» »

Acer ali Prestigio Prenosnik

Acer ali Prestigio Prenosnik

|_CoBrA_| ::

Pozdravljeni!
Zadnje čase se zelo zanimam za nakup prenosnika, ki bi bil namenjen le pisarniškemu delu (nič igrc, brez kakršnegakoli grafičnega oblikovanja), tako da zahteven uporabnik ne bo.
Zelo me je privabila cena Acer in Prestigio prenosnikov, saj za malo denarja ponujajo veliko. Gledam pa dva artikla
Acer TravelMate 2303NLC
Prestigio Nobile 150

Slišal sem, da ima Prestigio slabo tipkovnico in ohišje, za Acera pa nisem še slišal graje. Pri prestigiu mi je všeč tole, da za doplačilo pod 20ksit dobim 512MiB in WLAN.

Katerega bi mi svetovali?

LP |_CoBrA_|
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

nurmaln ::

Vzemi Acer TM2304NLC (namesto 2303), ker ima boljši procesor, cena pa je ista. Poklič u trgovino pa reč, da si slišu za 2304NLC pa ti ga bojo zihr zrihtal.

Poglej pa tuki

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: nurmaln ()

Olajuwon ::

Acer:)
Bolj pomembno je obstajati, kakor biti opazen.

|_CoBrA_| ::

A ve kdo je slučajo uvoznik Acer in Prestigio prenosnikov?
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

nurmaln ::

Acer - Avtera
Prestigio - Asbis

Če boš gledu cene na njihovih straneh se zavedi da so oni uvoznik in, da lahko pr internetnih trgovinah sigurn dobiš prenosnike za nižjo ceno kot je uradno določena.

|_CoBrA_| ::

Aha, to sem tudi na neka način opazil.

Pri Acerju me malo moti nepriloženi Windows XPji.
Npr. Najcenejši prestigion model Noble 150 z dodatnimi rami (skupno 512MiB), WLAN in Licenčnimi windows XPji pridem pod 200ksit, medtem, ko pri Acerju do česa tekega ne pridem.

Kakšna je tipkovnica in ohišje pri Acerju? Segrevanje,...
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

nurmaln ::

je treba mal pogledat...

klik-klak-klok

tuki imaš še dvd pekač, licenčne winse in wireless povezavo

drugač pa lahko gledaš model tm2304LC (brez "N" v oznaki), ki je isti kot tm2304NLC samo da ima še licenčne winse


sicer pa imajo ohišja zelo kvalitetna, tipkovnica je pri seriji travelmate mal boljša kot pri aspire ampak tudi pri aspire ni slaba, glede gretja je pa itaq tko da se noben prenosnik (tudi druge znamke) s procesorji Celeron M ne grejejo kej dost

Dekinio ::

Danes bi naj sel v avstrijo po Acer Aspire 1692WLMI pa me zanima kolk je garancije in sicer v mediamarktu?Cena tega modela je 1.199 EUR.Za kolko ga dobim v sloveniji inkje ga lahko kupim?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

Dekinio ::

Kje se da dobit tegale Acera al pa TM serijo za solidno ceno pri nas tam do 300k?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Dekinio ()

nurmaln ::

Acer prenosnikom ki so kupljeni izven Slovenije garancija v Sloveniji ne velja, če ga kupiš v Sloveniji in si pravna oseba imaš eno leto, če pa si fizična oseba pa dve leti (seveda možnost podaljšanja).

Pri uvozniku jih že imajo, če pa kontaktiraš kakšno spletno prodajalno pa dobiš pomoje ene 6% nižjo ceno od objavljene.

Priporočam:

enaa.com
nakupi.com....

|_CoBrA_| ::

Tako.
Odločil sem se za Acerja 2304LC s 512MiB spomina, samo me nekaj moti pri tem modelu. Nikjer ne piše, da ima COM port, ki pa bi ga nujno rabil. A ve mogoče kdo ali ga ima?

A obstaja kakšen adapter USB-->COM port?

LP
AMD Athlon (BArton core) 2600+@11,5*185, Abit NF7-S, 2x 256MiB Samsung TCCC,
Gigabyte Maya Radeon 9000Pro 275/550@325/640, Maxtor 160GiB SATA,
Nec 3500, LiteOn DVD, Plextor 52/24/52A, all in Chieftec Midi Tower Black

Dekinio ::

Tud jaz sem kupil Acera in sicer model Aspire 1692WLMI in sem ZELO ZELO zadovoljen zaenkrat.

nurmaln ::

Noben Acer prenosnik nima COM porta, dobijo se USB->COM pretvorniki, če pa imaš možnost pa bi ti bolj priporočil PCMICA -> COM, bo verjetno boljš delal.

pirat ::

Pišeš, da potrebuješ prenosnik za pisarniško delo - tam se večinoma tipka - edina možna izbira zate je IBM kupi pa si enega iz serije cenejših modelov (serija R) - imajo pa tudi WLAN

Kar se tipkanja, pisanja, offica in podobno tiče - IBM s svojo tipkovnico je prepričal še vsakega. Vse ostale firme so proti temu šrot.

lp, pirat

nurmaln ::

kolk ostalih firm si pa probu:\

TribesMan ::

Danes sem v Harvey Normanu opazil en PC Plusov laptop... z precej dobrimi specifikacijami za dokaj ugodnih 240kSIT:

Intel Centrino tehnologija
Intel Celeron M 1.4GHz procesor
512MB DDR 333MHz pomnilnik
Trdi disk 60GB
Intel 855PM čipovni nabor
15'' SXGA+ TFT zaslon (1400x1050)
DVD+–RW enota
Integrirana grafična kartica Radeon Mobility 9700 128MB VRAM
Integrirana zvočna kartica AC97
Integriran 10/100 Ethernet card (LAN)
MiniPCI 802.11b WLAN kartica
3x USB 2.0, modem 56k V.92, S–Video, Firewire, LPT, IR vmesnik
Čitalec kartic 3–v–1 (MS, MMC in SD)
6–cell Li–Ion baterija, Teža: 2,72 kg
Slovenska tipkovnica, Audio DJ media tipke, 5 Easy Launch tipk

Sicer kvaliteta zaslona in tipkovnice ni špica... sam za ta denar dovolj dobro... je pa dokaj lahek in tanek.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Zheegec ::

Hm, brez Pentium M in GbLAN je to tezko Centrino tehnology powaah (ne, da bi kaj gledal na to, ampak kar se marketinga tice) :D
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

TribesMan ::

ALIEN3001: Definicja Centrino tehnologije... Nikjer nič ne piše o Gb LANu... In kokr jest vem ni blo nikjer zahtevano da je Gb LAN vgrajen... Navsezadnje zelo malo prenosnikov ima Gb LAN (OK zadnje čase čedalje več... sam 1 leto nazaj so bili pa redki k ananas na antarktiki).

Drgač pa je bil osnovni Centrino kombinacija Chipseta 855, Intel PRO/Wireless 2100/2200 in Pentium M (ki je imel na začetku 1MB L2 cachea... tko kot sedanji Celeroni M)...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818293 (3317) kmetek
»

Nakup prenosnika do 300.000 SIT!

Oddelek: Kaj kupiti
92932 (2491) unkn0wn

Kateri notebook?

Oddelek: Kaj kupiti
162119 (1643) Stepni Volk
»

Nakup prenosnika - 3 opcije

Oddelek: Kaj kupiti
493754 (2044) Jackass
»

prenosnik do 280k (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
956599 (5306) gamaman22

Več podobnih tem