» »

ADSL brez ISDN že prihodnje leto?

1
2
3

PARTyZAN ::

pri navadnem telefonu pa je potrebno vsak mesec doplačati še:
- skrajšano izbiranje 161,04 SIT
- konferenčna zveza 322,20 SIT
- čakajoči klic (CW) 161,04 SIT
- ne moti 322,20 SIT
- klic brez izbiranja 161,04 SIT
- prikaz identifikacije klica (CLIP) 720,00 SIT
Če vse skupaj sešteješ je ISDN močno cenejši od navadne linije.


Evo ti bom preprosto razlozil: NE POTREBUJEM NICESAR NASTETEGA. In fact, skorajda vec ne uporabljam domacega telefona.

Poleg tega je kvaliteta signala neprimerljivo bolša od navadne linije.


Uh, ne me smejat :D

poweroff ::

Me zanima, če bodo zdaj hitreje izgradili infrastrukturo.
Jaz imam ISDN že 5 let ADSL pa ne morem dobit, ker v kraju ni nadgrajena centrala.
Čeprav nas je 50 krajanov (vsak z lastnim priključkom) podpisalo paticijo/prošnjo za ADSL in storitev Siol TV se do danes še noben ni zganil. Potom krajevne skupnosti smo jim vse priporočeno poslali in zgodilo se ni nič, niti toliko poslovne kulture nimajo, da bi nam na krajevno skupnost poslali odgovor, raje je Siol vsaki hiši poslal stereotipno pismo v katerem navaja, da stvar trenutno ni možna. Še ena zanimivost naši sosednji kraji imajo možnost dostopa do ADSL-a vendar večina priklučkov samo z 1024/256 kbit/s.

Točno to se je zgodilo tudi v mojem kraju. Da nisva morda sokrajana?
8-)

Telekom pozablja, da je nacjonalni operater republike Slovenije in ima obveznosti do nas državljanov.
Lansko leto sem bil na morju in sem s seboj imel laptopa. V internet sem se povezoval preko dial-upa. Navadno je šlo 12.200, včasih celo 14.400. Potem mi je bilo nekega dne dovolj in pokličem na Telekom. Kjer mi "prijazno" povedo, da so oni dolžni zagotavljati le 14.400 bps na PSTN - kar je več je pa stvar njihove dobre volje in tehinčnih zmožnosti.

Najprej se mi je dvignil pritisk, potem pa sem šel gledat zakon o elektronskih komunikacijah. In glej ga zlomka - določilo o univerzalnem dostopu pravi, da so dolžni po celi državi nuditi PSTN z 14.400 bpd prenosa.

ISDN ali kaj drugega niso dolžni zagotavljati.

(Poznam pa tudi primer, ko kolega že par mesecev čaka, da mu bodo priklopili PSTN, pa mu ne. Enostavno se jim ne da potegniti oz. prekopati 300 m kabla. Je že težil z univerzalnim dostopom, pa se izgovarjajo, da so preobremenjeni. Pravi razlog je pa v tem, da bi poleg teh 300 m radi prekopali pol naselja, kar jim pa občina ne pusti. In namesto da bi tistim, ki jim lahko zagotovijo storitev le-to zagotovili, rajši čakajo na reševanje v paketu).
sudo poweroff

BigWhale ::

Matthai,

> Ko vas nateguje Microsoft, ko Windowse "bundla" na nakup novega
> računalnika, ko vam vsiljuje MSIE in WMP, ko so virusi in
> spyware pač tehnično nekaj normalnega in "se jim ne da
> izogniti", večina zagovarja Microsoft. Zakaj torej sedaj ne
> zagovarjate Siola?

To sem ze jaz enkrat spraseval ljudi, pa so mi povedali, da je pa to nekaj cisto drugega.

Pa si prav pogruntal, res je, od Telekoma ne mores ukrast zadeve oziroma je to bistveno tezje.

Izi ::

PARTyZAN, stacionarnega telefona ne potrebuješ le če si od jutra do večera v službi, vendar v tem primeru potem tudi interneta doma ne potrebuješ saj ga imaš verjetno v službi.
GSM ne more nadomestiti stacionarnega telefona, razen če imaš toliko denarja da ti službo sploh ni potrebno več opravljati.
Sem probal par let nazaj in je bilo takoj čez 60k SIT na mesec, medtem ko me na stacionarnem pride okoli 20k SIT na mesec.
GSM pa je zaenkrat neprimerljivo dražji od stacionarnega telefoniranja in lahko mimogrede zatelefoniraš celo plačo,
zato pri nas GSM uporabljamo samo v avtomobilih pa še to samo za to da mene lahko pokličejo drugi.

