» »

Nakup prenosnika - 3 opcije

Nakup prenosnika - 3 opcije

dalimix ::

Pozdravljeni!

Sem pred nakupom prenosnika, pri čemer pa naj povem, da se na zadeve več kot toliko ne spoznam. Ob prebiranju rubrik iz foruma sem zasledil, da ste že mnogim z vašimi odgovori pomagali pri dilemah, ki se nepoznavalcem pojavijo ob takšnem ali drugačnem nakupu.
V ta namen bi rad izpostavil še mojo dilemo, ki se nanaša na sledeče tri opcije:

Acer Aspire 1692WLMi

- Zaslon: 15,4” WXGA TFT LCD ločljivost 1280x800
- Procesor: Intel Pentium M740 1,7GHz (533Mhz FSB - 2MB L2 cache)
- Spomin: 512MB DDR (nadgradljiv do 2GB)
- Trdi disk: 80GB ATA100
- Optična enota: DVD Double Layer
- Povezljivost: Mrežna kartica 10/100Mbps, 56k modem, wireless LAN 802.11g
- Grafična kartica: ATI MOBILITY™ RADEON™ X600, 64MB DDR
- Teža: 2,95kg
- Priključki: 3x USB 2.0, 1x Infrared (FIR), 1x VGA, 1x 32bit type II PCMCIA, 1x S-video out, 1x IEEE 1394 port (firewire), 1x RJ-11, 1x RJ-45, 1x audio in/out, 4-in-1 Card reader

Fujitsu Siemens AMILO M1425

- Zaslon: 15,4” WXGA TFT LCD ločljivost 1280x800
- Procesor: Intel Pentium M745 1,8GHz (400Mhz FSB - 2MB L2 cache)
- Spomin: 512MB DDR (nadgradljiv do 2GB)
- Trdi disk: 80GB ATA100
- Optična enota: DVD Double Layer
- Povezljivost: Mrežna kartica 10/100Mbps, 56k modem, wireless LAN 802.11g
- Grafična kartica: ATI MOBILITY™ RADEON™ 9700, 128MB DDR (8xAGP)
- Teža: 3,00kg
- Baterija: do 3h, 6 cells, 65W Li-ion
- Priključki: 3x USB 2.0, 1x 32bit type II PCMCIA, 1x S-video out, 1x CRT, 1x modem, 1x IEEE 1394 port (firewire), 1x LAN, 1x RJ-11, 1x RJ-45, 1x audio in/out, 4-in-1 Card reader

Toshiba Satellite M30X-159

- Zaslon: 15,4” WXGA TFT LCD ločljivost 1280x800
- Procesor: Intel Pentium M725 1,6GHz (400Mhz FSB - 2MB L2 cache)
- Spomin: 512MB DDR (nadgradljiv do 2GB)
- Trdi disk: 60GB ATA100
- Optična enota: DVD Double Layer
- Povezljivost: Mrežna kartica 10/100Mbps, 56k modem, wireless LAN 802.11g
- Grafična kartica: ATI MOBILITY™ RADEON™ 9700, 64MB DDR (4xAGP)
- Teža: 3,10kg
- Baterija: do 4h, Li-ion
- Priključki: 3x USB 2.0, 1x Infrared (FIR), 1x 32bit type II PCMCIA, 1x S-video out, 1x IEEE 1394 port (firewire), 1x RJ-11, 1x RJ-45, 1x audio in/out, 6-in-1 Card reader

CENA: 1.400-1.450 EUR (330.000-350.000 SIT) za posameznega od treh modelov

To so podatki, ki jih imam na razpolago. Prenosnik bi mi služil predvsem za uporabo Office orodij, poslušanje glasbe in gledanje filmov, snemanje CD-jev, shranjevanje in obdelava slik; obenem pa bi bil več al manj priključen na el. omrežje.
Na osnovi vaših izkušenj s posameznimi blagovnimi znamki mi bo vsako svetovanje seveda še kako dobrodošlo.

koyotee ::

js bi si tuki tut pogledu k za 300k dobis ze zlo dobr prenosnik techtrade
LP
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

maximum ::

Pravkar sem kupil prenosnik v Tech-trade in sem zelo zadovoljen. Gledal sem tudi veliko po tujini, samo mi je težilo dati ves denar v kešu(tudi sem se odločil, da ne bom več redil neprijazne sosede) ... raje sem plačal samo 1/3 in potem ostalo na obroke.

