» »

Driv3r

Driv3r

sojko ::

Pozdravljeni
Imam en problem, inštaliral sem igro Driv3r v računalnik od punce. Ko sem jo poizkusil igrat sem ugotovil da ful skaka, in potem sem zmanjšal detajle, sem dal vse na najmanjše, a je še zmeraj isto. Potem sem jo inštaliral še v moj računalnik in dela super, brez kaj popravljanja detajlov, sem pustil vse kot je original, višat jih pa nisem še poskusu ker nisem utegnu.

Moja konfiguracija računalnika:
- amd athlon xp 2800
- asus a7n8xe-deluxe
- 512Mb ram
- 40 g ata disk maxtor
- 120g sata disk maxtor
- dvd-rw teac
- grafična saphire radeon 9800se 128MB, 256bit
- zvočna integrirana
- win xp sp2
- direct x 9.0c

Računalnik od punce: (računalnik je star en teden)
- amd sem pron 2800
- gigabyte 7VT600P-RZ
- 512Mb ram
- 120g sata hitachi
- dvd-rw nec
- grafična powercolor radeon 9800 se 128MB, 128 bit
- win xp sp2
- direct x 9.0c

Kaj bi lahko bilo narobe, u bistvu sta računalnika praktično enaka.
Vsem ki bi imeli kakšno koristno informacijo bi se zahvalil.
LP

kixs ::

Si probal se kaksne druge igre? V glavnem probaj se druge igre in poglej, ce se njen rac. odziva povsod enako... potem gre lahko za kak konflikt v konfiguraciji...

Naceloma sta racunalnika skoraj enaka, tvoj ima malo boljsi MB in graficno... sam vec kot ene 25% razlike pa ne bi smelo biti. Kar pa se ze lahko pozna pri igranju iger!!

Recimo na mojem racunalniku dela brez stekanja :D

LP

sojko ::

Ja od novejših iger sem probal še collin 2005 in dela vredu, razen na začetku ko sem dal windowse gor in sem inštaliral collin 2005 mi je blokirala parkrat slika sam pol sem ugotovil da je bil kriv direct x, zdej pa dela vredu.
Kaj če poskušam inštalirat driverje od moje grafe ali je možno da bi bilo kaj narobe? Sam 25 % procentov je pa že ful, saj sta skoraj ista računalnika.
LP

Slide ::

Tvoj računalnik in računalnik od punce sta več al manj enaka.. kakih 25% Kwa vam je!!... če je isti GPU, in CPU... veš kok je to 25% to je pr men če navijem proc in grafično... Po domače povedan razlika med vajinima računalnikoma je minimalna. od 1 do 3 % Zaradi tega še ne bi smela bit taka razlika v performansah v Driver-ju. Verjetn ga bremza kaka nastavitev v BIOS-u. Al pa kaka nastavitev gonilnikov za grafično. Ker vidim da imaš ATI grafično, dobro preveri BIOS, še posebi AGP aparture Size, FSB, PCI Latency...
forever 200 MPH ...

kixs ::

Slide

Zdej ne me jemat za besedo, ampak za graficne je napisal:

Njegova:
- grafična saphire radeon 9800se 128MB, 256bit


Njena:
grafična powercolor radeon 9800 se 128MB, 128 bit


In ti dve graficni se razlikujeta za veliko, vsaj 20%, dodatnih 5% sem dal zaradi plate in procesorja! Seveda, ce le drzi in ve kaj govori, ko rece da je ena 256bit, druga pa 128bit :P

lp

sojko ::

Moja ima rame na L in s tem 265bitno vodilo, njena pa ima rame postavljene ravno in zato 128 bitno vodilo.
Kako je možno da je tako velika razlika med karticama?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: sojko ()

kixs ::

Razlika je tako velika zaradi prepustnosti spomina!

Tule imas en test klik. Primerjas pa svetlo modro (128bit) in rdeco (256bit). Rumena je pa 256bitna z odklenjemini vsemi cevovodi (to ne deluje na vsaki!).

Zdaj pa racunaj procente :D

LP

Slide ::

OK priznam, sm spregledu 256bit in 128bit :D Ampak to še vedno ni vzrok da daš vse na low in ti šteka... Jz sm mew tak problem pr Comanche 4 ko sm mew AMD Durona 700 in mi je v enem levelu tok štekal, z vsemi detajli na LOW in vse na low kokr je le možn pa je še vedno štekal, potem sm pa kupu AMD Athlona 1333 in je letel s 50FPS. Tako da jz sumim eno nekompatibilnost s procesorjem...

Sojko.. Kakšen čipset maš... Si inštaliral gonilnike za čipset, nForce ali VIA... Pa preveri nastavitve v BIOSu.. za začetek bi dal Load Defaults.. Potem pa če imaš možnost Load Optimized..
forever 200 MPH ...

roli ::

Ne komplicirat!

Meni dela čisto normalno na normalnih detaljih na:
P4 2600
Saphire atlantis radeon 9200 SE 128 MB, 128 bit
ECS elitegroup L4VXA2
In prešvoh napajalcem!

Inštaliraj najnovejše driverje za vse.
Meni diši po neki nekompatibilnosti.
Preveri BIOS.
http://www.r00li.com

mzidy ::

Js sem imel pri sosedu enak problem pa ma grafo 6600GT, 1GB rama, Sempron 2600+,...!!!
Pa sem driverje gor nove dal pa nič bolje...

Kami ::

Tudi jaz in več ostalih je imelo enak problem. Slišal sem, da naj bi igra imela bug zaradi katerega bi večini štekala.

sojko ::

Pozdravljeni
Sem poskušal na mojem računalniku dat vse na ful in še zmeraj dela igra brez kakšnih problemov.
Pri računalniku od punce pa sem dal vse detajle na minumum, v biosu sem nastavil prvo load defalts, potem load optimized, inštaliral sem najnovejše driverje za kartico, edino driverje za čipovje še nimam novih. Kar naredim dela igra zmeraj isto.
LP

sojko ::

Pozdravljeni
Včeraj sem pobral update za driv3r iz interneta in ga inštaliral, a se ni spet nič spremenilo, potem pa sem si dobil najnovejše driverje za plato in jih inštaliral in sedaj dela igra brez problema na high detajlih. Tko da problem je rešen. Hvala vsem za pomoč.
LP


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafične-dilema (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Kaj kupiti
1598081 (5851) strictom
»

Ati RADEON 9800SE Softmod

Oddelek: Navijanje
91283 (1088) Geo
»

Katero grafično kartico naj kupim? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
704779 (3960) ross|e20
»

Radeon 9800se softmod (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
674443 (3214) Tilen
»

ATI Radeon 9800 SE ali 9600XT (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Kaj kupiti
20010487 (6979) flisko

Več podobnih tem