» »

Pištola za varjenje + nastavki

Pištola za varjenje + nastavki

frenk ::

Zanima me kje bi lahko dobil pištolo z nastavki za varjenje z acetilenom in kisikom. Zaenkrat vem samo za merkur kjer pride 26k pištola + 7k nastavki, ampak mislm da bi se mogl tud cnej dobit...u merkurju majo pištole podjetja gabrovec, pa me zanima če kdo ve kje je ta gabrovec(mogoče ima pa cenej:))

frenk ::

Nekj sm najdu na ebay, ampak ne vem če imajo iste priključke kot mi

tukaj

shipping je worldwide, ampak kolk pa to stane pa ne vem:D

frenk ::

sej kšn rabljen heavy duty welding handle bi mi tud prav prišel

...sej vem da mate velik ponudb...kr u vrsto se postavte pa nč se prerivat:D

edit:typo:)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: frenk ()

Azrael ::

Pištole in pribor različnih proizvajalcev velikokrat ne pašejo skupaj.

Ampak moram te vprašati nekaj drugega. Jeklenki, reducirna ventila, cevi in varovalke že imaš?
Če nimaš, včasih kdo na Salamonu ali Bolhi prodaja celoten komplet. Če zadeva ni pogorela ali je kako drugače iztrošena/uničena je to velikokrat najcenejša možnost. Jeklenka za dizu zna drugače stati malo premoženje.
Nekoč je bil Slo-tech.

frenk ::

ja vse že mam, sam še to pištolco pa nastavke rabm...u salomonca sm tud že gledal

...pomoje bom še enga majstra poklical, čene grem pa u merkur pa je...mogoče še u baumax pa bauhaus, to je pa tud use

...tnx:)

LittleDevil ::

frenk a si že nabavil zadevo, ali lahko malo poslikaš?

LP

frenk ::

nimam doma...na vikendu počiva na lepše čase :D

pa tud fotkiča nimam več

LittleDevil ::

Ali kdo ve kje bi dobil kakšno majhno ročko za varjenje?

LP

frenk ::

Vodenik Roman 041 453 559

jest sm pr nemu kupu večinoma vse, in ma tud rablene ročke...je pa problem da je iz litije

domeski ::

frenk, koliko pa si dal za rocko in nastavke, zanima me koliko pridejo novi in koliko rabljeni.
Zanima me tudi koliko pridejo cevi in reducirni ventili

frenk ::

20k sit so me pršli manometri za acetilen in kisik
3k sit so ble cevi...pomojem jih je ene 3-5m
5000 sit sta bli varovalki
37k sit so ble nafilane bombe acetilen in kisik
to vse je blo rabljeno razen cevi pa manometra za kisik pomoje, pa varovalka za kisik...je meu tip tud rabljene ročke, ampak bi jih mogu popravt

pol sm pa u markurju kupu ročko k me je pršla mislm da 25k sit, pa 2 nastavka k sta bla pa cca. 7k po komadu

baje se dobi cel komplet nastavkov za švasat, ročke, nastavk za rezat, pa pomoje še kej za cca. 70k u kovinski torbi

bomba te pride isto al je tavelka al tamala, tko da je iz cenovnega vidika čist usen kero uzameš

Brane2 ::

Eno vprašanje: zakaj ravno acetilen ? Zakaj ne recimo TIG ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Brane2 ()

Yoni ::

Brane2 se popolnoma strinjam...

Če hočeš lepši končni izdelek in če hočeš spajat kake res tanjke pločevine pol je TIG zakon!
Res je de morš imet inverter+jeklenka+.... sam je končni izdelek lepši kot z avtogenim....

Če pa boš šlosau cevi za centralno pol je pa avtogeno zadosti dobro....8-)

Brane2 ::

V bistvu sprašujem bolj kot laik.

Kakšna je bistvena razlika med TiG in MiG- mislim efektivno ?

Je samo to, da pri MiGu lahko hitreje delaš, ker dodajaš material in da je tako lahko zvar močnejši od okolice in recimo lahko švasaš tudi kake rezervoarje itd ?

Se da TiG uporabljat tudi kot MiG, ob ustrezni pištoli in mehanizmu, seveda ?