dalimix ::

Hvala za vaše predloge, vendar ne želim kupiti nobenih Tronote, Prestigio ali podobnih variant, saj sem slišal precej več kritik kot pohval na njihov račun. Zato raje dam 30k SIT več za enega od prej omenjenih prenosnikov. Sicer pa vseeno mislim, da se pri nas, za manj kot 300k SIT, tudi prej omenjenih prenosnikov (s takimi karakteristikami in predvsem 15,4 ekranom) ne da dobiti.
Zato bi rad predvsem mnenja tistih, ki so se že srečali s tremi zgoraj navedenimi blag. znamkami prenosnikov.

nurmaln ::

tale prvi mora biti hudobija - (PCI Express)

dalimix ::

PCI Express tehnologija - v čem je prednost le-te??
Pri ACER-ju sem namreč prebral, da tako procesor (533Mhz FSB; chipset 915PM Express) kot tudi grafična kartica (ATI Mobility Radeon X600 64/128MB) sloni na tehnologiji PCI Express.

nurmaln ::

predvsem hitrejše povezave med posameznimi komponentami (predvsem grafiko in CPU)

Boeing ::

Sem že v eni prejšnji temi napisal, pa naj bo, bom še tukaj.

Torej, vzami pod drobnogled HP nx5000, P/N YDU399A, stane cca 350k z davkom, definitivno vreden vsakega tolarja.

Če maš kaka poznanstva ga dobiš še ceneje.

LP J
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

mitjaje ::

Si na zelo dobri poti!

Znaš izbrat prave prenosnike! Kateri koli od teh, je odličen, a če ga boš uporabljal za prenašanje, upoštevaj še dimenzije in težo!!!
npr. Acer bi bila zelo dobra izbira, a je debelina le tega prenosnika malo manj kot 4cm!!!! (samo primer: Tron-note 2.5 cm sem zadnjič gledal, a ne tega kupit!!)

Aja, če še maš opcijo, daj noter hitrejši disk vsaj 5400rpm/min ali 7200, kajti tile imajo 4200obratov/min!! Sicer pa ne vem kaj pomeni ATA100 in če mi kateri pove, bi bil zelo hvaležen!

LP
www.ultrasplet.net

Pithlit ::

Sam si mi pa ti sonysony en jaki stručko... po eni strani forsiraš centrino zato k baterija dalj zdrži, po drugi strani pa forsiraš 7200 diske, ki pa baterijo odžirajo. Pri prenosnikih pa disk res ni treba da je ne vem kako hiter. Pa brez zamere.
Life is as complicated as we make it...

nurmaln ::

@Pithlit

Se delno strinjam. 4200 je sicer povprečna hitrost diskov v prenosnikih (velika večina brand name prenosnikov ima to hitrost) res pa je da nekateri boljši imajo tudi 5400rpm, torej očitno imajo ti še sprejemljivo porabo. Brand name prenosnika z diskom s 7200rpm še nisem zasledil (pa sem prepričan da pri prenosnikih za 600-700k ni razlog to da bi prihranili kakega jurja). Tudi 4200rpm je za običajno delo s prenosnikom več kot dovolj (bolj pomembno je da ima dovolj rama).

@Sonysony

Prenosnik ki si ga omenjal ima 33,9/38,9mm, kar pomeni da ima na sprednji strani 33,9mm in na zadnji 38,9mm, to pa zato ker ima baterijo na zadnji strani in na dveh drobnih nogicah ki dovoljujeta pretok zraka pod prenosnikom ko je ta na ravni površini, seveda pa je zato kak milimeter višji. To da je rahlo (ampak res samo rahlo) nagnjena tipkovnica naprej olajša tipkanje, še posebej ker je tudi sama tipkovnica ergonomično oblikovana (ukrivljena pod kotom 5 stopinj)

mitjaje ::

Pithlit:
Ammm kaj se tiče diskov, imaš prav! 7200 je za prenosnika dobavljiv disk, ampak:
1) cena je vrtoglava
2) požere preveč energije

Če pa smo že pri disku 4200, pa se mi res zdi brezveze, če za cc 1500 SIT za isto velikost disk doplačila na 5200. Ker 4200 mislim, da je res malo premalo!! Sploh pa ne razumem poante, da centrino tehnologija temeli na mali porabi in veliki hitrosti delovanja, pol pa noter disk 4200?! (a to je samo zaradi porabe, ker se bi poznalo cc. 10 min razlike ali pa še manj!!)

