» »

Geoforce 6800 LE ne štima!!!

Geoforce 6800 LE ne štima!!!

Jannn ::

Lep pozdrav vsem. Po nasvetu prijatelja sem se odločil, da bom obiskal vaš forum saj mi moja težava na da in ne da miru. Gre za sledeče:
Ob poganjanju zahtevnejših iger (HL2, NBA,...) se po nekaj minutah na monitorju prikaže črnina, ki ne izgine. Tudi monitorjeva lučka spremeni v barvo, kakršno ima ko je računalnik izklopljen. Če dam reset slike še vedno ni....;((
Imam nabreč Geoforce 6800 LE in na začetku sem predvideval da je problem štrom. Zato sem kupil nov napajalnik (LC Power 550W) in problem ostaja. Grafična dela na prib 63 stopinjah med igranjem tako da mislim da to ne more biti problem...
Kakršnegakoli nasveta bi bil zelo vesel :D
Hvala

Jan

OZZY ::

Pri meni mojem frendu je blo isto. Bla pa je plata, saj je imel kje pa tam napihnjene kondenzatorje-posebej enega okoli agp soketa. PO zamenjavi vse lepo in prav.

Poglej slučajno, da ni pri tebi tud kak tak ali pa celo na sami grafični.
Go with the flow.

jest10 ::

Kabel na grafični imaš prikloplen?

Jannn ::

Ne, grafa in plata sta kul. Kabel je pa prključen, valda! :\ Ma nevem sm razmišlu da je kej grafična pokvarjena, mogu bi probat še pr kšnmu drugmu če ga isto serje...

Jannn ::

Še neki zanimivga: na računalniku mam tud EXPERTool, s kerim lahko tud mal spreminjaš core clock pa memory clock. S tem se nism nč igrou, sam čudn mi je ker memory clocka sploh ne morm premikat. Zmeri je na 700 MHz in to v "rdečem" oz. nevarnem polju. Tud če dam safe mode settings ostane na 700 MHz in to je kao rdeče področje. Core clock pa na safe mode pade na zeleno- 300 MHz...8-O zmedeno

Jannn ::

Uuuuuuuu... zdej sm še neki zanimivga najdu. :O V system logu od kartice namreč piše da ob tistem cajtu k mi monitor počrni se v kartici zgodi:
Silent Running: Stress test transition L2->L1
Zdej se pa nej jav tista legenda k bo vedla kaj to pomen...;)

Sami ::

Kaj se sekiraš, pač uveljavi garancijo...lahko da se grafa pregreva (63 stopinj ima ko pridev v winse in pogledaš v driverjih, medtem temp. že močno pade), ima malo defektne rame...karkoli...
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Problemi z R9 380 4G grafo! (strani: 1 2 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
887084 (5461) Myers75
»

Prosim za mnenje... (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1428851 (5977) Onix87
»

Nadgradnja računalnika - pomoč (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
535824 (5115) iDare
»

Navijanje hd4890

Oddelek: Navijanje
251401 (948) __Devil__
»

Navijanje HD4850

Oddelek: Navijanje
362199 (1505) alexa-lol

Več podobnih tem