Sergio ::

Izi: simobilov paket, ki ga imam jaz, me udari po zepu za 5 SIT/minuto (notranji klici). Mesecna narocnina je vec kot 2x manjsa kot za stacionarca...
Tako grem jaz, tako gre vsak, kdor čuti cilj v daljavi:
če usoda ustavi mu korak,
on se ji zoperstavi.

petrusko ::

Pa smo dočakali - ADSL brez ISDN,

Se spomnim časov ko je Telekom predstavljal ponudbo za Študentske domove (v vsako sobo 2 ali 3 ADSL-e!!!)
pa smo jim bili proti.

No imperij se ruši.


A kdo mogoče ve, ali je že kak ponudnik ADSL-a, ki ne zahteva ISDN-ja - menda je že nekdo na našem trgu.

LP

Tear_DR0P ::

ej fak izi, pr nas mamo 20k vseh telefonov na mesec - pa mamo 4 mobilne in enga stacionarca. Od tega ma fotr 10k - kr ma to služben aparat.

Mam filing da mene tale nevezan ADSL paket ne bo primamil.
"Figures don't lie, but liars figure."
Samuel Clemens aka Mark Twain

CaqKa ::

huh... pa le nisem edini pametni na ortosmart paketu :>

Bistri007 ::

Če kličeš veliko v fiksno omrežje, te najceneje pride Smart III z opcijo mobilni. Ali pa NMT. Mobilni internet je zamenjava za dial-up, ne pa za broadband. Na mobitelu je 500MB 5kSIT, na simobilu pa Unlimited GPRS 15kSIT - poleg osnovne naročnine in pogovorov ter sporočil seveda.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Bistri007 ()

Roadkill ::

Sem že napisal na ta forum, pa bom še enkrat.

Vse, ki tako zelo jamrate čez SIOL. Eni, da slabo dela (crkuje), je helpdesk slab, drugi pa da je predrag ipd... Vse bi vas za pol leta ptiklopil na kks-kamnik.
Ü

Laplace ::

Za vse tiste ki nimate podpisanega aneksa pri ADSL.
Predlagam da prekinete pogodbo za ADSL paket in podpišete pogodbo SOLO paket. Trenutno je v akciji za 2 SIT.
Nova naroči za solo paket
6.600SIT 1Mb/s
8.100SIT 2Mb/s
9.600SIT 4Mb/s

Stara ADSL naročnina
8.060SIT 1Mb/s
9.900SIT 2Mb/s
13.580SIT 4Mb/s

To so cene za fizične osebe. Tako boste lahko srfali ceneje za 4Mb/s kot pa 2Mb/s pri starem paketu.
Tako boste imeli cenej naročnino. Edina stvar je ta da boste morali podpisati aneks za 24 mesecev.

Za vse tiste, ki pa imate pa ze podpisan aneks pri starih paketih pa boste morali poplačati stroške prekinitve aneksa. in potem podpisati nov aneks. Pač, kradejo.

JamesBond ::

Ja, tu je fora, če maš obstoječ isdn te paket UNO stane 6600 sit, brez njega pa moraš vzteti paket DUO, ki vesbuje tudi telefonijo, in stane 10k. Skratka nič za veseliti se. Jaz bi mel paket UNO brez vsega, sploh nebi mel telefona, 6600 na mesec pa mir. To naj naredijo.

Alexius Heristalski ::

Roadkill, ti praviš, nikoli ni tako slabo, da ne bi moglo biti še slabše. Jaz pa trdim, da nikoli ni tako dobro, da ne bi moglo biti še boljše.

8-)
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

s56vpe ::

Laplace: A ne moreš samo spremeniti paketa v SOLO ali kak drug nov paket brez stroškov???

Trenutno mam namreč 1024/256 študentski in aneks.

