» »

Kam v PC vlozit 200ksit??

Kam v PC vlozit 200ksit??

«
1
2

Racunalnik ::

Imam:

Samsung 19" LCD
Plata asus a8n-sli deluxe
Amd 64 3500
Viking 2x512ddr
WD 2x200Gb disk
dvdrw pioneer 108
cdrw teac 52x48x16 al nekaj takega
Geforce 6600 256 ddr 350mhz jedro
Creative paltinum 2
tagan 480w
IR creative MX 700 mouse in tipkovnica


Mam moznost za vlozit 200ksit notr v ta obstojec pc pa nevem kaj bi se najbolj splacalo.
Ce kupim nov 21.3" samsung lcd me pride 220ksit,(rad bi pa imel tak lcd ker mi res sede ce je velik lcd)
Ce ne kupim monitorja bi lahko procesor 4000 za 130ksit pri mlacomu profitiram 200mhz in pa namesto 512 bi sedaj imel 1 mb tega pomnilnika.Naj to kdo komentira ce je kej razlike.

Potem pa sledi se ostalo kupil bi si nova wd diska 2x 320gb k pride 1 56 ksit se pravi dva 120ksit
Ali pa GEIL 2GB (2x1GB) PC3200 DDR za 71ksit.Pri JAE imajo Corsair ampak je full razlicnih 533mhz in piodobno in se neznam odlocit.

No to opremo sem vec ali manj najdu na mlacomu in jaetu,ce kdo pozna boljso in cenejso zadevo kar naj pove.

Nekak med monitorjem ni razlike imel bi ga pa full rad,ce tega nebi nabavil bi pa kombiniral z to drobnarijo recimo ram pa disk ali pa podobno nevem kaj se sploh splaca,mogoce zamenjati amdja za p4 k so zdej eni hudi,kaj je pa z novimi modeli amd 64 procesorjev k se jih ze nekaj omenja?

Goldee ::

kaj bi vlagal v tak dober pc? :\ edin grafo kup mocnejs in to je to...
in 21 lcd? varianta

mtosev ::

kaj bi vlagal v tak dober pc? :\

Se strinjam. LOL @ Racunalnik

Če maš toliko $$$$$$$ kupi 2x 6800 GT ali 2x 6800 Ultra.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

jRk0 ::

srcno upam, da v sluzbo hodis in da si priden pa da res rabis tak racunalnik. lol, da bi 200k sit vlozil se v tak comp:D ti si cist usekan :D
You fuck up once, you loose two teeth.

tratto ::

8-O 8-O
Pojdi raje na dopust. Za 200.000 SIT si boš že kaj pametnega našel.

PC je že sedaj soliden.

mtosev ::

PC je že sedaj soliden.

LOL

Malo več kot soliden je. LOL >:D :D :8) 8-O :\ ;)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Goldee ::

pomoje si se htel ti sam mal poafnat..no ampak ne morem sodit ljudi ki jih ne poznam:8)
no js bi kupil uno grafo in se prisparal in sel polet na morje :D
ker s takim pcjem kot ga mas mas kar nekaj cajta zdej mir!


386 dx33Mhz, 2mb ram, 512Mb disk, cdrom 2x, disketnik 5.25, windows 3.1... Legenda ostane legenda

Moonman ::

Jaz bi si nabavil DVD pekač


mtosev ::

Saj ga ma. >:D

dvdrw pioneer 108
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

Moonman ::

ups, spregledal
potem pa samo zamenjal grafično za kakšno 6800gt, staro pa prodal


Keyser Soze ::

Ne vem. Pomoje jih lahko lepo zložiš in recimo odpreš pladenj od pekača, jih položiš gor in ga zapreš. Če maš zračno hlajenje jih lahko celo zatakneš v reže od hladilnika. Al jih daš pa v kletko za diske.

Najbolj pametno jih je pa seveda vlagati v kakšne vrednostne papirje ali kaj podobnega.:\

P.S.: Če se za trenutek zresnim, mi pade na pamet DELL. Nadaljne hinte poišči sam...

mtosev ::

Billu jih podari Billu Gatesu. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

jRk0 ::

pol rajsi meni =) bi mi prav prislo za nove sube in ampe =)
You fuck up once, you loose two teeth.

