» »

Nogomet in poškodbe

Nogomet in poškodbe

cortez ::

pozdrav,

zanima me, ali je kdo že zapazu kje kakšen članek o vplivu prekomernega igranja nogometa z glavo. Tle mislim predvsem na odbijanje žoge z glavo, ko žoga pride od vratarja nasprotnega moštva čez celo igrišče. Ali mogoče kdo ve, s kakšno silo prileti taka žoga nogometašu na glavo. Glede, da nogometaši veliko igrajo z glavo (obrambni igralci predvsem prestregajo te kritične žoge) bi blo za predvidevat, da imajo po končani karieri velike probleme z glavoboli in drugimi, z glavo povezanimi, poškodbami.

Hvala za mnenje.

Alexius Heristalski ::

Jaz sem nekaj let nazaj v Delu zasledil nekaj o raziskavi na to temo. Pogosto odbijanje žoge z glavo menda slabo vpliva na možgane. Žal več ne vem povedati.
fantje, ni blo slabo, samo dajte še v herbicidščini

Moonman ::

Nekaj podobnega kot pri boksu.
Blagodejno ravno ni.


garv ::

Je menda res podobno kot pr boksu, baje povppečn angleški štoper faše na sezono tok udarcu v glavo kot porfi bokser na petih borbah. To sem nekje prebral pa se mi je zdel kr verjetn. Najbol važn je da znaš žogo prav udart z glavo.

c_o_n_d_o_r ::

jst sm na lastne oci dozivu da je na udaru volej, pa zadeu enga u glavo, ta je pa sam se skup padu ... sila je pa precejsnja ..
HP Compaq & Sony VAIO

Sc0ut ::

Možgani v glavi plavajo, zdaj pa pomislite, da te nekdo rukne noter, kako se začnejo zaletavat v lobanjo. Fajn naraste pritisk.
1231 v3, Z97 A, 16GB ram 1600mhz, 3070 RTX, HX850


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

FC Barcelona VS. Real Madrid (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28767470 (56499) win95<3
»

Tajski boks

Oddelek: Loža
377543 (4219) c0dehunter
»

Nogomet - žoga v glavo

Oddelek: Loža
152539 (2020) ;-)
»

Napoved izida HR : SLO (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
1559819 (7482) gkovac
»

Fifa 2002 problem

Oddelek: Igre
161016 (801) rc-car

Več podobnih tem