» »

ADSL brez ISDN že prihodnje leto?

1 2
3
»

G-Force ::

Tale Wi-Fi tehnologija mi ni tako zelo poznana, zato se moram o tem še pozanimat...se pa bojim, da ne bo šlo...ker je najbližji ADSL priključek oddaljen kar nekaj kilometrov...

Hvala za idejo...ni slaba! Je pa *piratska*...>:D

LP.
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

BluPhenix ::

Kaj pa naredijo s tistimi, ki so še vedno na analogni liniji ?


Ej res ne štekam al me zafrkavaš al ne razumeš pisane besede.

še enkrat:
Ko se nabere več teh ljudi, ki so že na novi centrali lahko del stare, analogne demantirajo in vržejo v kanto.


Tisti ki so ostali na analogni, torej niso prešli na ISDN ostanejo na analogni centrali. Za naročnike, ki so pa prešli na novo, digitalno centralo dela stare analogne, na katerega so bili vezani tej naročniki pred prehodom, ne potrebujejo več, torej lahko ta del odmontirajo in vržejo v kanto.

Pa ti veš, kake centrale imajo, ali ugibaš ?


Ne, ne vem točno kakšne centrale imajo, ampak to sploh nima veze, ker sem poskušal razložiti, zakaj je Telekom omenjal, da je ISDN priključek nuja za ADSL. Ne trdim, da je res tako, samo repliciram na tiste, ki tulijo v nebo, da ISDN ne more biti predpogoj za ADSL, tehnološko ne, praktično pa...?

Matri[X] ::

Nevem kdaj boste dojel, ampak telekom nima v uporabi niti ene analogne centrale. Vse centrale v telefonskem omrezju so digitalne. To pomeni, da se govor komutira skozi centralo v digitalni obliki. Uporabljajo se pa Siemensove EWSD ter Iskrine SI2000 centrale.

darkolord ::

WTF?! Na kaj je pa mislu, ko je kable za KTV polagal?

Za net more bit tut povratna pot postimana...

MrStein ::

BluPhenix : Ja, spregledal sem besedico "lahko del stare", mi je res žal.

"Ne trdim, da je res tako, samo repliciram na tiste, ki tulijo v nebo, da ISDN ne more biti predpogoj za ADSL, tehnološko ne, praktično pa...?"

Hecno, da od včeraj spet ni pogoj, kaj ? Praktični pogoj. Da ne bi spet dlake cepili.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jeebs ::

Men bi blo popolnoma zadost samo ADSL povezava, brez kakršnegakoli telefona. Ampak kaj, ko vem, da lahko samo sanjam.;(
Press any key to continue... RESET. Didn't you say ANY key?!?!?!

Jaka83 ::

Jakoslav: kaksno linijo pa resnicno rabis? Ce pozabis za 5min na l33chanje ... Pa ne pozabi da ADSL je glede hitrosti precej omejena stvar

BZP: za DL me boli kita, magari če imam 1MB, jaz bi imel UL višji. Če nisi opazil, sem napisal, da sem imel nekoč paket 2048/512 in potem so mi ga krnaenkrat zamenjal na 2048/384, kar pomeni, da so mi samo UL zmanjšali in zato me to žulji. dol bi mi viselo, če bi mi iz 2048/512 zmanjšali na 1024/512, najbolj idealno bi mi pa bilo 1024/1024 ali celo višji UL. Vem da je linija zmožna več kot 1024 ULja, ker so izmerili, samo kaj ko imajo take bedne pakete in so jih še dodatno omejili ob zadnji reformi. ;( Ravno zaradi cene ne grem na 4MB/512 (ki je mimogrede edini študentski paket, ki omogoča 512 ULja). Njihova logika je pomojem bila: "Aha, veliko uporabnikov uporablja cenovno zelo ugoden 2048/512 paket, zato ga moramo ukinit, da jih bo šlo veliko na 4MB/512 in bomo več zaslužili." Sej sem jim takrat napisal pritožbo, pa so mi samo smeje odgovorili, da jih omejuje obremenitev omrežja. MY ASS! Prav začutiš v odgovoru, da te j* v glavo in jim nič ne moreš.
Tole je pa spet ena godlja nova s temi paketi. Ko bo minilo pol leta al pa še manj, bojo pa spet nekaj novega pogruntal, da se boš moral spet kje odjavit in kaj spreminjat in bojo lepo kasiral. FUJ in FEJ.;((

Roadkill ::

Jakoslav:"Aha, veliko uporabnikov uporablja cenovno zelo ugoden 2048/512 paket, zato ga moramo ukinit, da jih bo šlo veliko na 4MB/512 in bomo več zaslužili."

Te pakete so MORALI ukiniti zaradi konkurence. Drugače bi jih amis tožil or something..
Ü

Jaka83 ::

?

