» »

Fotografija-Minolta Objektivi

Fotografija-Minolta Objektivi

AtaStrumf ::

Folk a ima kdo kakšne izkušnje z Minolta objektivi? Jaz sem sem ogrel za Dynax 7 Body pa ne vem rateri objektiv je dober za zraven. Nekak kaj v srednjem razredu. Pa mislim na standarden objektiv, torej ne širokokoten ali tele.

eomer ::

ja zoom objektiv med 70-210(300) od Tamrona alpa Sigma

Jebiveter ::

Ker najbrz rabis all-around objektiv ti priporocam kakega 28-80 (28-90) ali kaj podobnega! Ko bos izbiral objektiv malo vprasi kaksna je svetilnost (max. odprta zaslonka)! Glej, da je cimvecji razpon!

Ker previdevam, da je to tvoj prvi fotoaparat, ti predlagam, da malo pogedas se Canona, ker njegovi aparati sekajo vrhe! Osebno imam EOS 50 in sem vec kot zadovoljen (je pa res da je bolj za majstre)! Ce pa te zanima bolj easy model poglej za EOS 300, ki se ga da dobit po zelo ugodni ceni tudi pri nas! Priporocam ti, da se odlocis za nakup v tujini, ce le imas moznost, ker pride dosti bolj poceni! (EOS 50 + objektiv = pri nas: 180k; v italiji: 100k)

Pa obisci kaj naso stran (v podpisu)!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

AtaStrumf ::

Ja stari sem že bil na vaši strani. Mislim da ful seka. Tudi forum ni slab, .... če bi bil kdo gor. Sem isto vprašanje postavil tudi na vašem forumu pa nič odgovorov in en ogled v več kot 24 h.

Drugače pa nisem ravno začetnik. Tudi sam sem bil nekaj let nazaj ponosen lastnik Canona EOS 50 E in potem še EOS 5-ke, pred obema pa Minolte Dynax 500si. Sedaj pa že ene par let ne spremljam scene, saj sem vso opremo prodal, vključno z stojalom Manfroto in zelo luštno ball head 352RC in 28-80 F/3.5-5,6 USM in 70-210 F/3.5-4.5 USM objektivoma. Pač, me ni več zanimalo. Pol sem bil kar nekaj časa brez hobija in sedaj sem našel računalništvo (navijanje, najnovejši hardware ipd.)

Skratka, da ne bom napisal celega življenjepisa, sem in še vedno, kar precej vem o fotografiji. Problem je, da se je oprema med mojo odsotnostjo razvijala naprej in se sedaj ne znajdem kaj preveč med vso to novo opremo. Fotoaparat sicer ni zame, ampak za kolega, je pa na meni da mu svetujem, ker je on še bolj zgubljen kot jaz. Sem tehtal vse živo od Canona EOS 30, preko Nikona F80 do Minolte Dynax 7. Ker se tiče objektivov bi se brez pomisleka odločil za Nikona, problem pa je F80-tka, ki ima nadležno počasen motor (2 FPS), Minolta in Canon pa imata po 4 FPS in to z avtofokusom vklopljenim. Moj bivši EOS 5 je imel celih 5 FPS, ampak samo brez avtofokusa, z njim pa le cca 2.5, kar je isto kot Canon 50/E, ki ima dosti bolje delujoč eye fokus sistem, tako da mi je ostala 50-ka v lepšem spominu. Tistih 1/8000 s tako ali tako nikoli ne rabiš in tudi 1/3 stopinje nastavljive kompenzacije osvetlitve ne. 1/200s sinhronizacija flesha pa tudi ni toliko boljša od 1/125s. EOS 5 se sploh ne splača kupovati, še posebej ne zdaj, ko je postal tako hudo drag.

Če bi kupoval Canona bi vzel 28-105 F/3.5-4.5 USM ali 24-85 F/3.5-4.5 USM, samo sem se po ogledu Minolte Dynax 7 ful navdušil nad njo. Ogledate si jo lahko na tem URL-ju. Mislim, da boste navdušeni.

Zdaj ko sem končno po težkem odločanju izbral Body rabim še objektiv. In to original Minolto. Tu pa je problem, ker nimam pojma o njihovih objektivih. Zato sem se obrnil na vas, če ima kdo izkušnje z njihovimi objektivi. Kateri je tisti ta dober. Pa da ni ravno G serija. Torej možnosti je polno, samo ne vem kaj bi vzel. Imajo:

24-85 F/3.5-4,5 (799 DM)
24-105 F/3.5-4.5 D (979 DM)
28-105 F/3.5-4.5 (599 DM)

kar se vse sliši super, samo kateri je tisti ta najboljši. Cene so iz ene nemške on-line trgovine. Nabavljat namreč mislimo v Nemčiji.

