» »

Alternativa Winampu 3 ?

Alternativa Winampu 3 ?

KontraCepec ::

Uporabljal sem Winamp, dolga leta. Sedaj pa me je po 1 letu uporabe končno prekipelo ob vseh hrošči Winampa 3 in me zanima:
Kateri playerji glasbe so trenutno aktualni? Kater je vaš najljubši in zakaj. Rad pa bi predvsem, da lahko v programu (tako kot v winampu3) enostavno prekljapljaš med mnogoterico playlist.

der_Alte ::

za windows?
Winamp 2.91 >:D najboljsi

Road Runner ::

iTunes, mogoč boš mal rabu da se prvadš no, ne obupat takoj

Witboy ::

iTunes 8-)

Dr Evil ::

Če hočeš imet najbolši zvok pol lepo vzemi sonique.Je pa res ,da ima nekaj hroščev.

Dr_M ::

winamp 5:)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Gandalfar ::

iTunes je huuuda stvar :)

drgac pa XMMS :)

jlpktnst ::

winamp 2.91

gandalfar, če že vztajaš, jaz uporabljam mp3blaster, sploh ni slab (verjetno pa ne najboljši).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jlpktnst ()

ferjan ::

winamp 2.92

IceIceBaby ::

iTunes

Razlogi:
- ker je od Appla :)
- ker ma meni zlo všečno navigacijo med muskami in playlistami + odličen search
- ker je lep za pogledat in preprost za uporabo
- ker se da zlo enostavno glasbene CDje snemat

JanezekNovak ::

Probi to
http://www.quinnware.com/
Quintessential Player!

Dela odlično, pa še plugini od Winamp 2.* delujejo!!!

kockish ::

foobar2000. Porabi najmanj rama, najmanj cpuja, podpira vse mozne formate in ima vse mozne funkcije ze vgrajene (masstagger, abx testiranje, ape tagi, 24/32bit output...).

Mr-poki ::

winamp5 je najbolsi
-=GoDfAtHeR=-

darkolord ::

kst: zakaj bi glasbene CDje snemal s 'predvajalnikom' glasbe?? itak ima skoraj vsak software za cdje pect tudi moznost za audio/MP3 cdje, tega pa itak rabis, ce hoces navadne data cdje pect :D

IceIceBaby ::

darkolord, ker je enostavno. Nardiš smart playlisto (ki ti jo avtomatično generira na podlagi poslušanosti in ocen določenih komadov), klikneš, poslušaš v avtu.
Seveda se da enak cd posnet z Nerotom ampak porabš dost več časa.

Aja. Sej iTunes ni samo predvajalnik glasbe. Je tudi program za snemanje CDjev in urejanje glasbene zbirke. To je tko kot če bi te jaz vprašu zakaj rabš koledar in organizator v mail clientu (outlook npr).

Zgodovina sprememb…

darkolord ::

sej zato sm dal v narekovaje ;)

pa funkcijam primerna je tudi njegova velikost :D

EDIT:
lahko je stvar še tako dobra, setup pa je pa POPOLNOMA zanič narjen (vsako okno se mi odpre na sredi ekrana, sploh me ne vprasa ce hocem quicktime ampak ga kar zacne instalirat in jasno s tem namesti polno nekih smeti ki se ob startupu pozenejo)... bad

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

darkolord ::

Hmm pa 30MB rama pozre ze takoj ko ga prizgem :D :\

IceIceBaby ::

Noben ni popoln. Meni pač iTunes najbolj paše in sem tudi napisal razloge.

Za 30mb rama in nekaj % procesorskega časa se pa res ne sekiram. 256mb je itak minimum danes, precej ljudi ma tudi po 1gb in več rama, torej je tistih 30mb malo glede na to kaj dobiš.

kockish ::

30mb? foobar porabi, z dvema playlistama po 800 komadov in skriptiranim izgledom, manj kot 3mb. funkcij pa nema da nema.

darkolord ::

hmm tale foobar je pa kulj stvarca :D

kockish ::

itaq. razen ce nisi totalno vpicen na izgled... se ga pa da kar lepo nastimat.

screenshot

IceIceBaby ::

Hmm...kje je pa search ? Jaz mam 4000 mp3jev na disku in priročen search ali brskanje po kriterihih še kako prav pride.

Kje se pa playliste vid ? Jaz mam na disku ene 200 glasbenih CDjev zripanih in iTunes lepo za vsakega playlisto nardi, tko da je pregledna zadeva.

