» »

Kako utišati disk u mašini

Kako utišati disk u mašini

NeverHOOD ::

Mam en starejši računalnik. Sj veste kakšni so bli učas diski kr dost glasni. A se ga da utišat z kakšo stvarjo.
LP ALjaž

Spajky ::

na moji strani pod komp/modifik .. :-) 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...

ethelred ::

Jaz sem nabavil Cooltek blažilec vibracij za trde diske. Dobiš ga pa tukaj.

Zadeva je zelo učinkovita, prej nisem mogel spat poleg, zdaj pa diska skoraj ne slišim.:D

neres ::

Jaz bi rabil eno preprosto rešitev. Če disk rahlo odšraufam, tako da ni zelo zatisnjen na ohišje, je manj hrupa. Ne bi pa rad imel tako, hočem da je trdno na ohišju.
Bi pomagalo kaj, če bi dal med disk in ohišje kako stvar? Npr. gumo? Čeprav zadeva bi morala bit tanka, ker je malo prostora.

coti ::

Jaz sem med disk in nosilec podložil elastiko, med nosilec diska in ohišjem tudi in zadeva je 80% tišja.

Bug ::

ellow

hmmm...se najbolj poceni te pride ce diske enostavno "obesis" na gumice...
vzames 2 (4 ce se bojis da bi pocile) vecje gumice...tiste plasticne samozategovalne vezice...
obesis disk...(das ga med gumice..pac medzmes)...in do zagotovljeno(preizkuseno) tih...

to idejo sem zasledil na tem forumu...:D tak, da ce sem nejasno opisal se spravi v sekcijo o utisanju racunalnika in ti bo povsem jasno kaj mislim...

na ta nacin (in se z vsemi ostalimi modifikacijami: nizanje RPM na ventih, zvocno izolacijska goba, z gumicami podlozeno ohisje...) sem utisal nekaj racunalnikov do te mere, da jih cujes le tedaj ko prislonis uho na stranico (ali pa na mesto kjer je napajlnik)...
seveda, to niso racunlniki najnovesje generacije....ampak so za to kar jih rabim dovolj in so, lahko recem neslisni...

lp,
bug

amigo_no1 ::

stiropor med ohišjem in diskom


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Utišanje diska

Oddelek: Kaj kupiti
322630 (1787) mr1two
»

Vodno hlajenje trdega diska

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
121542 (1387) Keyser Soze
»

[Tišanje računalnika] Čemu vodno hlajenje, če so diski glasni?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
402891 (2286) Jaffa
»

Zalman HDD Cooler - fenomen segrevanja namesto hlajenja

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
412377 (1567) guest #44
»

gumice + disk

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
301844 (1123) heft

Več podobnih tem