nurmaln:

O debelinah je meni vse popolnoma jasno in mi je tudi všeč, da ima prenosnik normalen dostop do zraka in da ti ne piha topel zrak obstraneh na roko gor ali kaj podobnega. Ampak sem mnenja, da bi lahko Acer svoje dimenzije vseeno malo izboljšal (torej višino zmanjšal). Ker 3.8 cm je res preveč in se tudi dejansko zelo pozna!!! Vzemimo za primer IBM, ki bi naj bil na vrhu kar se tiče prenosnikov. Njegovi prenosniki z centrino tehnologijo, imajo višino, mislim da 2.8cm ali pa 3cm tu neki. Očitno se da narediti nižjega in očitno te nogice cc. 0.5 cm niso tako pomembne !!

LP
www.ultrasplet.net

mitjaje ::

Ammm... kaj bi mi lahko kdo povedal, kaj pomeni ATA100 oznaka pri disku?!

A je to vrsta priključka na matični plošči?! (oni mali cc. 1.5 cm dolžine in 0.5 cm širine, takega imam vsaj jaz v računalnuku (ponavadi rdeče barve))

Hvala lepa!
www.ultrasplet.net

jRk0 ::

ce mas centrinota na full power na bateriji, ti tudi ne bo ful dolgo glih drzal...saj sam vidis, ce bos mel za doma, vecinoma na stromu, pol kupis 5400rpm disk, ce pa res rabis za okol hodit, pol pac ne. ampak ce bos vzel debel prenosnik, pol ocitno ne mislis ravno ful ga prenasat vsepovsod v nostrom kraje :)
You fuck up once, you loose two teeth.

dalimix ::

Zaenkrat hvala vsem za vaša mnenja, ki mi bodo še kako prav prišla. Sicer pa bi dodal oz. me zanima še sledeče:
1) tudi mene zanima kaj pri HD pomeni ATA/100, saj velika večina proizv. ne navaja RPM, ampak predvsem ATA;
2) prenosnika več kot toliko res ne bom prenašal; sem pa glede debelin le-teh preveril vse tri: FS 2,5-3,3cm , TOSH. 3,0-3,8cm , ACER 3,4-3,9cm ter npr. HP nx5000 - 3,7cm ali nx7010 3,45cm (IBM sem izvzel). Torej nekih bistvenih razlik med temi prenosniki ni (max. 0,6mm razlike). Se pa strinjam z vami, da bi lahko nekateri bili mal tanjši.
3) Vedno bolj se orientiram na nakup ACER-ja (za ceno cca. 320.000 SIT v ITA). Na www.diss.si sem sicer preveril HP nx5000 (Boeing, hvala za napotek), vendar ima kr slabšo konfiguracijo v primerjavi z ACER-jem (pa še monitor ni 15,4!), za ceno 370.000 SIT. Nekje primerljiv bi bil nx7010, kjer pa skočimo že na zajetnih 430.000 SIT (s tem da ima manjši disk-60GB ter "mal slabši" procesor M735-400Mhz FSB). Mislim, da HP glede na ACER ne odtehta te razlike v ceni (to je vsaj moje skromno mnenje).

mitjaje ::

Dalmix:

Prav si se odločil za Acer, če te seveda ne bo debelina motila. Predlagam ti še, da morebiti pogledaš tudi na hrvaško stran, kjer so prenosniki cenovno isti ali celo malo ceneši kot pri nas. Odšteješ si pa lahko njihov (pdv 22% oz redno ceno pomnožiš z 0.82, problem boš edino mel z švercanjem čez mejo. O švercanju pa ne bomo govorili, ker bodo temo dol zaprli :) Prepusti se domišljiji težkega kriminalca :) :)

LP

ps: www.nabava.net ---> prenosna računala
www.ultrasplet.net

mitjaje ::

aja še to: acera dobiš točno takega kot si ti napisal za cc. 275k sit + torba gratis
Poglej primer:
www.ultrasplet.net

dalimix ::