LP Pero

Roadkill ::

Jaz pravim, da nikoli ne more biti tako slabo, kot na kks Kamnik. Edina stvar, ki je podobno tako huda je, če bi bili spet leta 2001 in bi bil na KKS kamnik. Takrat smo res trpeli in ko je zares hudo se mirim s tem, da sem vsega hudega že vajen.

Bom nekega dne šaltal na adsl, vrjetno. Sploh sedaj, ko vidim, da se stvari nekaj premikajo.
Ü

Bistri007 ::

Baje bodo do konca nasljednjega meseca malo poštimali zadeve, da se bo dalo lažje prestopiti na nove pakete. Saj obstoječih 90.000 naročnikov le ni tako malo, da bi se jih splačalo ignorirati.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Jaka83 ::

Wait just a darn second here! Trenutno uporabljam študentski paket ADSL 2048/384 in plačujem 7732.00 SIT.

Koliko in za kaj bom po tanovem potem plačeval?

Od kje njim pravica, da ti kr paket zamenjajo recimo, al pa da ti kr naročnino zvišajo in poturijo noter še IP telefonijo in podobna jajca kot so zaščita pred Spamom?

Roadkill ::

Če bi kliknil na kak link bi videl, da boš plačeval 20sit manj.
Če bi prebral pogodbo bi vedel od kje jim tap pravica.

Raje mi povej, kje je logika, da jaz vem več o pogodbi, katere nisem nikoli videl, kot ti.
Ü

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Roadkill ()

wind ::

Če dobro razumem te nove pakete se bo naročnina študentskega 1mb paketa povečala iz 5.900 na 6.600.
w

Jaka83 ::

ROADKILL: Raje mi povej s kakšno sigurnostjo ti trdiš, da veš več o pogodbi, KI JE NISI NIKOLI VIDEL, kot jaz, ki sem jo podpisal?

In dvomim, da bom plačeval manj. Če pogledaš, so tam navedeni osnovni paketi, spodaj pa so cene za različne hitrosti in menim, da v tiste cene ni vštet anti spam in IP telefonija. Če je, potem lepo, če ni, je pa to še en nateg brez izogibanja.

PS: Pa ne bit tolk preklet poln sebe kot fructalov sok. Na linke sem seveda kliknil in tudi vse prebral, to je razvidno tudi iz mojih prejšnjih postov (če si slep, si pač slep).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jaka83 ()

Sc0ut ::

Stari paketi ostanejo taki kot so. Samo pri novih je razlika. In ja, študenti smo zdaj malo nasankali, ker lahko neštudent plačuje za solo enako kot študent za duo. :) S tem pač, da ma študent še zraven telefon, ki pa je itak napizdovanje, ker moraš plačevat vseeno še isdn.
Torej splet en lep nateg iz SiOL + telekoma, čeprav bi lahko človek uporabljal samo SiOL telefon, še mora vseeno plačat zraven ISDN telefon, ki ga sploh ne rabi. Očitno je to zato, ker bi bil študent solo prepoceni. No, so vsaj naredili paket razveza, ampak če se ne razvežeš pa je dejansko smešno. Sicer lahko znotraj SiOL telefona kličeš zastojn, ampak če kličeš v telekom omrežje je celo malo dražje kot znotraj telekoma.

Ne vem, res se mi zdi smešno, da moraš plačevat za ISDN telekomu in Siol telefonijo SiOLu. Torej si prisiljen plačevat eno storitev, ki je sploh ne rabiš. Se pa res splača, če greš na razvezo in prihraniš jurija na mesec, ki pa ga po možnosti spet plačaš, ker SiOL telefonija nima cenejše minute klice znotraj 19.00 do 7.00 ampak ma nonstop enako ceno. Se vidi, da velike firme še vedno znajo delat veliko reklamo za oh in ah, kar se pa na koncu izkaže da je spet izžemanje naših denarnic. Na papiru in plakatih res vse zveni lepo.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850

Roadkill ::

wind:
ADSL 1024/256


8.060 SIT,
5.900 (študenti)....

Jakoslav, zato, ker se delaš, kot da nisi nikoli slišal za to, da v pogodbi piše, da ne bodo NIKOLI podražili nobenega paketa (do sedaj ga še niso). Da bodo pakete le cenili ali pa večali zmogljivosti. Da ne bodo nikoli omejevali prenešenega prometa ipd..
Ü

Jaka83 ::

Roadkill: Naj ti povem, da slabo bereš moje poste. Pojdi na prvo stran in poišči kaj sem že napisal.

