» »

On-line nakup iz Nemčije pomoč

On-line nakup iz Nemčije pomoč

timi007 ::

Imam namen kupiti prenosnik iz on-line trgovine www.notebook-shop.de!

Zanima me kak jim v naprej plačam, saj lahko izberem pri pošiljanju le cash in advance!
Naročila nisem potrdil! Kako plačati, a dobim kako položnico???????

Prosim za pomoč kako to plačati in oziroma kak potekajo ti nakupi!

Najlepša hvala vsem!

Wolfram ::

Greš na banko in rečeš, da bi rad nakazal denar v tujino. Firma, kjer boš kupu prenosnika, ti mora dati podatke za nakazilo - lahko prek maila, ponavadi pa imajo to objavleno na svoji spletni strani. Ko nakažeš denar, ti banka zaračuna določeno provizijo - recimo 2 tisočaka.

lp
www.igralec.com

Wolfram ::

Aja, še to. Malo sem pogledal tole trgovino, pa se mi zdi, da nimajo ravno poceni.
Poglej še tu: www.notebooksbilliger.de

Tudi sam nameravam kupiti prenosnika iz tujine, pa me zanimajo izkušnje z navedeno trgovino.
www.igralec.com

maximum ::

A ni to malo tvegano ?

Tu gre za velike vsote denarja.

krneki ::

Pač kupuješ pri trgovinah, ki so na www.geizhals.at oziroma so zelo znane in imajo več ducat mnenj uporabnikov (seveda pozitivnih:D). Drugače pa je tako kot je zgoraj napisano. Dobro je, da veš ime, naslov podjetja/trgovine, IBAN in BIC...NLB zaračuna 1500 SIT za nakazilo in za vsak slučaj podpišeš še izjavo, da ti lahko trgajo z računa še stroške tuje banke (v primeru, da so). Čez par dni je danar 100% pri njih.

timi007 ::

Sem tud gledal na www.notebooksbilliger.de, ampak je prenosnik za katerega se zanimam 40 EU dražji, kar se pa račul, da bom tu imel za poštne stroške!

Podatke o njihovem računu sem najdel, ampak ko je mal čudn filing ko morš naprej plačat 1400EU, pa ne veš kaj bo! Škoda da ni po prevzemu!

Ali je že kdo kupoval za tako ceno in kakšnje izkušnje ima?

Wolfram ::

no, jest sem gledal po cenejših modelih :)
Veliko denarja je tole... Malo na netu poglej, če folk kupuje pri tej firmi, da slučajno niso fake.
www.igralec.com

OwcA ::

Sam sem 2 dni nazaj dobil svoj prenosnik kupljen pri www.notebooksbilliger.de. Vse skupaj je trajalo kakšen teden, plačaš preko banke vnaprej (1500 SIT provizije) in to je to. Oziroma, bolje rečeno potem začneš nestrpno pričakovati poštarja. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

mitjaje ::

OWCA:

Daj nam še povej malo več o tem!!

Torej na banki si plačal polno ceno prenosnika + 1500 sit za tujino. Kako je bilo s stroški dostave?! (koliko so znašali, ker jaz si bom kupil tam prenosnika, če boš ti podal pozitivno mnenje o njihovem delovanju)

Hvala lepa in lep pozdravl!!
www.ultrasplet.net

Wolfram ::

Ja, mene tudi zanima :)
www.igralec.com

neres ::

OwcA: Tudi mene to zanima(sem hotel že pred par urami vprašat ampak mi je crknil računalnik..;( )

Sicer sem videl da so cene zelo dobre... je trgovina tudi na splošno(varnost...) dobro ocenjena?

Pa še to: ko si nakazal denar so ti pri nemški banki pobrali 5 eurov ail si se temu kako izognil?

OwcA ::

Poleg na njihovi strani navedene cene sem plačal še 42 evrov za poštnino, 8 za dodatno zavarovanje, oboje obdavčeno še z njihovim davkom (16 %) in 1500 SIT banki za transakcijo ter s tem prihranil vsaj 80k SIT. :)

Trgovina je pustila zelo dober vtis, rekli so, da bo pošilka do mene rabila 5-9 delovnih dni, prišla je v enem tednu. Omogočajo vrnitev blaga v 14 dneh po nakupu (plačaš samo za poštnino). Pošiljajo s kurirsko službo GLS, ki omogoča sledenje paketu, tako da se lahko zabavaš s pritiskanjem F5 vsakih 5 min. ;)

Še kaj?
Otroška radovednost - gonilo napredka.

flipflop ::

Kak je pa notebook, je vse v redu z njim ali je kaka čudna roba?

OwcA ::

Vse vredu, za razliko od večine naših trgovin še celo originalno zapakiran.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mortir ::

kako je pa z garancijo?