@sonysony:
Hvala za napotke glede nakupa na HR in švercanja, ampak s tem ne bo nič in to temo pustimo na miru. Ker sem z obale, bom kupil prenosnika v ITA (Trst), saj mi bližina odgovarja tudi glede morebitnega servisa. Cena me pride cca. 320.000 SIT (z davkom!) in take cene za tak model je pri nas ni, niti za sanjat (preverjeno po vseh možnih spletnih prodajalcih najmanj 80.000 SIT dražje!).
Glede Acer-ja, ki mi ga omenjaš na linku (ACER TravelMate 4502WLMi, cena z davkom: 330.000 SIT) pa sem preveril in nima nobene veze z modelom ACER Aspire 1692WLMi (za primerjavo glej zgoraj navedene karakterisitke, kjer so pri HR modelu skoraj vse nekoliko slabše).

mitjaje ::

dalimix:

Ammm... glede ekrana ko sem ti dal link, je 15.4 in so se oni zmotili!. Vse ostalo je pa res slabše ;)

Zdaj sem komaj opatil eno napako pri vseh teh prenosnikih ki si jih omeno!!
Resolucija?!?! 15.4" TFT WXGA 1280x800, Poglej če lahko dobiš kje boljšo resolucijo, ker ta je ista kot pri 15" TFT zaslon, XGA, 1024x768, s tem da moreš upoštevat da je ekran malenkost večji, zato je malo vešja resolucija, a dejansko je enaka recimo na 1cm^2!!

LP
www.ultrasplet.net

mitjaje ::

malo sem pogledal, pa mislim da pri 15.4 drugačne resolucije sploh ne gre dobit ;(

LP
www.ultrasplet.net

mitjaje ::

Pa sem le našo enga:

Predstavlja popolno grafično rešitev v obliki prenosnega računalnika, saj ima vgrajeno zmogljivo grafično kartico ATI M Radeon 9700 s 128 MB pomnilnika. 15.4" (widescreen) zaslon z ločljivostjo 1920x1200 (16:10) omogoča nemoteno delo tudi v najzahtevnejših aplikacijah

Vprašanje koliko je ta resolucija sploh važna, pri dobrem kontrastu, svetilnosti in miljonih barv

Primer zgoraj je prestigio 158W :) :)

Ne bom več gnjavo, ti si se itak pravilno odločo!!!
www.ultrasplet.net

kuskus13 ::

ACER

najceneje pri

pocen internet trgovina

poišči dravograjsko podružnico....se da ful dober zmenit

ziher...

lastne izkušnje
kukurikuk

dalimix ::

@sonysony:
Res je, kot praviš, da ima prestigio 158W nekoliko boljšo resolucijo, vendar kot si omenil "vprašanje koliko je ta resolucija sploh važna, pri dobrem kontrastu, svetilnosti in miljonih barv"...je pa res, da stane cca. 400.000 SIT, s tem da ima slabši procesor in manjši disk...tako, da kakorkoli obrnem, mi vse govori v prid Acerju!
Btw - a je bistvena razlika (in katera je boljša) med graf. karticama ATI M Radeon 9700 128MB DDR (8xAGP) in ATI M Radeon X600 128MB DDR PCI Express ??

@kuskus13:
Hvala za info, vendar sem z obale in mi je Dravograd vsekakor predaleč. Sem pa pogledal na njihovo strani in itak modela Acer Aspire 1692WLMi nimajo, me pa prav zanima kakšna bi bila cena...dvomim, da bi bila konkurenčna...

LP

dalimix ::

Tako - odločil sem se za nakup ACER-ja, in sicer:

Acer Aspire 1692WLMi-
- Zaslon: 15,4” WXGA TFT LCD CrystalBrite colour TFT LCD, 1280x800, 16.7 mio barv
- Procesor: Intel Pentium M740 1,73GHz (533Mhz FSB - 2MBL2 cache), Intel 915PM Express chipset
- Spomin: 512MB DDR 333Mhz (nadgradljiv do 2GB)
- Trdi disk: 80GB ATA100
- Grafična kartica: ATI MOBILITY™ RADEON™ X600 128MB external DDR
- Optična enota: CD/DVD Dual Double Layer
- Povezljivost: Mrežna kartica 10/100/1000Mbps Fast Ethernet; Wake-on-LAN ready; 56K ITU V.92 modem; Wake-on-Ring ready; Integrated Intel PRO/Wireless 2200BG network connection 802.11b/g dual band Wi-Fi CERTIFIED solution; Wireless PAN: integrated Bluetooth
- Teža: 2,95kg
- Priključki: 3x USB 2.0, 1x Infrared (FIR), 1x VGA for external monitor, 1x PC Card slot (Type II), 1x S-video/TV-out (NTSC/PAL) port, 1xIEEE 1394 port, 1x Modem (RJ-11) jack, 1x Ethernet (RJ-45) jack, 1x Headphones/speaker/line-out port (with S/PDIF Support), 1x microphone/ line-in jack, 1x DC-in jack for AC adapter, 4in1 card reader (SD/MMC/MS/MS Pro)