Skratka nekoč sem imel 2048/512 paket in hopala, naslednji dan dobim obvestilo po mailu, da so mi paket zaradi OMEJEVANJA zamenjali z 2048/384.

Temu ne bi ravno rekel povečanje zmogljivosti paketa ali več za isto ceno. Dobil sem manj za ne tako nižjo ceno. In potem hočejo skoraj 10k SIT za paket s 512 uploada. HALOOO! Kdo je tu bebec?

s56vpe ::

Mene pa zanima če kdo ve kako bo s prehodi med paketi. Trenutno mam 1024/256 študentski paket. Ali bom lahko prešaltal na solo brez dodatnih stroškov? Moji študentski dnevi se namreč bližajo koncu :D Aja mam pa seveda še aneks.

darkolord ::

Ja, seveda. Microsoftu kradete, ADSLja se pa ne da ukrasti.

Razlika je v temu, da eno stvar plačaš, drugo pa PLAČUJEŠ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

MrStein ::

Jakoslav :
"Nerdor: Do tožbe ne bo prišlo, ker niammo pravne podlage. Na podlagi česa bi jih tožil? Sej jih ne moreš ... v pogodbi lepo piše, strinjal smo se (podpisal) in mirno odšteval 1500 SIT več na mesec."

Če jaz podpišem, da me lahko ubiješ in skuhaš za večerjo, si še vedno kriv umora. Zakon je močnejši od (vsiljene) pogodbe. (če ni vsiljana, pa je vnaprej pripravljena, brez možnosti pogajanja).

BluPhenix :

"ali obstoječo analogno centralo vržeš v kanto in nabaviš novo centralo, ki podpira ISDN in ADSL. "
Tega 100% niso naredili, saj je večini lepo dalje delala analogna linija in še danes lepo dela.


BZP: "Cene za hitrejso linijo od defaultne pa tudi ni nikjer"

2048/384 kbit/s (ADSL) +1.500,00 SIT/mesec
4096/512 kbit/s (ADSL) +3.000,00 SIT/mesec

Vir: http://www.siol.si/index.php?id=102
(je pa res, da te njihove strani niso ravno pregledne, FAQ za ADSL pa je recimo prazen ....???)

"Pa ce tole zacne veljati z junijem, a so po pogodbi dolzni kaj obvestit o menjavi paketa?"

Stari paketi ostanejo v veljavi. Če hočeš nove, boš lepo spet plačal priključnino ( in kazen če boš prekinil ADSL za 4 SIT, ki si ga pred dvema mesecema sklenil. So že vedeli kaj delajo, prasci ;) )

Izi: Uporabljam izkjlučno GSM. Je pa lepo vedet tvoje telefonske navade.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Looooooka ::

heh za ta "Nateg" smo ze vsi vedl na zacetku.
ze k sm adsl kupu sm pr siolu sprasval zakaj rabm isdn.
in so e lepo na telekom izgovoril in njihovo politko kako so adsl in isdn dal na isto frekvencno obmocje BLA BLA in se mal BLA...in pac zato RABM ISDN.
Na vprasanje zakaj bi po tem takem rabu met 2 linije so mel pa se vecji BLA BLA odgovor.
ampak ok isdn je cool.
stroske se bo dal se zmer znizat s kenslanjem ene linije?
i hope so.
k mislm da je to jurja pa se mal na mesc za brezveze.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Looooooka ()

Myth ::

Eh, pa še naslednjo leto si bodo nekaj zmisli oz. bo to šlo v pozabo, če nebo Agencija dobesedno najedala živce tem hinavcem. :\
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Laplace ::

Za tiste ki imate anekse za adsl paket in bi želeli prestopiti na nove pakete. Tisti boste morali prekinit staro pogodbo, to pa pomeni da boste morali plačati polno ceno za ADSL ki je okoli 30.000 sit, ker ste prekinili pogodbo. Taka imajo pravila. (malo vas zajebavajo) sploh tiste ki so pred kratkim podpisali pogodbe in so fizične osebe in ne študentje. Rekli so celo da bo treba poplačati penale (ne vem kaj so mislili ker jaz nimam pogodbe z aneksom in ne vem kaj notri piše) Seo mi pa to zatrdili na 0801000 in to dvakrat ker prvič nisem mogel verjeti da se grejo take fore. Se pravi da ga odnesejo doro le tisti ki niso podpisali aneksa in so v začetku plačali za priklop polno ceno.

