» »

Nov 19" CRT

Nov 19" CRT

Matek ::

Tako je, tale stari 17" Flatron je star že 4 leta in pol in bil je že marsikje, kar se precej pozna na sliki. V zadnjem času je opazno motna, se moram prav koncentrirat, če hočem kak droben tekst prebrat, ko pa pride kdo do mene s kakim laptopom, me kristalno čista slika kar šokira.

Zato sem se odločil, da kupim nov monitor, ampak sredstva so žal omejena. Iščem 19 palčni monitor v rangu 40-50 tisoč tolarjev. Najprej mi je bil všeč Samsung 997MB, potem sem prebral nekaj opisov (prejšnji mesec je bil v Bugu roundup) in ugotovil, da naj bi bil boljši starejši model z isto cevjo, 957MB, nazadnje pa sem ugotovil, da bi bilo najboljše kupiti kar dobrega starega 959NF, ki je v Bugu dobil tudi Best Buy nagrado, poleg tega pa ima tudi aperture grille katodno cev, ne pa slabše shadow mask (tisti žički bom že zignoriral ;) ).

Ampak dobro, to je samo samsung, nekaterih ostalih monitorjev iz testa, ki so se dobro uvrstili, ni možno dobiti v Sloveniji, dobi se pa dosti drugih, o katerih nisem uspel izvedeti prav veliko. Torej, kateri 19" CRT monitor priporočate v rangu 40-50 tisočakov (morda, čeprav raje ne, bi se dalo tja to 60)?

P.S.: Lepo prosim, da se izognete komentarjem tipa "prišparaj še par deset tisočakov in kupi LCD". Hvala.
Bolje ispasti glup nego iz aviona.
  • spremenil: Matek ()

Boeing ::

Matek, sej veš kaj ti bom napisal...

Kupi NEC 1970NX :)
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

glinik ::

Kaj pa kakšen rabljen Philipsa 109P? Mogoče bi ti jaz svojega prodal?? :) Sem moral 3 menjat, da sem dobil tega, ki je zelo dober v vseh pogledih ( meglenost slike, ne brni, po celem zaslonu enakomerno jasna slika, ...)

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glinik ()

Magician ::

Odgovor z malce zamude, vendar vseeno. Jaz ti definitivno priporočam SAMSUNG 957NF ali 757NF, pač odvisno kako velikega hočeš.

Če že kopuješ monitor od Samsunga gledaj samo NF oznake, vse drugo je drek. Samo ene oči imamo in jih je treba pazit, pa četudi daš 20 jurjev več se ti splača.

zigi ::

no ja, jaz mam Samsung SyncMaster 957MB ze dve leti in nimam z njim nobenih problemov 8-)

Magician ::

No sej nisem reku da so kakšni problemi z drugimi oznakami, samo NF je pač najbolj kar gre .... vsaj za oči.

kar98k ::

samsung nf so odlični

Smorny ::

SAMTRON = cenejši Samsung! Torej vzami samtrona, ki je identičen samsungu in prihrani par jurčkov.
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

kar98k ::

po mojem so samtroni tut manj kvalitetni

Smorny ::

A lahko argumentiraš?
Motiti se je človeško.
Ampak, če hočeš stvar totalno zajebati potrebuješ računalnik!
http://www.smorny.com/

tiborrr ::

MadManMato, prodam ti 21" Sony Multiscan E500 za 50.000 SIT! Prevzem v LJ, lahko danes, ce hoces. 0:)
Don't test the captain's validity or his vulnerability!

enough98 ::

Prisparaj se par deset tisocakov in nabavi Iiyama Vision Master Pro 454

glinik ::

Pa še malo prišparaj .. .in nabavi Mitsubishija, ki bi naj bil klaso višje od vseh omenjenih modelov :D

Lp
Če bi faušija gorela, cela Slovenija bi gorela :)))

Je vredno razmisleka ...

Volk| ::

V comtronu majo LCD za 52 jurčkov!:D
Samo če gledaš filme ga ne kupovat


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

monitor

Oddelek: Kaj kupiti
142095 (1665) msedem
»

katere zvočnike ?

Oddelek: Kaj kupiti
333216 (2483) amper
»

940B ali 913B

Oddelek: Kaj kupiti
132238 (1735) VASkO
»

Poceni LCD 17" DVI

Oddelek: Zvok in slika
112409 (2047) snela
»

Samsung SyncMaster 959NF

Oddelek: Kaj kupiti
242427 (1893) Eru

Več podobnih tem