Upam, da sem v redu izbral (stal pa me je 324.000 SIT).
Hvala vsem za vašo pomoč in mnenja in se priporočam tudi za v bodoče!
LP

klik1 ::

Pozdravljen dalimix, zanima me kje v Trstu si dobil takšno mašino?

Hvala LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: klik1 ()

dalimix ::

Poglej si na Computer Discount. Cena je 1.399 EUR, jaz sem ga dobil za 1.350 EUR. V Trstu ni trgovine, najbližja SLO je v Monfalconu (jaz sem ga sicer kupil v Udinah).
LP

klik1 ::

Si zadovoljen z Acer-jem?

JanezekNovak ::

Ko smo glih pri prenosnikih pri rad samo nekaj vprašal, ali je treba kakšen poseben ram za določene prenosnike ali je katerikoli ram za prenosnike dovolj dober, ker je 512 Mb malo premalo?
Najlepša hvala za odgovor!
http://www.euroairsoft.com/

OwcA ::

Katerikoli ustrezno hiter, torej tak, ki zmore vsaj enake zakasnitve pri dani frekvenci.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

nurmaln ::

@Owca

Ni glih tolk preprosto. Ram lahko ustreza po zakasnitvah, frekvencah, velikosti pa še vedno ne bo deloval. Svetujem dve varianti:

- kupi RAM, ki ga prodaja proizvajalec (ponavadi precej drag)
- kupi Kingston (http://www.kingston.com/) pod "Memory search" ali Viking RAM (http://www.vikingcomponents.com/configu... točno za ta prenosnik.
Na navedenih spletnih straneh poiščeš točno določen ram (po product number) in ga naročiš pri prodajalcu. Ram bo sicer kakšnega jurja dražji a bo zagotovo delal. Oboji rami so preverjeno zelo dobri, kingstoni so ponavadi hitreje dobavljivi.

ttquatro ::

Zdravo.

No jest sm mal brsku, res nism najdu Acer aspire 1692WLMi sm pa najdu nekaj zanimivih stvari, naprimer zakaj precej ljudi zadnje čase kupuje v ZDA.

$ USD je na tečajni listi caa 180 sit (za 1 usd)

Tukaj pa imate nekaj kar vam bo zbudilo apetit


Acer TravelMate 8104WLMi-XPP
Pentium M Centrino 2.0
1Gb DDR
100Gb
Ati radeon X700 128Mb
Display Size 15.4 in.
Max Resolution 1680 x 1050
DVD DL
...
$2,299 = 414.000 + ptt
http://www.pcconnection.com/ProductDeta...
-----------------------------------------------------
Acer TravelMate 8103WLMi-XPP
Pentium M Centrino 1.86
512 mb DDR
100Gb
Ati radeon X700 128Mb
Display Size 15.4 in.
Max Resolution 1680 x 1050
DVD DL
...
$1,939 = 350.000 + ptt
http://www.pcconnection.com/ProductDeta...
-----------------------------------------------------
Acer Ferrari 3400
$ 1.899 = 342.000 sit + ptt

http://www.pcconnection.com/Search?CatI...
http://www.jr.com/JRSectionView.process...
------------------------------------------------------------------------------------------



Naši uvozniki v Sloveniji:

- Avtera:

Travel MAte 8005LMi (približno podoben prenosnik kot TravelMate 8103WLMi)
524.000 sit
http://www.avtera.si/blagovneznamke.asp...

- TrendNet:

Acer Ferarri 3400 (Tle je vse jasn)
629.371 sit
http://www.trendnet.si/ceniki/Acer_pren...

Lep pozdrav
roka roko umije :)

OwcA ::

@nurmaln: zakaj ne bi bilo? Dokler ima stvar SPD pravilno sprogramiran ne bi smelo biti težav, oziroma če so, so tako očitne, da brez težav zamenjaš (kakšna nekompatibilnost zaradi hroščev BIOS-u in/ali SPD-ju).