OwcA ::

Nazaj bi bilo treba poslati. Garancija velja 2 leti.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Mortir ::

12 Monate 'International-Travelers'-Garantie

kaj pa tole, če si se slučajno kaj pozanimal - a ni to worldwide garancija, ki jo zagotavlja proizvajalec? potem bi lahko tudi pri nas uveljavljal

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mortir ()

mitjaje ::

Pozdravljeni,

Tisti ki radi hodite v avstrijo ( v Gratz) in kupujete prenosnika, imam ponudbo za vas!!

Kupite lahko prenosnika HP nx7010 (15.4 coll ekran, 1.7 centrino, 40GB disk, 2x256 ram, ati 9200, ...) za ugodnih cc. 285.000 SIT

Baterija je 8 celična in je najvzdržljivejša baterija pri HP-jih. Po podakih zdrži do 5h delovanja.
Tudi dimenzije niso tako pretirane, 35.56 cm / 25.4 cm / 3.45 cm , teža: 2.95 kg (originalne mere in teža)

LINK: HP nx7010 (15.4,1.7,512,ATI 9200,...)

Tisti ki pa nimate te možnosti, pa lahko uporabite tudi on-line trgovino in pošto.... (cena stroškov 30-50 €)

primerjava cene z slovenijo: cena cc. 380.000 SIT dalje (torej prihranite min 100.000 SIT)

LP
www.ultrasplet.net

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mitjaje ()

GregiB ::

No, eno malo manj on-topic vprašanje za tiste, k v tujini kupujete notebooke... Kaj pa naredite z tipkovnico? Od IBMa vem, da se da v SLO dobit SLO tipke in pač zamenjaš (nemške ven, naše not)...?!
You're not stuck in traffic.... You are the traffic!

OwcA ::

Imaš tuje in se ne sekiraš. ;)
Druga možnost je nakup nalepk, najelegantejše pa je seveda zamenjati celo tipkovnico ali vsaj določene tipke (Sony takisto omogoča oboje, ampak kolikor vem nimajo slovenskih tipk).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

GeForce ::

Pozdravljeni, imam nekako podoben problem, ki ga ne razumem najbolj, a se mi zdi da mi ni treba odpirati nove teme. No torej stvar je taka. Iz neke Nemške trgovine sem naročil slušalke, in kot način plačila izbral "Bančno Nakazilo". Sedaj pa me zanima kako to poteka? Imam pa naslednje podatke:

Make Check payable to: Xxxxxx Xxxxxxx
Send Check to:
Kto.: 0000000
Blz.: 00000000 Postbank Berlin
Für Kunden aus dem Ausland meine IBAN und BIC!
IBAN: DE00000000000000000000
BIC: KSIDESRO
(Kto.;Blz.;IBAN in BIC so seveda izmišljene vrednosti :))

Hvala za pomoč.

fl0w ::

Greš na banko in jim daš te podatke ter denar + provizija za storitev (okrog 2-3€ nkbm). Dobiš potrdilo o plačilu in čakaš, da dobi podjetje nakazan denar kar traja približno 2 do 3 delovne dni. Ne pozabi povedat tudi namen plačila, kar je ponavadi številka naročila.
Denar lahko nakažeš tudi preko bankaneta, kjer je provizija dosti manjša (40 centov).
Podjetje ponavadi po prejetem nakazilu pošlje email o plačilu in ti nato pošlje izdelek.
Woop-woop! That's the sound of da police!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: fl0w ()

Half-Saint ::

Plačaš lahko tud prek on-line banke npr. klik. Izpolniš obrazec UPN in zdravo. Bolj enostavno kot to, ne more bit (rabiš samo IBAN, BIC in naslov firme pa seveda znesek pa opis nakazila npr. Plačilo računa št. 1234).
Moj blog: http://onlyageek.blogspot.com

carzany ::

kaj pa če ni možnosti pošiljanja v slo oz. le to ni navedeno?? http://www.notebooksbilliger.de/
hvala za odgovor!!

LP
Žan

bajsibajsi ::

Tukaj je, ce prav gledam je 50 evrov za SLO, lol. http://www.notebooksbilliger.de/infocen...

carzany ::

hvala! :D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ebay

Oddelek: Kaj kupiti
453480 (162) Ales
»

Nakazilo v tujino

Oddelek: Loža
3447148 (1797) M-XXXX
»

Plačilo v tujino

Oddelek: Loža
4411339 (8790) Tilen
»

E-TEC

Oddelek: Kaj kupiti
71746 (1659) BlaY0
»

nakazilo denarja v tujino-nemčija

Oddelek: Loža
62047 (1966) freserovski

Več podobnih tem