» »

ADSL

ADSL

eomer ::

Ma kdo kej pojma kdaj pride ADSL na trg????

:|
  • zaklenilo: eomer ()

Dax ::

Najbrž enkrat po 1.1.2001, ko telekomu poteče monopolna pogodba in bo konkurenca počasi začela trkati na vrata. ADSL je kao Telekomov joker.

Elemen_T ::

Hehehe :)

V enem tednu trije isti topici.
Daj malo nazaj poglej.

msmiha ::

Maj bi prišel januarja 2001 in bi naj košta 30.000 Sit
Edini način, da odkrijemo meje mogočega je, da jih prestopimo in se znajdemo v nemogočem.

Milko ::

Priklop 30K? Jaooo....pol pa racuni se narocnino 7K...+ ISDN k ze zdej placujem 4K za narocnino....in bo na mesc glih 11 jurjev sam narocnine. Pa se ADSL bo na zacetku v navezi s SiOLom samo, tko da se tle pristej narocnino na internet....

PaJo ::

Hm... v tisto narocnino za 11 jurjev bo pravgotovo ze vklucena narocnian za siol, to sem jaz peprican:D

Drugace kdaj pa bo a vedo samo Telekomovci, procakujemo lahko enkrat v zacetku februarja;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

HEKO ::

Mislite, da bo cena naročnine kaj padla?!
7k je malo dosti!
Be good, be bad ---> JUST KEEP ON OVERCLOCKING...[Heko]

Quickbeam ::

Ja 7000 je precej pa še tisto da bo treba met isdn smrdi do neba. Sem se meno z nekom pa pravi da so mel ponekod probleme ko so nadgrajevali na adsl iz isdnja. Da dela boljše če maš navaden priključek?

Cr00k ::

men je zaenkrat cist useen kdaj pride k sm takih rovtah doma..da mam sreco ce se link obdrzi za pou ure :))))))))))))))))))))))))

PaJo ::

Hehe:D

No jaz osebno sem pripravljen dat 4 jurje narocnine za ISDN(ADSL) + 7 jurov za narocnino na Siol-a za ADSL , samo da bo potem le flatrate in da bom jaz lahko non-stop na netu:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

jaz sem tudi pripravljen placat taksno vsoto - se kaksnega jutra vec ce treba...:D

ahac ::

Jaz bi placal 5000 narocnino ampak ne bi kupu ISDN + 5000 ponudniku, ampak ne Siolu. Brez kakšnih omejitev pri prenosu podatkov, hitrost ni tako pomembna.
Slo-Tech Discord - https://discord.gg/ppCtzMW

Satanized ::

Evo vam neke novine od ADSLa. Btw, petek je ta teden !!



[12:17] ADSL?

[12:18] ja

[12:18] Vsepovsod, ali samo v Ljubljani...

[12:18] mam enga frenda,kr dela na tem

[12:19] vsepovsod

[12:19] In, bodo reklame in stuff, in se bo zacelo?

[12:19] :)

[12:20] ja, ja vse

[12:21] 5,januar se začne,v petek

[12:21] Najlepsa ti hvala.

[12:21] Jaz pa danes glih v teletrgovino, pa oni meni da bo julija avgusta ...

[12:22] Sem mislu da popenim.

[12:22] ne ne,ma moj frend veze,ve to ful dobro

[12:22] ni zaki

[12:26] Ok, ce bos mel kaki inf ... Mail : r3wt@sobota.s-gms.ms.edus.si

[12:27] ok ok

[12:27] tenx,ti pišem

[12:44] Aja, se nekaj, kaksne bodo cene ce mogoce wes?

[12:45] v petk bodo cene ful visoke,se ne splača

[12:46] do poletja bodo pa ful padle

[12:46] Kolko je ful?

[12:46] samo 7 mescov bolj pozno ga boš dubu,če ga boš kupu julija

[12:47] 150.000 - 170.000

[12:47] To za prikljucek?

[12:47] ja

[12:47] aparat se dodatno

[12:47] razumljivo

[12:47] Ja menda pa res =)

[12:49] Kaj pa omejitve hitrosti bodo?

[12:49] malo pod 1 MB/s

[12:54] Bo več paketov hitrosti?

[12:54] ja, mislim da 2

[12:54] HI in pa LO

[12:56] Hmm ...

[12:57] Online bos pa itak nonstop, right?

[12:58] ja ja itak

-- is it love or is it faith --

Elemen_T ::

Lepo. Prelepo. ampak se mi zdi da to ni iz zanesljivih virov kajne?

