» »

Naredil sem neko stran; ce malo pokomentirate

Naredil sem neko stran; ce malo pokomentirate

Microsoft ::

Naredil sem neko preprosto stran. Na strani so trenutno tele stvari:

- Postavljas lahko vprasanja. Recimo, na kateri strani bi lahko nasel sliko do Britni Spirs?
- Odogovris lahko na vprasanja. Pri tem podas link do strani, potem se vsaj eno kljucno besedo in kratek opis.
- Dodas lahko povezavo. Pri tem podas link do strani, vsaj eno kljucno besedo in opis strani.
- Lahko isces linke do strani, kateri pa so bili dodani ali v katerem od odgovoru ali pa preko dodaj moznosti.
-Mozno se je registrirati. Pri registraciji si dolocis (kasneje lahko tudi spremenis), ce zelis dobivati sporocila o novih vprasanjih.
- Mozno se je prijaviti, ce si predhodno registriran. Po tistem, ko si prijavljen, se ti pri dodajanju vprasanja pojavi moznost, da dobivas sporocila o novih dogovorih na tvoje vprasanje.
- Mozno je dodati mnenje in na njega odgovoriti. Je kot nek mini forum, ravno toliko, da lahko kaj malega napises.

Stran dela v IEju, za FireFox sem preprican, da v vercini dela (ceprav je vse poravnano, kot da veter piha), za ostale pa ne vem.
Vnasate lahko karkoli, ker je sedaj cas preizkusanja in niti ni pomembno, kaj vneste.

Bolj bi me zanimalo, ce kaj ne dela. Vem, da dela pocasi, sploh prvic, da prides na stran. Pa tudi, ce bi kaj dodali, spremenili ali dostranili iz strani.

Link: klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

Pithlit ::

Čez validator ni šla stran. Drugo pa naj bi delalo. Kar se videza tiče pa domnevam da ni niti približno še končana stran.
Life is as complicated as we make it...

Microsoft ::

Ok. Tisto, kaj javi validator, bom se pogledal po poskusal popravit, ce bom znal.

Drgace pa glede videza. Me zanima, kja manjka. One tri barve za ozadje sem res kar tako izbral, pa sirino strani. Ampak nisem opazil, da kje cesa ne bi prikazalo. Edino vem, da bi lahko naredil, da ce ni vsebine v kaki tabeli, da ne prikaze tabele.
Kaj bi pa sicer spremenil pri izgledu? Kak flesh mesh ne pride v postev, pa tudi kake eno urne animacije ne. Mogoce kaka mala animacija, recimo progresbar ali kaj takega, da bi videl, da se nekaj dogaja.

Aja, pa se tko, informativno. Ce isces, isce samo med odgovori in linki, ki si jih direkt dodal. Iskanje po vprasanjih ne dela. Ali cem drugem.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Zgodovina sprememb…

Pithlit ::

Glede barv - črno na modri ni ravno najbolj berljivo - Kle recimo, drugač so pa čisto tvoja izbira. Tako da ne se preveč pustit pregovarjat (kao pink == gay :8) ). Saj pravim. da verjetno to še ni končni izgled (še kak banner kje, popravljeno črkovanje - šumniki, itd, itd...).

Širino bi pa res lahko zrihtal dinamično, da se pač prilagodi brskalniku. Pa lepo bi blo da bi bli vsi knofi enako veliki (v FF so različni, IE-ja pa nimam).
Life is as complicated as we make it...

Microsoft ::

Za tisto sem opazil, da v FF gumbi niso enako siroki. Samo nevem, kaj naj jim nastavim, da bodo. Se mogoce to da nastavit, ce bi za gumb nastavil nek css fajl in v njem nastavil, kar se pac da? Al kako to gre? Ker tisti gumbi na levi so v enem .ascx fajlu.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Microsoft ::

Gre pa skoz IE validator.:P


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Pithlit ::

LOL
Life is as complicated as we make it...

Matev ::

omogoca postavlanje = postavljanje

vase vrpasanje. = vprašanje

kii ga = ki
200 znako), = znakov
na kartko = kratko

in pa besedo vprašanje imaš 65x na eni sami strani teksta uporabljeno...

daj v lekturo vse skupaj

Microsoft ::

Mah, mene slovenscina res matra, ni kaj.:\


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Tic ::

Če hočeš, da ti bo stran laufala, rabiš veliko stilsko preobrazbo, da bo atraktivno.
persona civitas ;>

kihc ::

Nevem men stran sploh ni tolk zgrešena.

Mogoče v glavni tabeli naredi tako, da se ne dotika čisto levega roba. Pa jaz bi celotno stran postavil na sredino (center)(/center).
x

Microsoft ::

Ja, to bi znalo biti vredu, da bi bila tabela na sredini. Samo jst nevem, kje to nastavit. Za vsebino v sami tabeli se gre nekako, da bi pa samo tabelo postavil na sredino, pa neznam.


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Btw, se kar dostikrat zgodi, da gnil dns server od gajbe ne dela.;((

Pa se da z uporabo IPja vseeno pridit na stran: http://193.77.211.41/search


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Microsoft ::

Zdej sem malo stran spremenil, pa dodal enkaj malega css kode, tako da zgleda vredu tudi v FF in Operi.

Kaj menite sedaj? klik


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Gandalfar ::

Zakaj je postanje tako pocasno? :)

Pithlit ::

Mal boljše... še vedno te mal šumniki za***avajo, širina se še vedno ne prilagaja brskalniku, pa validator se vedno bolj pritožuje.

Vaja dela mojstra :D Knofe si pa kul porihtal.
Life is as complicated as we make it...

Microsoft ::

Gandalfar, postanje je zato pocasno, ker je racunalnik pocasen. Sploh bi mi prav prislo, ce bi znal narediti tako, da v tabeli, kjer imam stolpec z id-jem, da bi se le ta avtomatsko zgeneriral "v tabeli". Ker sedaj pri vnosu naredim SELECT MAX, potem pa se INSERT.

Pithlit, sumniki men delajo, sirina je nastavljena na 800px in postavljena na sredino, pa stran je sla skozi tri validatorje: IE, FF in Opera.8-)


by Miha
s8eqaWrumatu*h-+r5wre3$ev_pheNeyut#VUbraS@e2$u5ESwE67&uhukuCh3pr

Pithlit ::

Ce recimo ne poznate povezave do neke strani z doloceno vsebino*khm khm* Če tebi delajo še ne pomeni da tud ostalim. V idealnem primeru se širina strani prilagaja browserju, pa tudi če je ta velikosti 320*200 (če se sam odločiš da mora bit stran široka 800px je pa to tvoj problem :)) , pripomba je pa moja :)) ). In še zadnja pripomba... če stvar dela v nekem browserju še ne pomeni da je pravilno sestavljena. Zato pa obstajajo namenski validatorji. Če gre stvar skoznje potem bo v vsakem browserji (ki spoštuje standarde) zgledala enako.
Life is as complicated as we make it...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

w3 validator, mi lahko kdo razloži kaj je narobe

Oddelek: Izdelava spletišč
51387 (1270) njok
»

cenitev spletnih strani

Oddelek: Izdelava spletišč
321601 (1078) R33D3M33R
»

Kako nastavit .ascx fajl, da pravilno prikazan v FF

Oddelek: Programiranje
91177 (1083) darkolord
»

Prosim ocenite spletno stran

Oddelek: Izdelava spletišč
81173 (986) Pithlit
»

Portal brez Mysql

Oddelek: Izdelava spletišč
81139 (989) andper

Več podobnih tem