EvilDare ::

Dobro bi bilo če bi povedal s čim se ukvarjaš. Sicer imaš že sedaj predober računalnik in bi bilo karkoli menjat brezveze. Raje šparaj če ti denar tako hitro prihaja in si omisli kakšen projektor in domači kino. Brezveze vlagat vsake 2 mesca v nove komponente. Tako hitro pa spet ne zastara vse skupaj. Mene je prejšne leto malo preveč zaneslo in sem krepko prekoračil limit vlaganja (imam nek dogovor sam s sabo glede tega). Samo zdaj sem pa recimo vsaj za leto in pol dober, nekdo bi shajal s takim kompom tudi več let.

Pa glede lcdja mislim da je 19´ dovolj velik edino če se s kakšno grafiko ukvarjaš, načrtovanje, tukaj pa nikoli ne smeš šparati ker ti olajša delo, vsaj take izkušnje ma frend.

mtosev ::

To kupi.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jebiveter ::

Prodaj vse skupaj in si kupi PowerMac komplet s 30" LCD-jem. Bos vsaj imel nekaj kar prej nisi :\
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Jan987 ::

mislm da pr teb edino kar je lohk daš not boljšo grafo če res špilaš igre al pa obdeluješ video!!!

tiborrr ::

Jani, za video obdelavo ne rabis ne vem kake graficne, pomembna je le kolicina pomnilnika... :\
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

kihc ::

Najprej kupi 2x raptor 74Gb pa v daj v RAID 0, pa miš zamenji ker suxa. Potem pa ko pridejo ven nove grafe kupi eno za 100k in si rešen.
x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kihc ()

Sami ::

Da bi še kaj vložil v ta PC je samo preseravanje, edino grafo malo navij.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Racunalnik ::

Mogoce se res slisi kot da bi se zafrkaval ampak ker imam moznost sem se tukaj mal povprasal,sej veste kako je vedno rabis negativne in pozitivne odgovore za lazjo presojo.

Monitor bi si kupil zato ker imam zelo rad velik monitor,res da se obcasno malo z videom in fotografijo ukvarjam,ampak da bi ga pa krvavo potreboval zaradi sluzbe ali nekih pro variant pa ne.

Pc sem tudi sam zelo drago placal ker sem komponente sestavljal takrat ko so ven prsle.

Grafika mi ne disi nevem kako huda zate ker se ne igram tolk,za tiste 2 let stare spile bo pa sigurno dovolj.

Diska ni recimo nikoli prevec in jest rake dajem stvari na disk kot pa na cdje,moja matematika pac.Placa mi pa mal ze zmankuje.

Ram bi si mogoce omislil drug ker ta glih ne blesti,ceprav me 2 gb pride 120ksit kar je kr nekaj.

Pa recimo procesor,takrat nisem kupil 4000 zato ker je bila od 3500 drazji za 100ksit,zdej pa ce si kupim novega in starega prodam bi pa se slo nekako.Ceprav ni pomoje v 200mhzji tolk razlike edino 1m pomnilnika al karkoli ze je ima vec.

Al pa ce bi menjal komponente po malem,se pravi te zadeve k so pocen,recimo novi teac 3540 al pa novi pioneer 109,to so stvari k so mal dnarja pa bi menjal ce je sploh kej bolje.

Najbolj me zuli monitor sam pa tudi potem zabijem ves kes pa od starega dobim mogoce kakih 100ksit.

Tko da ce ma kdo se kaksno idejo nej kr pove.

Hvala za vas trud.

mtosev ::

1 April je bil pred 2 meseci. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Racunalnik ::

Zakaj bi bil pa prvi april???Ce ne vrjames ti ga lahko slikam pa bos sam presodil.

mtosev ::

Ker hočeš vložit še 200.000 v PC kateri je zdaj super PC. >:D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Sami ::

Pa recimo procesor,takrat nisem kupil 4000 zato ker je bila od 3500 drazji za 100ksit,zdej pa ce si kupim novega in starega prodam bi pa se slo nekako.

In kaj ti bo??? Ali ga krvavo potrebuješ za delo, ali boš lahko rekel sosedu, da imaš 4000+??? Že takrat, ko si kupil 3500+ si bil po mojem mnenju neumen, ker jaz nikoli nebi dajal za proc več kot 40-50k. Kupil bi recimo 3000+ in pa ga navil še na večjo hitrost, kot jo ima 3500+.
Diska ni recimo nikoli prevec in jest rake dajem stvari na disk kot pa na cdje,moja matematika pac.