Jaka83 ::

Se pravi mi zvesti pošteni uporabniki, ki imamo ADSL že od vsega začetka. :D

C_maniak ::

a tisti bomo lahko brez težav prestopli na nove pakete? sliši se prelepo za siolovo politiko ;)

darkolord ::

Sigurno je kakšna natega

MrStein ::

darkolord: "Sigurno je kakšna natega"

Ja, saj je govora o Telekom/SiOL-u , a ne ? >:D

Glede prestopa pa je tudi jasno. Avtomatskega ni. Sam prekineš staro pogodbo in podpišeš novo. (ni nobene povezave, eno je neodvisno od drugega).

Torej, če si vezan, in bi zdaj rad predčasno prekinil, plačaš xxx SIT (piše lepo v pogodbi).
Potem pa plačaš priključnino za novi paket. (ali pa le 2 SIT in se spet zavežeš za 2 leti, 2006 pa bodo sigurno spet novi paketi z recimo ADSL2, pa boš spet lepo dupli plačal >:D )

Po novem plačaš tudi modem (30 jurjev). Razen če se vežeš za 2 leti, potem je to všteto v tistih 2 SIT.

Ja, prasci so, ker ne ponujajo ugodnega upgrade-ja. :(


Aja, kako lahko Telekom obljubi ADSL brez ISDN za konec leta, SiOL pa že danes to prodaja ???
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Myth ::

Ne se jezit za prazen nič. Saj nimamo samo Telekoma in Siola. Malce še poglejte levo in desno kdaj pa kdaj. ;)
¤ Space is Mystery. And Myth is on Earth. ¤

Roadkill ::

Ne sam res... eni ste slišat, k da je siol ena zabita dobrodelna organizacija.
Bodte veseli, da ne deluje tako kot si vi zamišljate, ker bi propadel v pol leta. Če vam kaj ni všeč pejte na dial-up hudiča.
Ü

Jaka83 ::

Roadkill: NE, nekateri bi samo radi napredek, ki ga ni že odkar sem naročen na ADSL. Poglej recimo severne države, pa ti bo takoj jasno o čem govorim.

ferdo ::

Ego Malfunction; , če je to res, kar si napisal, je tvoja zgodba zrela za objavo v dnevnem časopisju. Ali pa probaš SiOL pripravit do tega, da zadevo pospešijo, če ne, ti to objaviš:D :\ "a lahko kaj zgubiš?"

Jaka83 ::

ferdo: No dej mi povej prosim, kaj se je spremenilo v zadnjih 4. letih pri SiOLovi ponudbi, razen tega, da ti ponujajo zraven vse drugo, samo hitrejše linije ne. Pusti SiOL TV na miru, ker ni vreden počenega groša. IP telefonija pa je tudi bolj na majavih tleh kot ne.

Tarzan ::

Jaz imam že ohoho časa ADSL in lahko od pogodbe kadarkoli odstopim. Pa se mi bi splačalo podaljševati pogodbo za 2 leti samo zaradi recimo 20 tolarjev prihranka na mesec? Tudi če je prihranek 500 tolarjev, se ne izide, ker se zna zgoditi, da bo kmalu do hiše prišel optični kabel... Ko pa se to zgodi vsi vemo, da bo ADSL šel iz hiše >:D . 2 leti je precej dolga doba, vprašanje je le, koliko bo naš telekomunikacijski trg v tem obdobju prosperiral. Izgleda, da gredo stvari precej na bolje.

ferdo ::

JAkoslav, hvala ker si me potegnil v debato:)
Tako ti bom povedal, odkar sem podal pisno izjavo na SiOL, da preklicujem naročniško razmerje za DailUP "modemsko" povezavo ZARADI drugega boljšega ponudnika kot so pa oni "zaradi konkurence" nisem več vezan na telekom oz. SiOL..
Vendar razmere še spremljam z budnim očesom "to ne pomeni, da ko spim gledam:D " vem, da so razmere še vedno neugodne in bodo še nekaj časa neugodne "za mene, če bi recimo moj ISP šel na boben", ker pa sem LUCKY čakam, da se zadeve uredijo. Zadnje 4 leta se politika telekoma in SiOLa ni spremenila, spremenila se je samo ponudba "pregovor pravi: volk nikoli dlake ne zamenja -upam da sem prav napisal ta pregovor:D "