Satanized ::

Ejej, povej ti meni, kaj pa je dandanes, v svetu monopolizma, iz zanesljivih virom? V informacijski druzbi so dobra vsake informacije, potrjene ali pa nepotrjene.
-- is it love or is it faith --

PaJo ::

Ja to bi naj resnicno drzalo, ker baje ze vrtijo neke reklame po radiu pa da bi naj bila cena okoli 130 jurjev;(

No pocakajmo se kaksen dan ali dva:D

Ce se da dobit ali pa narocit narocim ze danes:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

no ja ce je to res je razumljivo, da je zacetni strosek vecji. Enako je blo pred leti z ISDN-jem, zdaj pa ga dobis skoraj zastonj.
Samo 130 k pa je res dosti. Za 50k ga takoj narocim, 130 pa bo se treba kaksen dan premislit...

Thunder ::

Pozdravljen pajo, ki si obsedenem z ADSL-jev (ki ga še vsaj nekaj let ne boš imel-vsaj doma ne). Pajo kaj nisi ti doma v nekih routah (sklepam po tem ker niti kabelske nimaš)? Pol pa bi rad imel ADSL, ha, ha, ha. Bodi realist, ko bo telekom začel tržit ADSL bo imel predvidenih približno 5000 priključkov za vso SLO za Mb okrog 800, v Mb bodo tri centrale (Mb rotovž,mb tabor, mb studenci). Od vsake centrale si lahko oddaljen največ 5-6 km(dolžina kabla od centrale pa do adsl modema), od te razdalje ADSL ni več MOŽEN, oz. so prenosi obupni.

Pajo ti si od najbližje centrale oddaljen več kot 10km zato rajši ta denar,ki bi ga porabil za ADSL, zapij-emo.




PaJo ::

Hehe... o mihi:D

Glej jaz vem kak je z ADSL-jem, sem pac vecni optimist in mam ze v milih tehniko kako prit do priklucka cimprej. Res da tudi jaz nisem pripravljen dat 130 jurjev, kakih 60 se mogoce to pa je tudi max;(

Aja... jaz nisem 10km od centrale vstran tak da glede tega se ne bojim, bojim se samo da bom mogel dolgo cakat da bodo centralo nadgradili;(
Drugace pa saj pravim pocakajmo se teh par dni da vidimo kaj bo nas TElkomcek rekle:D
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

DC- ::

130 jurjev pa se jim je odtrgal.
Men je blo na Infosu recen 300-400 mark priklop pa 7000-9000 na mesec. Pol sm šou pa pred počitncam uprašat na telekom kako pa je rekla tud priklop okol 40k pa pol 10 na mesec. Od ke jim zdej 130 jurjev. Če je pa to res nej grejo pa kurbe telekomunistične v *******;((

DC

miranpozar ::

OK, banda... kolega, ki dela na Telekomu in ni navadna čistilka ali serviser mi je poslal en zanimiv mail... ga bom kar copy/paste:

*****
Če se ne motim, sem ti obljubil novosti glede flat rate dostopa. No, zgleda da bomo ADSL kmalu testirali v Kopru. Priključnina bo okoli 40000 SIT (modem+priključek), naročnina pa 7000-8000 SIT na mesec (neomejen dostop, to je skupna naročnina SIOL + Telekom). Prenosna hitrost bo 1Mb/s od SiOLa (poštni strežnik) in 250 kb do SiOLa. Izven SiOLa bo hitrost 250 kb/s (tujina), bodo pa na voljo različni paketi z različnimi hitrostmi. Zgleda, da bo (na začetku) ponudba vezana na ISDN, torej moraš biti ISDN naročnik, da lahko naročiš ADSL, SiOL ne namerava ponuditi statičnih IP. To so vse predvidene cifre, ki sem jih slišal na seminarju.
*****

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

Igor ::

kao prvo
testiranje je blo 1 let nazaj
konc testiranja je blo pol leta nazaj
testiranje je blo zastonj ..
drugac pa upam da bo tko k pise >:D
pa to kmal ..
like u pondelk ...

PaJo ::

Hehe... Miran ce bo to res kakor je napisal bo zakon:D
Vec kod to itak ne rabimo:D

Zdaj se moram samo pocakat da bo moja centrala podpirala ADSL;(
Ne se preveč sekirat, rajši uživat:)

andrej ::

ADSL vsekakor prihaja, problem pa bodo lahko centrale.
a ve mogoce kdo kaksno pametno tel. cifro od telekoma, kjer bi se clovek lahko pozanimal ce bo pri njem mozen ADSL, in kdaj?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Govorice, kaj namerava SIOL v prihodnosti (ADSL) - OMEJITVE (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Omrežja in internet
1126910 (4734) MUC
»

TELEKOM ZAČEL TRŽIT <b>ADSL</b> (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
595518 (3968) Opkow
»

ADSL? (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
816522 (4915) wind
»

ADSL v Ljubljani

Oddelek: Omrežja in internet
231858 (1403) andrej
»

ADSL

Oddelek: Omrežja in internet
462473 (1816) Tr0n

Več podobnih tem