@ttquatro: iz Amerike bo poštnina kar draga (računaj na $200), poleg tega si upošteval carino in DDV (slednji se računa na končno ceno, torej tudi poštnino)? Tako čez palec pride potem 8104 540k.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

ttquatro ::

ja mogoče imaš prov. Jest nisem nikoli kupoval preko interneta v ameriki, sm pa mislu da bi nekdo šel tja al pa če bi mel tam sorodnike in bi ti ga oni poslali pot darilo, potem davka in carine ni.al pa če greš na potovanje, pa spotoma dva prneseš :)
roka roko umije :)

OwcA ::

Ni tako preprosto. Če ne bo zraven paketa nobenega računa, ti bodo na carini delali težave. Kot drugo, to pomeni, da paket ne bo zavarovan, kar je precejšne tveganje.
Niti ni prenosnik nekaj tako majhnega, da lahko brez težav skriješ med ročno partljago.

Zdi se mi, da se bolj splača po EU iskati.
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: OwcA ()

nurmaln ::

@Owca

Ej kakšnga pametnega razloga zakaj je tako ti žal ne morem dat., ampak tko pač je. Vsaj ene trije al pa štirje različni prenosniki mi grejo tedensko čez roke in mam kr nekaj izkušenj s tem in se velikokrat zgodi da dam not ram ki je po vseh specifikacijah enak kot tisti ki je že notri pa dobim samo piskanje ob zagonu. Tisti ki so naročeni preko spletnih strani ki sta navedeni pa so do sedaj vedno delali 100%.

dalimix ::

@klik1:
S prenosnikom sem popolnoma zadovoljen! Zadeva zaenkrat deluje brezhibno, slika je super, je praktično neslišen, pa tudi greje se ne preveč. Ob tem naj dodam, da sem po defaultu dobil 2 leti garancije.

@ttquatro:
Glede Amerike se strinjam s tem kar pravi Owca, predvsem pa pri celotni zadevi ne stojte pozabljat na servis! Saj samo misel na stroške poštnine, ki bi jih imel z vračanjem prenosnika v ZDA (pa tudi če je v garancij), mi ne odtehtajo njegove cene! Pri nakupu izdelka velja namreč zmeraj pravilo, da je cena sicer pomembna, še bolj pomembna pa je storitev (oz. dober servis, če se lahko tako izrazim!).

stozka ::

Glede na to, da bo prenosnik večino časa priključen na el. omrežje, ti vsekakor predlagam, da si omisliš 7200 rpm disk. To da pri prenosniku hitrost diska ni pomembna je neumnost, vsekakor na navedene stvari, ki jih boš počel z njim.

lp, Matjaz

dalimix ::

Hvala za nasvet. To bo verjetno prva nadgradnja v bodoče.

OwcA ::

7k2 diski niso zelo razširjeni in temu primerno dragi. Bolj se ti splača prihraniti nekaj denarja z nakupom 5k4 diska in ga vložiti v RAM (pred RAM-diskom se lahko skrije tudi najboljši 10k disk >:D).
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Witboy ::

Hm... prenosnik cez mejo nest sploh ni problem... kolega ga je prnesu iz amerike tko da ga je dal v trd kufr od Samsonitea pa okol povhn cunj.
pa ga je vrgu med normalno prtljago... in mu cisto nben ni nc reku :D

alex32 ::

Ker kupujem nov notebook z dobro grafiko, 15,4# cena okrog 400KSIT...
Zanima me kako se obnesejo Acer-ji?
Sam se nagibam za HP nc8000. HP nx7010 me ne prepriča zaradi švoh grafike ...
Kaj priporocate z lastnih izkusenj?

nurmaln ::

U Bofu sm vidu Acer TravelMate 4502WLMi, mislm da majo eno akcijo.

ttquatro ::

V ameriki imam nekaj znancev, prijateljev in sorodnike, pa me zanika, ali bi šlo čez carino tko da bi ga nesu kot svoj prenosnik na avijon z ročno prtjago in ne v kovčku in pa zraven v torbici samo napajalnik in tisto kar potrebuješ? vso ostalo dokumentacijo pa bi mi poslali po pošti kot paket ali pismo :) a bi to šlo?

Ne vidim razloga zakaj nebi nesu prenosnika sabo, če je kao njegov.
roka roko umije :)

dalimix ::

Jaz sem z mojim Acerjem (Aspire 1692WLMi; karakterisitike si poglej mal višje) popolnoma zadovoljen in ga svetujem komerkoli !!!