Ti pa malo napačno študiraš matematiko. Potem bi jaz rabil ene 500 diskov po 200GB pa še nebi bilo dovolj.
Al pa ce bi menjal komponente po malem,se pravi te zadeve k so pocen,recimo novi teac 3540 al pa novi pioneer 109, to so stvari k so mal dnarja pa bi menjal ce je sploh kej bolje.

Comp bo še zmeraj isto deloval kot je, DVD-RW pa kupi samo če ga res rabiš.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Racunalnik ::

Nevem,mogoce pa nebom nic kupil.Zdi se mi da mi pc glih ne dela tako kot je treba,ampak sej to nima veze.
Ce imas moznost dat tak kes samo v PC in nikamor drugam,se razmisljanja v tej smeri pac nemores izognit.

Bom vidu mogoce monitor al pa nevem kaj.

Zgodovina sprememb…

Gwanaroth ::

Prodaj še to kar imaš in si kupi Twingota. Boš bolj občutil razliko, kot pa iz 3500 na 4000, al karkoli že nameravaš >:D
Lights often keep secret hypnosis..

Ziga Dolhar ::

Šele zdaj vidim, da je včasih vtik denarja pod postlo res neprimerno boljša investicija od marsikatere druge.
https://dolhar.si/

Racunalnik ::

No sej take odgovore rabim,da vidim ce se mi splaca,sej itak da ga mogoce ne gonim do konca,ampak ce mopznost je in ce bi bila upravicena zakaj pa ne.

Myth ::

Če že vložit denar kam v ta PC je hlajenje. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Racunalnik ::

Vem ja,sam to bom kdaj drugic.
Mal se mi veliko zdi ce racunam vse vodne bloke,za proc,za grafo,za NFcip,diska,pa pumpa,hladilnik in ostala drobnarija me pride ce kupim kr nekaj denarja se mi zdi da okol 100ksit k sm enkrat racunu

Loki ::

kupi fazno hlajenje, tega, dobis se lepo kisto zraven.
ali ce imas grdo kisto (po tvojem mnenju), kupi antec sonata, antec p180 ♥ ali lian-li 1100.

ce pa hoces lcd, kupi iz njemacke Dell 24", je veliko cenejsi kot tukaj.

glede racunalnika to, glede lajfa pa... kupi si 20-mesecno karto za fitness ali shujsevalni program.:))


Ziggga kaj pod posteljo, cimdlje stran od rok.
tistemu o delnicah: usa tehnoloske firme so dandanes bolj slabotne, delnice ne narascajo toliko. bolj bi se splacalo v farmacijo (generiki) ali nepremicnine (delnice).


koliko si pa star, racunalnik?
kaj pa sploh delas na racunalniku (da ti lahko bolje svetujemo) - recimo ce si v cad, ti fazno hlajenje ne bo pomagalo, ce si programer, ne rabis 6800sli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

Racunalnik ::

26,zakaj a delujem kot otrok ker sem hotu dat nekaj novega v masino?

Zgodovina sprememb…

EvilDare ::

No pol pa če takorekoč sploh ne rabš ničesar je moj nasvet isti. Prišparaj ene 500k, pa upam da bo dosti, in si domač kino naret. Tako bi jaz naredu če bi mi denar iz neba pada kot zgleda tebi, čeprav je res, da sm prejšne leto 340k za komp zapravu.

Loki ::

8-O 8-O
misljeno je bilo samo kot pomoc pri izbiri - bolj pro ali gaming.

lahko odgovoris se na druga vprasanja. kaj delas na compu?

Road Runner ::

kupi maca >:]

LoneWolf ::

Vsaj del od teh 200k vlozi v kaksno kvalitetno izobrazevanje o investiranju in upravljanju osebnih financ. Cisto resno.

Veron ::

glede monitorja, če hočeš že veliko, pa si raje omisli še enega 19" pa imaš multiscreen.. :D

Racunalnik ::

Multi screen,no vidis na to sem pa cist pozabil.

Loki ::

Lone: kje?

Racunalnik ::

Loki:Ne delam nic kaj posebnega,vse kar pomoje drugi,se pa se kr z videom in slikami ukvarjam.
Pac vsec mi je velik monitor,nevem zakaj je to tak problem o investicijah?Ko pa nekdo rece da si je kupil plazmo mu pa vsi ploskate,tm je pa investicija super ne.