Kje je acetilen sploh bolj primeren od TiG/MiG ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

frenk ::

Brane2: zato ker sm to kupoval kot totalnoma neizkušen in sm rabu takrt to za lotanje bakrenih cevi, pol sm si pa reku da bom pa raj acetilen namest butana da bom loh še kaj druzga lotal

Brane2 ::

Štekam. Zajeb d.o.o. :D
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

Hja Mig je malo bolj hitro....za TIG morš imet mal bolj potrpljenje....
recimo en primer....
hočeš zavarit pločevino 0,8mm s soležnim zvarom-pač vzporedno eno ob drugo...
najprej avtogeno-če imaš preveliko špranjo morš dodajat material....pač segreješ, po potrebi dodajaš material in variš.....potem pa kar naenkrat pleh rata "bel" sledi majhen pok in imaš luknjo noter.....poleg tega se material pri avtogenem toplotno deformira bolj na šoroko in je večja možnost da se tam zvije itd....

isti primer probamo s "CO2" varjenjem.....to je še težje, ker ponavadi rata hitro luknja še prej kot utegneš odmaknit pištolo proč....sploh ob MALO preveliki amperaži zna bit problem....

nato pa še z TIG....pač vžgeš vse, zalaufaš mašinerijo in začneš varit....tle imaš pa bistveno manj pregrete okolice, majha je možnost de ti bo pločevino prežgalo skozi...pa še izdelek je daleč najbolj estetski...je pa res de moraš pridobit malo občutka, de se z wolframovo elektrodo ne dotikaš spajancev....

če pa snameš to pištolo za TIG dol in na inverter naštimaš klešče za maso in elektrodo, pa imaš tu še navaden inverterski varilni aparat za električno obločno varjenje....

torej...malo preštudiraj kaj se ti bolj splača....definitivno pa je TIG dosti bolj napredna tehnika in bo počasi verjetno izpodrinila avtogeno varjenje....

Brane2 ::

Zakaj bi sploh jemal dol TiG pištolo in dajal navadno elektrodo ?

Saj ta dela porozen, relativno grd var, ponavadi biustvneno oslabi okolico in problem je nabiranje nečistoč...
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

hja....sam kako boš pa s TIG-om zavaril 10mm debel valjanc?

TIG je bil primarno "izumljen" za pločevine do nekje 6mm debeline...

pa še nekaj.....če hočeš nekaj samo "zapikat" je to z elektrodo bistveno lažje in hitrejše kot s TIG-om...

Brane2 ::


hja....sam kako boš pa s TIG-om zavaril 10mm debel valjanc?


O.K. kaj pa z MiGom ? Saj ta naj bi bil vsaj v teoriji enako uporaben kot klasična elektroda ?

A se da na TiG aparat zmontirat MiG pištolo itd ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

MIG/MAG je varjenje v nevtralnem/aktivnem zaščitnem plinu....
MIG je CO2 po domače.....je pa boljši od elektrode, ker ni žlindre, zvar je estetsko lepši, boljši itd, itd....

na TIG aparat ne moreš montirat MIG/MAG pištole, ker pri MIG/MAG aparatu imaš poštimano avtomatsko podajanje žice itd...

lahko pa daš gor klešče za maso in elektrodo in imaš klasično elektro-obločno varjenje....

MadMax ::

Yoni:
Verjetno si se zatipkal. Po domače CO2 je MAG. MIG uporablja argonsko atmosfero.

Brane2:
"Navadna" elektroda, če je pravilno izbrana, na enosmernem štromu dela čudeže.
Ne tega primerjat z res navadno "jadranko" na izmeničnem trafotu z režo v jedru...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Yoni ::

ja sem se zatipkal ja....sorry...

ja...pri enosmerni napetosti je potem odvisno na katerem polu je elektroda in na katerem masa.....itd, itd

zdej odvisno kaj hočeš varit.....če imaš kake "malo bolj" zahtevne elemente za varit, pa de var tudi malo "zgleda", potem je za domačo rabo en enostaven MIG/MAG aparat dovolj....če imaš namen VELIKO varit kake tanjke pločevine in podobno potem je priporočljiva kaka "cenejša" TIG varianta...

če pa "švasaparat" rabiš dvakrat na mesec za zavarit dve stojali za rože, pa je tudi navaden aparat "z izmeničnim tokom in režo v jedru" čisto dovolj dober...he he...

Brane2 ::


na TIG aparat ne moreš montirat MIG/MAG pištole, ker pri MIG/MAG aparatu imaš poštimano avtomatsko podajanje žice itd...


A to pomeni, da če bi podajalec žice imel, bi en stroj lahko uporabil za TIG in MIG ?


"Navadna" elektroda, če je pravilno izbrana, na enosmernem štromu dela čudeže.
Ne tega primerjat z res navadno "jadranko" na izmeničnem trafotu z režo v jedru...


Je res tako velika razlika med enosmernim in izmeničnim tokom pri varjenju ?
Zakaj ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::


ja...pri enosmerni napetosti je potem odvisno na katerem polu je elektroda in na katerem masa.....itd, itd


Kaj je odvisno od tega ?

Sem videl, da recimo TIG za aluminij uporablja eno polariteto, za feroželeza/jeka itd pa drugo.