A bi mi zdaj kdo znal pomagat? A mogoče kdo tekoče sledi sceni in ima kakšne novejše izvode kakšne revije, ki testira fotkiče in objektive? Moj najnovejši je May 99 Popular Photography in June 98 Practical Photography.

gobice ::

Zdravo. Samo bi vprasal kako je z nakupovanjem v tujini? Treba placat carino?
Mislm, halo, sej tle v Sloveniji so cene foto materiala NENORMALNE! Bruh... da o strokovnosti prodajalcev sploh ne bi...
LP in hvala za kaksen napotek.

AtaStrumf ::

Se odpelješ tja pa prešvercaš. Edino tako gre. Drugače ti carina ne uide. Ali pa da kle plačuješ te psiho cene. Pa ne smeš pozabit potrdit računa na tujem delu meje pri izhodu iz države, da dobiš davek nazaj. Za take stvari je super Ljubelj, k je tunel vmes :D.

Koci ::

Jaz sem v Italiji kupil Canona 500N. Seveda sm ga prešvercal izpod sedeža, pol sm pa nazaj dobil še ivo. Na koncu prišel okoli 700 mark. V Italiji se ga kar splača kupit.
Panta rei!!

Jebiveter ::

Me veseli, da je se kdo na slo-techu, ki se (se je) ukvarja z fotografijo! Sory zaradi domneve o zacetniku, sam nisi dal ravno vedet, da se na stvar spoznas! :8)

Glede Fotka.com in foruma pa je tako, da smo komaj zaceli in se poskusamo prebit! Prav tako nam manjka casa in upam, da scasoma bo, pocasi! Forum je bil bolj dejaven na strani starejsega datuma, katere defacement je bil pred 1.5 mescema! Zdej pa nikakor ne najdem casa, da bi urihtal forum! Me pa veseli, da ti je stran vsec! Mogoce se kaka pripomba? BTW: A si bil v kakem drustvu al je to blo bolj na pro ravni oz. poklicno?

Meni trenutno ustreza EOS 50, sam mi je malo zal, da nisem vzel eye control, sam sem takrat komaj zbral za tega! Zdej pocasi sparam za kaksen boljsi objektiv. Se posej prav bi mi prisel Canonov 50-350 sam je ze v italiji 200k! (minus iva = 160k!:O) V glavnem tu mač! Pol ko bom mel kak boljsi objektiv in ce mi ne bo ve zadoscala 50-ka pa ciljam na EOS 3 al pa F100 od Nikona! Oba sem ze uporabljal (sicer bolj na kratko) in mislim, da mi bolj pase Canon, ker sem se ze navadu na njegove fore pa se objektivi so baje bolj poceni od Nikonovih!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

Misak ::

Glede Eye-Controla...ce edini uporabljas fotoaparat je pametno. Ce ga pa ne, pa lahko pride do velikih kompikacij. No, Eos 50 ni glih namenjen pravim profesionalcem (ce so ze profesionalci imajo ali enko ali trojko), pac pa polprofesionalcem. Da ne recem glede objektivov... Zadnjic je kolega (fotoreporter za Novice) prihrumel z teleobjetivom, ki je vreden vec kot dva Eosa 50ke(body + objektiv):>
NO sam imam doma na zalost EOS 300, ceprav bi rad mel tudi jaz kaj takega v tem rangu. Sam za body tolk dajat...mi ne znese:>
Cene v Sloveniji pa so predrage za kakršnokoli kupovanje takih fotoapratov.
No jest sem se veno proti Eye-controlu.
(`\'ˇ.¸(`\'ˇ.¸ ~ ¸.ˇ\'´)¸.ˇ\'´)
´ˇ.¸SloCartoon.net¸.ˇ`
(¸.ˇ\'´(¸.ˇ\'´ ~ `\'ˇ.¸)`\'ˇ.¸)

AtaStrumf ::

Jebiveter glede fotke.com imam samo eno pripombo oz opazko. Una anketa, saj meni, ne dela in je nemesto ankete en text razvlečen, tako da se prekriva z novicami. To je malo zoprno ko bereš novice. Ne vem a je še kdo potožil zaradi teh težav, samo če so, bi bilo fajn to nekako urediti. Je pa to čist kozmetična napaka, drugače mi je stran zelo všeč. Lahko bi sicer tudi kakšen test objavili, saj mislim, da je povezava prazna. Škoda, da se jaz več ne bavim s tem drugače bi vam jaz vsaj posredoval kar sem prebral v revijah, saj tam testov ni manjkalo. No saj revije imam še vedno samo ne vem če so testi sploh še zanimivi. Mogoče za objektive, samo kaj ko ne veš če niso že vmes kaj spreminjali. Kar se pa fotoaparatov tiče pa se je kompletna scena vmes že čist zamenjala.