Stvar je taka zadnje 4 leta sem se zafrkaval z 1.3 pcji,pred 8mimi leti sem mel kr vredu oziroma tist skoraj najboljse k se je dalo kupit za normalen denar,v zacetku letosnjega leta sem pa dobil moznost katero sem pa tudi izkoristil in sem si rekel dosti revscine in sem kupil ta pc,to sem pa rekel zato ker sem okol 12 ur sigurno za PCjem,ampak da se nebomo narobe razumeli da nevidim dnevne svetlobe.

To je to.Nisem clovek k bi pc naviju(mogoce v prihodnje) ker sem svojih 8 let nonstop sraufal pcje in mam pocasi tega dost,zato prav uzivam ko pc dela ko ga prizges.

Racunalnik ::

Sem pa tudi mogoce studiral da bi si kupil un komplet 5.1 zvocnikov za soround od logitecha,za okol 80ksit,ampak nevem ce so res tako dobri(samo pomoje so ornk mocni).Problem je pa to ker ze imam subwoofer in pa ornk stereo zvocnike.

A tisti komplet ima svoj ojacevalec?Se mi zdi da ima.Kaj pa tista kontrola ali ima mogoce se radijo notri?Ali je to samo porocesor in ojacevalec za 5.1 sistem?Ker za 80ksit se da tudi kombinirat z soround zvocniki za tak denar.

Loki ::

vrzi 200k v obveznice. ce delas tisto, kar ostali tukaj (filmi, p2p, pekacenje, pr0n... in potem se pocasi neha?:P ), ne potrebujes ne 2gb rama, ne multiscreena. tistih nekaj min. vec, kar moras pocakati, je pa vcasih celo blagoslov.:8) (trust me: delal sem nekaj "malega" z 3d modelirnikom na cely500).

kaksna slika pa sploh nebi bila napak.

ce te vlaganje res ne zanima, pa preveri svoje zivljensko stanje in izboljsaj tam, kjer je slabo (recimo ce vozis 20 let starega yugota...)


kot alternativa pa: zakaj ne razsiris malo znanja? dobi si linux ali zacni se uciti c++ (-> nabavi knjigo) ali kaj tretjega (bi koristil podatek, kaj delas).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

perci ::

Prodaj vse skupi, dodaj se ta kes in kupi en orng laptop. Al pa Photoshop, Corel Suite.

Goldee ::

kaj mu bo laptop ce pa so mu usec veliki lcd-ji?
je pa uredu varianta drgac...

in ce te smem prasat - kak da si 12 ur pred compom ce ne igras iger in ne programiras in tvoja sluzba ne predstavlja sedenja pred compom?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Goldee ()

Racunalnik ::

Nekaj sem doma ostalo pa v sluzbi za Pcjem.Ampak v sluzbi je PC tako kot doma,nima resne funkcije.

Road Runner ::

če nima resne funkcije, zakaj tako zmogljiva mašina?

mtosev ::

Tudi mene to zanima.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Jan987 ::

če ma pač človk tolk dnarja da ne ve kam ga dat!!!!

Firebat ::

Povej ZAKAJ tako nujno hitis zapravljat denar? A te davkarija preganja, al ti bo nekdo poklonil tolk $$$ sam ce mu pokazes racun? Pa kaksen stil zivis, ali ves da se nekateri z 200k lahko kupijo en navaden zlat copat, spet drugi pa imajo vsaj za pol leta urejeno prezivetje. Drugace pa investeraj v prenovo kake nepremicnine od starsev al neki, bos vsaj dobival kaksno zgledno najemnino. Toliko z moje strani.
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

NAJHUJŠI možni računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
422612 (1917) boštjan
»

Nakup novega računalnika - predračuni, lepo prosim za pomoč (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1627485 (5576) CaqKa
»

Kakšen računalnik za nekje 400 jurjev?

Oddelek: Kaj kupiti
371730 (977) JustVi
»

Kako se vam zdi tale računalnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
663482 (2637) Eru
»

timingi 2.2.2.7 na hyperx 3200 ne delajo niti na 190FSB*10 (strani: 1 2 )

Oddelek: Navijanje
663874 (3190) boštjan

Več podobnih tem