A se da sploh CDje ripat s to stvarjo ? A se da CDje snemat...

darkolord, nočm se kregat kaj je boljše, ker vsak sam presodi. Ampak ti si začel o tem kolk iTunes porab rama. Evo, zarad takih stvari iTunes porabi 30mb rama foobar pa samo 3mb. Pri foobarju so pač žrtvovali izgled in določene funkcije na račun majhnosti. Kaj komu paše naj sam presodi, ampak ne tko na slepo govorit da iTunes sux ker porabjo 30mb rama.

kockish ::

katere funkcije so zrtvovali pri foobarju?

GodSpeed ::

Kaka alternativa, zdaj je koncno izsla dokončna verzija (5 final). Morem rečt da je zakon. :D

IceIceBaby ::

lordkocka preber še enkrat moj post. Če te pa še kej zanima si pa iTunes nalož pa se sam prepriči.

darkolord ::

ikst: instaliral sem iTunes, zato ker ste ga eni priporočali in sem pač reku da sem bil nad njim zelo razočaran - predvsem zaradi veliko bugov, počasnosti, itd (pisanje na CDje jasno ne deluje)...

search v foobar: http://www.foobar2000.org/components.ht...
album list v foobar: http://www.foobar2000.org/components.ht...
snemanje CDjev: http://www.foobar2000.org/components.ht...
cdje lahko tudi ripaš... a sm še kaj pozabu?

PS. predstavljal si mašino z 256MB RAMa in par programov (recimo 6), ki žrejo po 30MB rama

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

IceIceBaby ::

Mah, nevermind. Men pač iTunes najbolj odgovarja. A je to težko razumet ? Drugač pa tole:

-Audio CD writer: Uses engine from Nero Burning Rom which must be installed. - Ni zlo enostavna in elegantna rešitev tole. Jaz dam sam CD not pa kliknem in čez 5 minut po CD pridem. (kaj si pa ti delal da ti snemanje ne dela pa nevem)

-Advanced search je baje treba posebi downloadat. Spet ni glih elegantno vse skup. Sicer pa ko enkrat vse nastavš še vedno klikaš po menijih in iščeš search medtem ko maš pri iTunsih že rezultate. Pa še real time search maš.

-album list morm rečt da je zlo lep in pregleden. Če ti to ne pomen nč pol je uredu, men pač izgled nasploh pomeni veliko in sem dost bolj produktiven če je moj delovni prostor prijazen za pogledat.

PS. kdo pa uporablja mašino z 256mb rama in mu je pomembna vsaka sekunda ? Če delaš stvari ki porabijo dost rama in je računalnik tvoje orodje maš 512mb ali več v compu, tko da tistih 30mb ne predstavlja take grozne številke (seveda bi blo boljš če bi samo 3mb porabli). Če maš pa 256mb rama pa sigurno ne delaš nič kritičnega tko da se ti tista malenkostna uporačasnitev (če sploh je kej počasnej) ne pozna.

kockish ::

hja, ctrl+f je search. in je zraven ze po defaultu v normal verziji.

pecenje? resda foobar rabi nero za to, ampak zato pa podpira vse mozne formate, ima replaygain ipd.
a lahko zapeces flac datoteke z itunes? mpc? ape?

poraba rama je prednost foobarja, pa reci kar ces.

darkolord ::

haha kocina zdej si ga pa uniču :D :D :D

IceIceBaby ::

sej nism reku da so iTunesi varčni z ramom ali da foobar porabi velik rama. Reku sem samo da se ne sekiram če iTunes porabi 10x več rama saj tudi dobiš nekaj več zato.

Glede searcha še vedno mislim da je neroden v primerjavi z iTunesi. flac, mpc in ape datoteke pa nevem če lahko pečeš. Še nisem probu, ubistvu prvič slišim za te zadeve tko da to za mene ni bistvena funkcija.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Najboljši Mp3 programski predvajalnik za računalnik?

Oddelek: Pomoč in nasveti
182141 (1648) DamijanD
»

Kateri program uporabljate za poslušanje glasbe? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
8713237 (8808) Olórin
»

Po 15 letih konec Winampa (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
13526217 (17194) Hayabusa
»

Alternative winampu / mp3 predvajalniki

Oddelek: Programska oprema
141981 (1669) PrimozR
»

Winamp 5 mnenja

Oddelek: Programska oprema
402445 (1426) Caligula

Več podobnih tem