Sheky ::

@dalimix

Koliko časa pa ti približno drži baterija?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Sheky ()

Stanch ::

Mam jst eno vprašanje glede tega Acerja 1692WLMI?

me samo zanima kakšna je vidljivost slike pri svetlejših odtenkih, glede na to da ima crystalbrite zaslon pa me malo skrbi glede svetlih prostorov oziroma okolice.

Torej se vnaprej zahvaljujem lastnikom tega prenosnika za odgovor

Hvala LP
AG8-3Rd-Eye, P4 3.0 LGA775, Geil 2x512 DDR400
WD 4x200GB S-ata, Gainward 6600GT 'GS' @ 540/1050
SyncMaster 710T 17'' LBX-00-B-B-0 LC Power silent 550W

roland ::

jaz se tudi trenutno odlocam med ACER Aspire 1692WLMi (1199 €) in ASUS Z9252VA (1299 €). mi lahko svetujete katere naj vzamem? razlika je da ima ta ASUS 100gb disk (ne 80gb) in x700 128mb (in ne 64mb za razliko od ACERja) + neke razlike pri prikljuckih. predvsem glede firm me zanima. kako je kaj z ASUS prenosniki?
"To je le moje mnenje!!!"

Jackass ::

Živjo!

Js sm se že ragovoru v podobni temi (prenosnik do 380k sit), ampak je ne najdm več in bo tle nadaljevou.

Js sm tut mnenja, da prenosnik v Sloveniji za pod 300k ni vredn počnga groša. Tko al tko pa pr ns prodajajo sama stara jajca, ki majo še 4:3 zaslone, ki jih proizvajalci praktično ne delajo več.

No js se odločam med dvema prenosnikoma:
Sony Vaio VGN-FS215S
• Pentium-M 750 1.80GHz
• 512MB
• 100GB
• DVD+/-RW DL
• NVidia GeForce Go 6200 128MB
• USB 2.0/FireWire/Modem/LAN/WLAN 802.11bg
• MemoryStick (Standard/Duo/Pro) Slot • 15.4" WXGA TFT (1280x800)
• Windows XP Home
• Li-Ionen-Akku
• 2.90kg
• 24 Monate Herstellergarantie
KLIK

Acer Aspire 1694WLMi
• Pentium-M 760 2.00GHZ
• 1024MB (2x 512MB)
• 100GB
• DVD+/-RW DL
• ATI Mobility Radeon X700 256MB
• USB 2.0/FireWire/Modem/Gb LAN/WLAN 802.11bg/Bluetooth
• 4in1 Card Reader (SD/MMC/MS/MS Pro)
• 15.4" WXGA TFT (1280x800)
• Windows XP Home
• Li-Ionen-Akku
• 2.95kg
• 12/24 Monate Herstellergarantie (Österreich/Deutschland)
KLIK

Drugače pa, če ima še kdo kakšen predlog za kakšen drug prenosnik z vsaj naslednjimi karakteristikami:
1,86GHz, 512MB, 80GB, WLAN, 15,4" Wide screen, zaželjen tudi BlueTooth, ni pa nujno.

Prosil še za kakšen nasvet, drugače pa me zanima, kaj vi mislite oz. kaj bi predlagali od teh dveh modelov (Acer, Sony).
jAcKaSS

Max X ::

Še en glas za Acer čeprav gre za Acer Aspire 1692WLMi Rev2 verzijo z 1 GB rami in prav tako priporočam nakup. Za ceno 280.000 SIT je ta prenostnik best buy (tudi baterijo ima 4400mAh).

r0ach Acer ima precej boljšo sliko od navedenega Asusa (sem videl v vživo in zato sem raje odločil za njega).

LP!

Jackass ::

Nobenga komentarja al kaj?
jAcKaSS


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Acer prenosniki (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
818282 (3306) kmetek
»

Nakup prenosnika...?

Oddelek: Kaj kupiti
51236 (1155) Zheegec
»

Izbira prenosnika

Oddelek: Kaj kupiti
71684 (1378) cingis
»

Težava z nakupom prenosnika!

Oddelek: Kaj kupiti
182192 (1646) samo112
»

Kupujem prenosnik...

Oddelek: Kaj kupiti
141893 (1502) JIM22

Več podobnih tem