Nek mojster mi je zaupal, da lahko v sili s strojem za železo švasaš npr aluminij, če ročno obrneš polariteto, vendar na ta način požre volframovo elektrodo.
Kako potem to, da jo ne požre pri stroju, ki tako polariteto po defaultu uporablja ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Še eno vprašanje, kar se mask tiče.

Sedaj so v modi tiste, kis e same zatemnijo in ki imajo nastavljiv "sunscreen faktor".

Je treba na kaj posebej paziti ? Sem našel eno zadevo, ki stane 24 kSIT, se ji da nastavit zatemnitev od 9 do 13 in se sama zatemni.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

za TIG nevem...

pri navadni elektrodi pa je tako, da če imaš elektrodo na minus polu je odtaljevanje elektrode večje, če imaš pa elektrodo na plus polu pa je odtaljevanje manjše....seveda to velja samo pri ENOSMERNEM sistemu....


glede mask.....če boš varil samo MIG/MAG in z elektrodo, potem je navadna maska ki jo držiš z roko čisto dovolj....

pri TIG postopku pa je fajn imet masko ki se sama zatemni, de imaš proste roke...

Brane2 ::


pri TIG postopku pa je fajn imet masko ki se sama zatemni, de imaš proste roke...


To je ZMERI fajn. Tud ppri navadnem aparatu z elektrodo. vedno je tko, da rabim 17 rok, pa še z nogam si pomagam.

Nisem jaz talent kar se mirnih rok tiče in traja mogoče pol sekunde, sekundo da se znajdem in orientiram za masko, ko oblok preskoči.

Da dojamem, kje je v bistvu elektroda in kam moram it. Zato se mi zdijo nove avtomatske maske mega pogruntacija.
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

nevem....odvisno od posameznika.....

xabre ::

Vari v zaščitni atmosferi so mnogo bolj porozni, kot tig/avtogen/elektrode

Brane2 ::

Heh. A ni cela fora zaščitne atmosfere ravno v tem, da se zagotovi kakovost zvara ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

xabre si mal brcnu v temo....

fora MIG/MAG je glih v tem de se zagotovi boljša kvaliteta zvara.....

xabre ::

No to mi je povedal en izkušen šlosar, da postane var porozen ravno zaradi plina. Vse kar je treba da tesni pod pritiskom(tekočine, plin) se ne sme variti s CO2. To ne pomeni da v curku teče ven, ampak var ne tesni 100%.

Jaz mu verjamem, če imate pa kakšno strokovno, še raje praktično razlago, pa kar na dan z njo:)

Brane2 ::

S čem pa misliš,da se varijo potem recimo bojlerji in večji rezervoarji ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Aja, pa delo s CO2 najbrž ni TIG/MIG ampak MAG/TAG
On the journey of life, I chose the psycho path.

MadMax ::

Brane2:
A si že patentiral TAG?
Jst namreč še nism zasledu, da bi obstajal ;)
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

Brane2 ::

Vidi, res je. Ni TAG-a. Zakaj ga pa ni ?

Če so aplikacije za aktivno atmosfero pri MxG, zakaj tega ni pri TxG ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Brane2 ::

Če sem jaz prav sprocesiral Wikipedijine modrosti, je danes za navadnega smrtnika optimalen TIG strojček s solidno pištolo solidnim PWM razponom.

Švasanje z njim ni raketna znanost, obenem pa lahko da visoko kakovost zvara.

MIG/MAG prinaša probleme in netrivialnosti, nima pa za hobista bistvenih prednosti.

Sem kaj bistvenega falil ?
On the journey of life, I chose the psycho path.

Yoni ::

ja.....TIG je za domačo rabo totalno predraga zadeva....

glede poroznosti....če bi bil zvar porozen potem s MIG/MAG postopki ne bi varili hidravličnih zadev, ki morajo zdržati tudi po 350, 400 barov...

pri tig je še nekaj...če hočeš zavarit kaj bolj debelga pač ne moreš in rabiš CO2 oz. elektrodo....

če rabiš aparat dvakrat na mesec potem kupi navaden aparat....če variš malo več potem kupi CO2 oz. inverter.....

a13misko ::

Yoni če rabiš aparat dvakrat na mesec potem kupi navaden aparat....če variš malo več potem kupi CO2 oz. inverter.....


S tem se zelo strinjam sem se sam tudi tako odločil!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kateri varilni aparat - začetnik (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
13941587 (4057) Motion
»

Varilni aparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9113700 (7154) recmajkemi
»

varilni aparat - kaj kupit? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
7924704 (18014) gruntfürmich
»

varjenje

Oddelek: Loža
106134 (2768) Unknown_001
»

Prosim za nasvet ob nakupu varilnega aparata

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
67132 (6891) pavl

Več podobnih tem