» »

Popravilo avtoojačevalca

Popravilo avtoojačevalca

Tero ::

Torej crknIil mi je zelo dober avtoojačevalec steg 120.2
Pri natančem pregledu in preizkušanju sem ugovotil da mi se je "odlotal" nastavek za varovalko. Po mojem zaradi velike vročine. Hkrati pa se mi je še odluščil "ovitek" (al kak bi temu reko nevem) od kondenzatorja... Samo po mojem to nima nobene veze.
To na srečo ni velika napaka samo je problem da če hočem ven vzet celo vezje iz ohišja bi mogo odstanit te držala ki držijo končne transistorje na hladilna rebra.
Me je strah da bi jih poškodoval...



Zanima me še kako pol dobro zalotat gor držalo za varovalko? Ker tu skozi teče ogromni tok(varovalka je 40 amperska)

p.s Najbolj zanimivo je to da ima tale ojačevalec zaščito proti pregrevanju
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.
  • spremenil: Tero ()

profii ::

tranzistorji so dost močn prlotani tak da se ne rabiš bat.
lahk pa tud s spajkalnikom segreješ nosilc varovalke pa daš gor cin pa bi mgu sam stečt na svoje mesto.

Tero ::

Hmja samo ne pridem na spodnjo stran vezja kjer bi moral zalotat bi mogo vezje ven vzet...
Bolk kot to kak so oni transistorji zalotani me skrbi ko bom ono pritrdilni pleh dol jemal da nebom z silo uničo transistorjev..:\
Give a man a fish, he'll be fed for a day.
Teach a man to fish and he'll drown himself.

mihakk ::

Tranizistorjev ne bos unicil ce bos vzel dol pritrdilni pleh, pazi samo da ne unicis izolacije za tranzistorji, ker potem bo pa res pokalo, samo ne v zvocnikih :)... ce se ti je olupil kondenzator,elektrolit, more biti nekaj narobe, ponavadi se to zgodi ker se pregrejejo.. tko da ce nisi iz te smeri raje nesi kam da ti to pogledajo... te bo prislo ceneje ....

lp

Highlag ::

Mogoče nebi bilo dobro zamenjati še tisti kondenzator, če že razdiraš.

Kaj se je zgodilo:
Nosilec varovalke je imel slab stik, zato se je moesto stika pretirano grelo. Zaradi temperature bi lahko uničilo tudi varovalko. Vsekakor pa visoka temperatura škoduje elektrolitskim kondenzatorjem. Če je bila temperatura takšna, da je olupilo plastični ovoj je bila temperatura čez 150oC. Pri takšni temperaturi takšen kondenzator zelo hitro odpove. Če ne danes pa lahko jutri. Če imaš možnost ga zamenjaj.

Glede spajkanja pa glej da boš naredil kakovosten spoj, ne kakšne cin kepice.
Never trust a computer you can't throw out a window


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Adapter HP 19.5V 45W 2.31A

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
141873 (951) XrobertoX
»

Menjava kondenzatorja na plati ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
9712278 (9048) Pyr0Beast
»

Mrtev napajalnik

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
192383 (1830) Pyr0Beast
»

Termoregulator

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
104890 (4890) Azrael
»

Kakšne potenciometre? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
13712449 (10617) Azrael

Več podobnih tem