Hja, najbolj glasni ste pač tisti, ki "žal" nimate izbire, in to zelo občutute v denarnici, in dokler se Vi, ki to najbolj občutite NE zganete in kaj NE uredite da se razmere izboljšajo, tudi mi ostali NE bomo za Vas, ker nam ni v interesu, POVEM pa vsem takim, da, če bote šli na cesto, NI dileme, da se še mi pridružimo, to pa vedite, da IMATE PODPORO slehernega slovenca, ki se zaveda te problematike "tega monopola", pa tudi sponzorje se bi dalo dobit:D , saj smo slovenci podjeten narod, sej na cesti nam nebi nikče delal konkurenco..
NA kratko povedano, če te srbi roka, se boš sam počohu, ne mislit, da te bo kdo drug počohal za komolcem...

upam, da sem ti odgovoril, na kratko, ostali balast, pa je namenjem siršemu občinstvu...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ferdo ()

bzp ::

a to je kdo od siola dobil informacijo da bo treba se odjavit/prijavit za nove pakete? Ker ceniki za stare pakete pise spodaj da veljajo do konca junija. Verjetno bodo potem samo novi paketi?

Jakoslav: kaksno linijo pa resnicno rabis? Ce pozabis za 5min na l33chanje ... Pa ne pozabi da ADSL je glede hitrosti precej omejena stvar

MrStein ::

Piše tole :
Pogodbo za pakete ADSL 1024/256, ADSL 2048/384 in ADSL 4096/512 bo možno podpisati do 1. 6. 2005, v uporabi pa bodo tudi po tem datumu.


Po moje je čist jasno napisano.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

BluPhenix ::

Tega 100% niso naredili, saj je večini lepo dalje delala analogna linija in še danes lepo dela.


MrStein, ok bom drugače napisal. Namesto da bi nadgrajevali stare analogne centrale, so k stari analogni dodali novo, digitalno, ki podpira ADSL in ISDN, ter ko si naročil ADSL so te prešaltali s stare na novo, samo tebe ne ostalih. Ko se nabere več teh ljudi, ki so že na novi centrali lahko del stare, analogne demantirajo in vržejo v kanto. Boljše tako?

Me res zanima če bodo stari paketi ostali takšni kot so. Ah itak ga bom v kratkem verjetno odjavil zaradi selitve, ali pa tudi ne, če bodo tej paketi vsaj malo normalni.

Zgodovina sprememb…

MrStein ::

"Ko se nabere več teh ljudi, ki so že na novi centrali lahko del stare, analogne demantirajo in vržejo v kanto. "

Kaj pa naredijo s tistimi, ki so še vedno na analogni liniji ?

Pa ti veš, kake centrale imajo, ali ugibaš ?


"Me res zanima če bodo stari paketi ostali takšni kot so."
Ja, ostali so takšni, kot so.
Motiti se je človeško.
Motiti se pogosto je neumno.
Vztrajati pri zmoti je... oh, pozdravljen!

Ag.Smith ::

ADSL 1024/256 kbit/s 8.060,00 + ISDN 3.378,67 = 11.438,67
SOLO 6.600,00 + ISDN 3.378,67 = 9.978,67
Razvezana zanka = 9.900,00

Se pravi, da sem v štirih letih tako Telekomu podaril
4*12*3.378,67 = 162.176,16SIT ??? WTF


Vse kar hočem je 8.060,00 brez ostalih jajc.

NE rabim ne ISDN ne navadne linije - tako močno da sem že zdavnaj odmontiral spliter in NT, terminal pa podaril - samo link na net!

Fritz ::

Ferdo je kar najbolje povedal.

Iziju pa takole:

Poleg treh možnosti, ki jih ponujaš, obstaja še četrta - da telekom razveže last mile parico in jo "preda" uporabniku oz. naj uporabnik odloči kdo mu bo ponujal storitev in kakšna naj ta bo. Trenutno živim v Italiji, kjer je zakonodaja takšna. Nekateri ponudniki omogočajo ADSL brez vpletanja telekoma od samega začetka (ISDN, heh what's that) nekateri pa zahtevajo da imaš že PSTN priključek. Ta je vezan na telekom samo prvo leto (pogodba) potem se pa uporabnik sam odloči ali mu bo telekom še naprej zagotavljal to storitev ali pa si bo izbral drugega ponudnika (večina jih nima naročnine in služijo samo s cenami impulzov).