Roadkill ::

Mnja arhiv slo-techa je zjeban, tako da ne bo nič z linkom.
Mi boš moral vrjet na besedo. ;)

Ko se je adsl ponudbi pridružil Amis in K2 je padla odločitev, da morajo vsi ponujat enake pakete (1024/256, 2048/384 in 4096/512), ostale pakete pa skenslat. Vsaj za fizične osebe.
Več bi moral pa kak uporabnik siola znat povedat.
Ü

Jaka83 ::

Jaz sem uporabnik SiOLa in takrat, ko sem jim pisal glede ukinitve paketov, so mi odgovorili, da njihovo omrežje ne prenese obremenitve in da morajo skenslat določene pakete. Skratka na vse konce se lažejo in kradejo.

Suli ::

V Velenju nas ima več kot 500 ADSL, ampak do Velenja poteka le 100Mbit linija...:\ Tega ne razumem.

MrStein ::

Jakoslav, na Hevreki je baje ena firma predstavljala tehnologinjo , ki omogoča do 2 mega simetrično povezavo na telefonskih drotih. Zdaj žal ne najdem linka.

Aha, evo : ''Pol mega''za vsakega telefonskega naročnika
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: MrStein ()

Suli ::

Jakoslav: http://www.hipkom.net/buss2hip.htm :) Samo s.p. še potrebuješ. :D

BigWhale ::

> SOVRAŽIM TELEKOM

Odklopi telefon, isdn, adsl in bodi telekom free. Saj imas izbiro.

Jaka83 ::

MrStein in Suli: Lepo to, SP pa ni problem, ima mama odprto, tako da bi se dalo spedenat. Bom preučil zadevo podrobneje. Hvala

EDIT: Tale HIP je sicer zelo ugoden, samo priključnina je malce draga, pa nisem še našel kakšne hitrosti so za osnovno ceno (je mogoče za vse pakete enaka hitrost do 1024 v obe smeri?). To bi mi bilo zelo ugodno, samo priklop bi me stal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

MrStein ::

Pa prej preveri obstoječe uporabnike HIP-a. Eni tožijo, da ne gre tak hitro kot pravi reklama, drugi pa, da je treba desetletja čakat, da te priklopijo.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Jaka83 ::

Aha, torej ni vse tako rožnato, kot se sliši. Predvsem me zanima, če bi se dalo študentski paket "nadgradit" na 2048 v obe smeri. Jim bom pisal zdajle.

Bistri007 ::

Mogoče bi bil pravi hit za mala podjetja sedaj sedaj, ko je lokalna zanka razvezana, REVERSE ADSL, kjer je 8MB uploada in 1MB downloada. Isto kot ADSL, samo da elektroniko, ki je sedaj v centrali preneseš k naročniku, to kar ima naročnik pa v centralo. [Malo prilagojeni modemi...] :))
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Jaka83 ::

MrStein: Sem dobil odgovor, da 2048/2048 težko ponudijo za študente v tem času ... ah, kaj nabijam, bom kr prilepil mail:

Trenutno ne moremo ponuditi tolikšne hitrosti. Zakaj bi jo sploh potrebovali?
Mogoče vam lahko pomagamo kako drugače ?
Je pa možno v doglednem času.
Glede obrokov pa ni problem.
Pokrivamo pa Dolenjsko in Posavje.


Skratka ne pride v poštev zame, ker živim pod Krvavcem. :(

ferdo ::

Moj ISP je HIP .

glede na to, koliko moraš investirat, se ti v današnjih razmerah hitro povrne.

če imate specifična "tehnična vprašanja, kar"

Roadkill ::

fredo: ping www.arnes.si -n 20
Ü

ferdo ::

ko pridem domov, v nedeljo popoldan;) , da pa ne pozabim, mej v mislih, pa me tudi preko ZS spomni.

Skoky ::

Baje obstaja neka rešitev, ki po parici pripelje klasičen telefon
ter simetričen internet. Torej tisti ki imate navaden telefon doma
lahko dobite poleg telefona še internet in sicer do 2M/2M minimalno
pa je 0.5/0.5 (odvisno kolk je uporabnikov trenutno gor).

Mislim da je to neki v povezavi s tistim člankom, ki je že prej prilepljen
od financ.

Kar se mene tiče bi bil čist zadovoljen s 0.5M simetrije.
Tolk da mal tale forum brskam pa kak mail dobim, pa še kej;)
je pač dovolj sam da bi bil paket ugoden recimo tam ene 3-4 jurje.
Več pa ne bi dal. Upam da bojo ponudli kej takega.
CARPE DIEM!

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Skoky ()

Gandalfar ::

Ce mas celo parico lahko delas svasta. Mal zgooglajte za DIY dsl tehnologije.

