudežu delajo, a mi apache javi napako. ne morem ga prepričat, da bi se štartal na port 80. poleg tega bi tudi rad ohranil odziv na 8080, ker imam nekaj linkov po raznih forumih. no, če ga pustim na 8080 dela ok.
probal sem že vse živo, kar mi je padl na pamet in vn iz gugla, amak ni haska. konfiguracija je takala:
amdxp 1500, 256ram, 80hdd
win2k sp4
softwer ki laufa: Serv-u ftp server, emule, bitcomet, mesenger, realvnc, avast antivirus, azureus, ter apache.
1M adsl, statičen ip.
ruter ne vem kater, ker ga ne vidm, na njemu NAT router skonfigururan, v virtual serverju so odprti porti za VNC, FTP, MULO, MsnmSGR, http 80 in 8080; to gre vse na eno mašino, pol je še neki za druge dve, nč tazga.
apache je 2.0.53, brez php in mysql ali podobno.
dodal sem še Win32DisableAcceptEx v config file pa še EnableMMAP off pa EnableSendfile off, k sm nek prebral da je dobr to narest na winsih.

pod to konfiguracijo mi dela:
Listen 8080
#Listen 80

če dam pa
#Listen 8080
Listen 80
mi pa apache javi 'the requested operation has failed!' ko ga štartam.
v error logu mi nič ne napiše, edino enkrat je blo
[warn] (OS 995)The I/O operation has been aborted because of either a thread exit or an application request. : winnt_accept: Asynchronous AcceptEx failed.
zdej pa še to ne več.

w eventviewrju od vinsow je tole:

Event Type: Error
Event Source: Service Control Manager
Event Category: None
Event ID: 7024
Date: 6.6.2005
Time: 12:33:03
User: N/A
Computer: BBFAMDWIN2000
Description:
The Apache2 service terminated with service-specific error 1.

netstat mi pa med drugimi povezavami izpiše tudi tole:
TCP bbfamdwin2000:2812 80.172.153.66:http TIME_WAIT




updejt
no, potem ko sem ugasnil mulo, ze steklo tud na portu 80!! ko prižgem mulo nazaj , pa restartam apačeja, se lepo zažene tud na 80. res nevem zakaj. še vedno pa je od netsend tale prjava:
TCP bbfamdwin2000:1770 pc-66-204-120-200.cm.vtr.net:http TIME_WAIT

no tudi po resetu stvar še vedno dela.

hvala za pomoč! sam naglas je blo treba razmišlat!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372329465 (29921) ignats
»

Postavitev mySQL

Oddelek: Programiranje
92091 (1669) M01O
»

Vzpostavitev strežnika (ubuntu)

Oddelek: Omrežja in internet
436498 (5699) s6c-gEL
»

Apache ne dela navzven, za rutarom!

Oddelek: Omrežja in internet
51386 (1259) short_Y101
»

Problem z localhostom

Oddelek: Operacijski sistemi
101264 (1149) Gwanaroth

Več podobnih tem