Glede tvoje EOS 50-ke. Mislim, da je to super fotoaparat in ga nima smisla menjati, če ne rabiš ful hitrega avtofokusa in 4 FPS. Če ga pa boš pa najprej meni ponudi v odkup. Eye fokus je super zadeva, vsaj po mojih izkušnjah. Mislim pa da si lahko za 3 ljudi imel različne nastavitve, tako da če ni prav zelo veliko ljudi uporabljalo aparata ni bil problem. Tudi kalibracija je silno enostaven postopek, ki ga lahko opraviš tik preden začneš uporabljati aparat. Na 50-ki je eye fokus delal super,na 5-ki pa ne tako zelo. Sploh pa na 5-ki ni delal, če si postrani držal aparat, kar je precej bedno. S 50-ko takih težav ni bilo oz jih ni, saj je fotoaparat še vedno v proizvodnji.

Kar se pa tiče da 50-ka ni za prave profesionalce, je sicer res, ker oni hočejo 5 in več FPS, ultra hiter avtofokus, pa še za v vodo bi ga radi potunkali in metali ob steno. Mislim da med profesionalce spadajo samo ljudje, ki služijo s fotografijo in delajo vsak dan in v extremnih razmerah. Mi navadni smrtini, ki imamo fotografijo za hobi pa nimamo kaj delati s takimi fotoaparati in objektivi. Saj se ne bi branil EOS 1N*, ali Nikon F5 in L serije Canonovih objektivov in nevem kakšnih nikorrov vseh z F/2.8 ali še manj, samo dejstvo je da je to zelo zelo drago in da če ne služiš s tem, si tega po vsej verjetnosti ne boš nikoli privoščil. Tudi z srednje razrednimi fotoaparati in lečami in malo iznajdljivosti se da super fotografjie delati, ne bomo pa mogli ravno formule 1 slikati, tako da se bojo videli odsevi okolice v voznikovih očeh.

Jebiveter ::

Lepotna napaka se odpravlja "as we speak!"

Glede iznajdljivosti, pa naj povem, da sem dosegel kar lepe rezultate na karnekaj mednarodnih natecajih in sicer z Zenitom ET (men se zdi, da ena iz med prvih verzij tega modela) in objektivom 50mm (obicen) ter enim malo bolj hudim 200mm (+ konverter x2 s katerim sem slikal na soncnem mrku v prekmurju)! Tako, da ce si preberes intervju na Fotka.com bos vedu kaj o tem mislim!

Nekako se mi zdi, da bi se od tebe lahko marsikaj naucili! Zato ti predlagam, da (ce imas voljo) kaj napises (karkoli! - teorija, praksa, fotopis,... anything!) za na Fotko in bom pol z veseljem objavil! Oglasi se na mail ce te kaj zanima, tja lahko posljes ce bos kaj napisal! Posli mi na mail, ki je na Fotki levo v navbaru, pise pa Poslji novice!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

AtaStrumf ::

Jebiveter me veseli, da bi objavil kakšno moje nakladanje, samo sem sedaj precej preveč zaposlen s faksom, da bi kaj pametnega skupaj spravil. Do konca septembra imam še obveznosti na faksu, potem pa se ti oglasim, pa se bova kaj zmenila.

Jebiveter ::

OK, just mail me!

Zdej pa se nekaj, kar vem da ne spada tukaj sam vseeno: KO hocem uploadat fajle na f2s server mi po prvem fajlu takoj napise

"Conection terminated abnormaly (0).
150 opening ASCII mode data connection for index.shtml"

in stvari sploh ne posodobi! Uporabljam SecureFX in ce kdo ve kako odpravit napaco, dejte mi povedat, please!
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?

AtaStrumf ::

Probaj to v kakšno drugo temo dati, ker tukaj bolj malo ljudi gleda (90) in ne vem če ti bo tu kdo znal odgovoriti.

Jebiveter ::

Presaltal na CuteFTP Pro 1.0 in problem no more! Veeno hvala!:D
Certainty of death. Small chance of success. What are we waiting for?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

D-SLR in objektivi

Oddelek: Kaj kupiti
222989 (2373) s1m0n
»

nikon d90 + nikkor 16-85 ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
7011266 (9518) zcetrt
»

Kateri DSLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
6511867 (5535) JayKay
»

Digitalni fotoaparat - Continuous Drive!

Oddelek: Kaj kupiti
71993 (1926) jype
»

Canon EOS 400D

Oddelek: Novice / Zasloni / projektorji / ...
295577 (4283) Stepni Volk

Več podobnih tem