» »

Lotanje ... ponovno

Lotanje ... ponovno

marsovc ::

Mene sam zanima, kr mam pač doma plinski gorilnik, pa sm mam nekj za zlotat(ni bakren blok :P), me zanima kje se dobi to žico al karkol že je, pa kako se imenuje pa tko naprej...

Če pa mate kšn dobr link bi ga biv tut vesev

LP

frenk ::

kva bi pa rade za en material lotal?...vsega ne morš

u merkurju jih majo več vrst:)

steev ::

Frenk, ce se ne motm mas gorilnik?
A mes kej cajta, da bi mi prlotu neki al pa saj gorilnik posodu? :\ :\

Sorry za offtopic.
:|

marsovc ::

sj ne vem kva je to za en material :)
En lahk želez je debeline 1,5 mm pa ga ne morem jit švasat kr je švas mašina premočna pa nardi tut pri najmanšem toku lukno skoz:8)

Nejc Pintar ::

Deluje mi kot Al, če ne veš materiala je težje
Lahko je biti prvi, če si edini!

marsovc ::

aluminij ni to bi vedu ...
pomoje je en tak material kokr so ohišja za kompe tut narjena ... sam pač debelej

steev ::

Železo?
:|

SuperHik ::

Aluminij se ne da lotat.

lotaš lahko baker, tut železo se da prilotat , ampak to ni nevem kolk moč spoj.

tko da če je železo pol probi najdt nekega strokovnjaka, da ti zalota.
če je pa kaka litina si pa v p... , sicer lahko probaš lotat, ampak ni nobenih garancij kolk bo to dobr držal.

cu
Always look on the bright side of life; LIFE! You never saw my wife ...

frenk ::

kolkr jest vem se železa ne da lotat...no ja pejt v merkur pa ti na embalaži od palic za lotanje vse piše, kaj vse lahko lotaš in pri kakšni temperaturi

steev: lahko ti posodm, ampak jest s tistim gorilnikom ne bom več lotal ker je totalno preštorast in loh prej kej uničš kot pa zalotaš, ker ma prevelk plamen...loh posodm ni problema:)

marsovc ::

mja ... bom tvegov

a drgač je pa to u merkurju kaj?

žica za mehko lotanje al kako ?

frenk ::

u merkurju maš to use na kupu, vsaj v kranju je tko...maš palce za varjenje, za lotanja, za mehko lotanje, paste, itd

dnl-andi ::

lepo pozdravljeni ,

malo berem na formu o lotanju , ker veliko hardlotam ( trda spajka)bi samo odgovoril tu a nekaj o čem se je ze tu na formu pisalo.

lotamo lahko z butanom propanom ni potrebno da je acetilen , samo tanse materiale ki jih bomo lahko segreli , pri debelejsih bomo tezko dobili pravo temparaturo.
lotamo z mesingom kateremu so dodane premesi srebro , vec ko je srebra mansa je temparatura ,

tudi alumini lahko lotamo samo moremo imeti lot kjer je srebro in alumini ,...

tu sem nekje prebral ce je zlitina , da si v p.... nebi rekel veliko zlitin sem ze zavaril tudi blokov od avtomobilov , samo pravo elektrodo in eektro varilni aparat , najboljsa verjanta.

bi pa samo se pripomnil , poznamo veliko postopkov varjenja in spajkanja in vsak ima nekje eno prednost , zato nebi z enim aparatom delal vse ,

lepo pozdravljeni vsi
Andi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pištola za varjenje + nastavki

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
398430 (7654) a13misko
»

ohišje iz aluminija

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
365556 (4728) krucymucy
»

Varjenje

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
1510525 (10332) ali3n
»

Spajkalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
254765 (4249) SkIDiver
»

Osnove cinjenja

Oddelek: Novice / Modifikacije
176061 (6061) l-note

Več podobnih tem