Fritz ::

Halo Big Whale!

Preden sem odšel v tujino in potem, ko se vrnem, je pri meni tako:

- fiksni telefon - nimam
- mobilni telefon - Simobil
- širokopasovni dostop do neta - Telemach

Kot vidiš sem telekom izključil iz svojega življenja oz. vsaj neposredno iz položnic, ki jih moram plačevat. Izogniti se mu itak ne moreš. Sovražim ga pa še zmeraj lahko. Zakaj, sem pa tudi povedal. Da ne bi zgledalo, da toliko hvalim stanje na področju širokopasovnega dostopa v Italiji ti lahko povem, da je npr. v Franciji še najmanj dvakrat bolje kot v Italiji.

BluPhenix ::

A v Italiji je pa raj za širokopasovne povezave po novem? V večjih mestih mogoče, ampak čim pogledaš onkraj table z imenom mesta je pa žalost, vsaj tako velika kot pri nas.

TRIROG ::

se jst mal svoj loncek prtaknem zraven ,,,

tudi jaz sem eden izmed tistih ki sem bil primoran vzeti ISDN za ADSL ...


Glede novih paketov pri katerih ti ni treba biti narocnik telekoma pa ... itak je tako draga opcija brez isdn-ja da jo tako ali tako placas... milsim DUO za 10k ? zdej mam pa adsl 5900+3300=9300 ... isto placas narocnino za isdn ... pa ga sploh nimas ...

glede tozb telekoma je zadeva TRENUTNO taksna ... TozbeNI mogoce vloziti ker ni pravne podlage za tozbo... pogodba je bila sklenjena, in raze3n ce se ena stranka ne drzi dolocil se je ne da prekiniti ... TRENUTNO!

UVK ze precej casa presoja ali je TELEKOM zlorabil prevlaudjoci polozan na trgu in s tem prekrsil dolocbe 5 odstavka 10 clena ZPOmKa s tem ko je:
-pogojeval sklepanja pogodb s sprejemom dodatnih obveznosti,
ki po svoji naravi in glede na trgovinske običaje niso povezane z
vsebino teh pogodb.

kolikor slisim so se sedaj ze 2x izgovarjali,
1vic na dejstvo da je sploh ne da brez ISDN zagotoviti ADLS( kar so ovrgli)
2gic da centrale ne podpirajo ADSL in analogen dostop ( kar se ce prav razumem zdaj presoja)

V trenutku KO bo UVK izdal odlocbo da je telekom zlorabil prevladijoc polozaj, bo obstajala pravna podlaga za izpodbijanje pogodb, kar bo pomenilo da "navali narod s tozbami" in zahtevami za obresti za isdn ...
kdaj pa pride taka odlocba ...

---------------------------------------
to je seveda moj vidik, ki pa ni nujno tocen, tako da prosim da me morebitni starejsi kolega ki se ne strinja z zgoraj napisanim popravi ...

WhiteWolf ::

;((

1. Ne znajdem se več iz te solate. V glavnem sam imam ADSL eno leto, torej se meni ne splača nič menjat, ker ne mislim plačevat kazni.

2. Moja punca je študentka in si misli nabavit ADSL. Kaj je trenutno najboljše zanjo, ISDNJA še nima.

2.1 - da vzame stari študentski paket za 6.000 SIT mesečno, ta paket je po zagotovilih siola oz telekoma možno naročiti le še do konca tega meseca v teletrgovini.

2.2 - ali vzame kateri novi paket?
"Maximus Decimus Meridius: What we do in life, echoes in eternity"

_n00b_ ::

Sama se naj odloci :D

plavko61 ::

Kak ste ljudje čudni, tvezite o nekih centralah itd.
1. telefona sploh več ne potrebuje 70% naročnikov
2. kateri pa želi imeti analogno linjo pa se lahko uredi d/a pretvorba, tista dva jurja za Telekom je cenej kot centrala.
Dvakrat preberi, nato pa blekni...

Bistri007 ::

Plavko, res, samo včasih bi rad poslal kakšen faks.
+ klici v tujino/ iz tujine so veliko cenejši, ker jih lahko, če ne drugega zroutaš preko amisa in volje. In s pomočjo Skype te lahko pokličejo samo na fiksen telefon, drugače pa plača še mobilni dodatek, ki ni majhen :D
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...
1 2
3
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez temeljev?

Oddelek: Kaj kupiti
322398 (1592) Keyser Soze
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856438 (3842) CaqKa
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567891 (7891) Blue22

ADSL brez ISDN-ja?

Oddelek: Omrežja in internet
232978 (2215) Gandalfar
»

ADSL brez ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
261675 (931) d-mon

Več podobnih tem