Tako, vse je stvar zakonodaje, regulatorja trga in (v Sloveniji) državne protekcije. Kakšno je pa stanje, pa vse pove odgovor Telekoma Slovenije na odločitev APEK - "Bomo uredili do konca leta." Čudno, da niso rekli bomo zrihtal tam nekje do 2010. Telekom in Siol naj kar služita v konkurenčnem okolju, ki bo največje koristi prineslo uporabniku ne pa obratno.

Če bi bila na trgu prava konkurenca bi tudi kabelski internet lahko dobili brez KTV naročnine. Samo za primer.

Vsakemu podjetju je interes maksimiranje dobička. Država pa mora zagotoviti okvirje ki bodo v korist državljanom. V tem primeru, ko je država tudi večinska lastnica Telekoma Slovenije pa smo v konfliktu interesov. A se vam kaj sanja kdo je izvlekel krajši konec.

SOVRAŽIM TELEKOM

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Fritz ()

M-man ::

Ali pri razvezani zanki poleg 9900 za duo paket še vedno plačaš naročnino za telefon (2500 sit)?

V nasprotnem primeru je ISDN + ADSL še vedno cenejši, ker je telefonska naročnina že všteta v ISDN naročnino.
Alea Iacta Est. (Julius Caesar)

G-Force ::

No še en Anti-Sio-Telekomovec se javlja...

...vendar iz čisto drugega razloga...

Predstavljajte si življenje v vasi s 500 prebivlaci in cca. 130 hišami raztresenimi v radiju 3 km...vasica je od magistralne ceste Velenje - Slovenj Gradec oddaljena cca. 20 metrov, ja 20 metrov!, vasica ima KTV in vse ostale kanalizacijske vode...v izgradnji pa je tudi čistilna naprava...

..vendar ta vasica nima ne kabelskega interneta, kaj šele ADSLja ali ISDNa...?!?!?!8-O

RAZLOG se sprašujete?

Telekom trdi, da imamo preslabe telefonske linije...Elektro Turnšek trdi, da se mu kabelski internet ne izplača...da nima potrebnih kablov za to...WTF?! Na kaj je pa mislu, ko je kable za KTV polagal?;((

Vse peticije vaške skupnosti in prošnje naslovljene na Telekom so končale v košu...niti 1. odgovora nisem prejel, vse kar sem uspel izvedet mi je uspelo izvedet od Telekomovega terenskega mojstra, pa še tega sem mogu na kolenih prosit, da mi je to povedal, ko mi je telefonsko centralo menjal...BTW-Še sam ni vedel zakaj je to potrebno...:\

In zdaj vas jz vprašam...kje je tu skrb za naročnika oz. bodoče naročnike?

Telekom, j******s******m*********r, jz grem ob prvi priliki na satelitski internet in TV!

LP.
|P4 3,0HT|1024MB RAM|GA81915P-G|160GB Maxtor SATA|Leadtek 6600GT PCI-E|

Daedalus ::

Čisto tak, en predlog - če je možno (da ni predaleč) - wifi do prvega ADSL priključka? Pač se sofinancira naročnina, pa je.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mare87 ::

Zgleda, da nas dosti ima probleme s Telekomom. Pri nas sem osebno zbiral podpise in jih je naneslo 32, pred tem pa so obljubli da bodo nadgradili centralo če bo dovolj podpisov (30). Zdaj čakamo že od Septembra 2004 in stvar se ni premaknila niti za 1 mm. Naj grejo nekam!!! ;((
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ADSL brez temeljev?

Oddelek: Kaj kupiti
322393 (1587) Keyser Soze
»

ADSL in prazniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
856399 (3803) CaqKa
»

ADSL brez ISDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
567843 (7843) Blue22

ADSL brez ISDN-ja?

Oddelek: Omrežja in internet
232965 (2202) Gandalfar
»

ADSL brez ISDN

Oddelek: Omrežja in internet
261668 (924) d-mon

Več podobnih tem