» »

Terratec Aueron 5.1 Sky in nastavitve

Terratec Aueron 5.1 Sky in nastavitve

bastadu ::

Zanima me, zakaj ne morem spremeniti bitrate v Control panel (na sliki spodaj)? Karkoli hočem izbrati, mi vedno vrže nazaj na 44100Hz... Pa zanima me, kaj pomeni IP Voice (na isti sliki), namreč v navodilih nikjer ne piše... Hvala!

  • spremenilo: bastadu ()

boštjan ::

kateri sliki?
NF7-S,2500+@2200MHz,MSi 5900SP,LCD Philip 190X6,Maxtor DM+9 120GB SATA,
2*256 3200/A KHX, PSU 420W DF chieftek

bastadu ::

Sory sem pozabil sliko... Sicer sem med tem že odinštaliral in na novo inštaliral drajverje in težava ostaja, le s to razliko, da je sedaj 48000Hz in to vrednost nikakor ne gre spremeniti... Ali se samo meni zdi, ali so ti terratecovi drajverji bugasti (verzija 5.19d)?:\

Dr Evil ::

Sensauro izklopi pod speaker jezičkom.Za to boš moral restart dat.

Sensaura laufa vedno na 48khz.Je pa bolše ,da jo izklopiš,ker kvaliteta zvoka šepa če jo imaš vklopljeno.

Sicer pa si zrihtaj FOOBAR,s katerim lahko igraš skoraj vse glasbene datoteke in imaš cel kup nastavitev,kar se bitov in samplanja tiče.ČE imaš receiver z tos link in digitalnim dekoderjem,pol ti priporočam kernel streaming-->nastavitev v foobaru.S tem boš dosegel rezultate nevidene večini zvočnih:)

P.S.V control panelu ne moreš spreminjat frekvence samplanja,tu ti samo kaže s kakšnim clockom kartica dela.Clock je odvisen od programov katere uporabljaš.

bastadu ::

Sensauro je izklopljen... Sicer pa baje ne moreš koristiti 5.1 zvoka v igrah, če je to izklopljeno...
Drugače pa kaj točno je ta Foobar? In kje ga dobiti?

Dr Evil ::

Foobar je media player za glasbo.Dobi se ga tu FOOBAR.Njegova prednost pred ostalimi je možnost nastavljanja prav vseh parametrov,ki vplivajo na zvok.Edino design mogoče ne bo vsakomur povšeči.

Za doseg najbolšega zvoka predlagam uporabo FLAC zvočnih datotek,ki so enake wav,le da so lossless kompresirane.Nekaj takega kot zip.

bastadu ::

Ima kdo to kartico na Win2k ali samo na WinXP? Ker jaz imam velike probleme (na win2k) s temi drajverji... Vsakič ko jih deinštaliram/inštaliram kaj na novo dela oz. ne dela. Zdaj mi naprimer tam ko klikaš na zvočnike za test ne delujejo tako kot bi morali ampak je vse nekaj zmešano (prej je delovalo vredu)... Skratka nevem sedaj ali je kaj s karto narobe al so samo drajverji:\

enough98 ::

tudi design je v foobar customizable. http://www.hydrogenaudio.org/forums/ind...
mogoce je tisti ob instalaciji res malo prevec simple/plain.

drugace se pa res (skoraj) vse da skostumizirat.

bastadu ::

Danes sem si nabavil še digitalni optični kabel za povezavo z Z-5500, ampak zadeve ne uspem spraviti k igranju. Se pravi vključim 'Enable SPDIF' (kabel na koncu sveti), ampak zvoka nikakor ne spravi iz sebe, ne v Winampu ne kje drugje... v čem je problem?

bastadu ::

Sem vrnil to zvočno nazaj, ker je bilo po mojem mnenju nekaj narobe z njo in res, poslali so mi novo in sedaj dela. Je pa en problem, in sicer pri predvajanju filmov mi film cca. vsake 10 - 20s rahlo trzne (beri: kot bi se nahitro previl majhen delček filma naprej), kot da bi se usklajevala slika z zvokom. Pri Audigy (1) tega ni. Zanima me, če kdo ve v čem bi bil problem?

bastadu ::

Sedaj sem zamenjal za starejše gonilnike in zadeva se je malce izboljšala, sedaj trzne za približno pol manj krat kot prej... Res nihče ne ve kaj bi bil vzrok za to?

Dr Evil ::

Mam isto karto pa se mi kaj takega še ni pripetilo.

Poskusi zamenjat pci slote.

Engineer_SLO ::

verjetno je kartica občutljiva na nek proces ki se izvaja v ozadju....

poizkusi izklopiti vse,potem pa dodajaj vsakega posebej,da vidiš kateri proces bi znal biti kriv....

največkrat je za take težave kriv kakšen program za merjenje temperatur računalnika in komponent....

:\
ASUS ROG Maximus X Hero, I9 9900K, NZXT Kraken X62
32GB DDR4 3200 CL16, 512MB + 1024GB GB NVME SSD+ 2x2TB 7200rpm
EVGA GeForce RTX 3090 FTW3 ULTRA, ALIENWARE 38 - AW3821DW


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

YouTube nativni video format

Oddelek: Pomoč in nasveti
151570 (1199) Ijus
»

CREATIVE razkril zvočne kartice Sound Blaster RECON3D

Oddelek: Zvok in slika
313624 (2483) Dr_M
»

Težave s 5.1 sistemom

Oddelek: Pomoč in nasveti
91265 (1150) cojss
»

DTS audio iz pcja - ni zvoka/samo šum/le 2 kanala

Oddelek: Zvok in slika
182176 (1849) mamamia
»

Alternativa Winampu 3 ?

Oddelek: Programska oprema
291919 (1526) IceIceBaby

Več podobnih tem