» »

ASP 32 bitni slovarji z zaščitno disketo..instalacija na notebook brez disketnika

ASP 32 bitni slovarji z zaščitno disketo..instalacija na notebook brez disketnika

kanabis ::

Imam slovarje od ASP-ja (32 bitni), kateri pa imajo zaščitno disketo...sedaj me zanima če je kakšna možnost da bi jih instaliral na Notebook kateri nima disketnika..oziroma če ima kdo te slovarje kateri ne rabijo disketnika!
Ne zanima pa me za ASP verzijo kateri je narejen kot knjižna zbirka ..za to vem da nima diskete.
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

Daedalus ::

Z kakim za to usposobljenim programom narediš image disketke, ga skopiraš na laptopa, tam pa inštaliraš recimo tole (rabiš še met total commander inštaliran) in to je to.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zvedavec ::

Da se poklicati na Amebis, kjer ti povejo neke kode, s katerimi potem ne potrebuješ diskete.

54321 ::

Ja na amebis raje nebi klical:)......
Daedalus:
Najlepša hvala za pomoč, za vurtual disk orodje pa res nisem vedel. Bom probal,..res hvala.

kanabis ::

Sem probal pa mi tej programi za naredit image diskete sploh ne pokažejo kaj je na disketi, medtem ko v windovsih vidim vsebino.
Bom še kaj probal.
Spoštujem mnenje vsakega, zato spoštuj moje!

Daedalus ::

Če ker program za delanje imge fajlov iz disket ne dela, uporabi kerga drugega. Tega je precej naokoli - en kratek seznam.

Za mountat image pa še ena zadeva.

Pa ni lih nujno, da ti program pokaže, kaj je na disketi. Važno je, da se vsebina vidi, ko mountaš image;)
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Vice ::

V Nerotu izberi (CD-Rom) Zagon omogoči emulacijo diskete, vstavi disketo in en prazen CD-RW, zapeči pa je.

Simpl ko pasulj

54321 ::

Vice ..hvala bom probal tudi tole.
Daedalus..hvala ponovno. (mimogrede router sem uredil..HVALA) Bom pogledal natančneje kako in kaj ..saj bi rad instaliral te slovarje na nootepad. Bom videl če deluje ta ideka od VICE-ja.
JA nisem mogel naredit imageja od diskete ker ni videlo datotek,,,če ne vidi pa ne naredi, ker piše da nisi nič označil.
No grem probavat zdaj vaše predloge.

54321 ::

Vice:
Ne morem tako naredit ker mi javi naslednje:
 diskete.JPG

diskete.JPG


Ne vem če ima kaj veze ampak te diskete imajo neko čudno zaščito..saj je ne moreš normalno skopirat na drugo, ker pol ne dela v nobenem primeru.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: 54321 ()

Daedalus ::

Hmm, pol bi rabo bolj lowlevel orodje za delanje image disketke. Probaj dd, tale ziher ne bo gledal na zaščito, ker kopira sektorje. Nižje na strani maš primer, kako disketo spravit v image.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

meatwaad ::

Anadisk naredi, ceprav pocasi, delujoco kopijo malodane vseh disketnih napak/zascit. Saj ne da bi imel kaj izkusenj s tem, slisal sem cisto slucajno na trznici, ko so prodajali krompir.

Edit: za image bi morda WinImage pomagal?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: meatwaad ()

Daedalus ::

Pomoje bo samo kaka lowlevel zadeva znala skopirat disketo. Anadisk je tud ena taka zadevščina, sicer stara, sam še vedno dela, winimage pa ne bo delal... Kr naj proba z dd - ima da dela.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Vice ::

54321 Sam nisem imel problemov kopirati tudi zaščitenih disket, vendar Nero je malo čuden ker, ko si izbereš CD-ROM (Zagon) in obkljukaš emulacijo diskete (vsaj pri meni) mi pred zapisom, da možnost Nova (New) verjetno zapis, preden mi omogoči opcijo zapis. Takrat Nero sam avtomatično izklopi extra izbrano opcijo emulacije diskete in jo moram še 1x obkljukati, da mi deluje pravilno. Pred zapisom pojdi skozi vse nastavitve še 1x in probaj še opcijo posnetek-naenšus.

ping ::

Floppy Image, ki ti ga je priporočil Daedalus sigurno dela. Par let nazaj sem si ga nabavil prav zaradi amebisovih disket. Narejeni image sem preprosto "zapekel" na drugi floppy in zadeva je delovala.
Z orodji, ki berejo image od floppyja pa nimam izkušenj, ker imam disketnik.
Tako, da poskusi kaj v tej smeri FImage + kakšen alcohol za floppyje:D


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Narobe flashan bios na Asus CUSL2-C Black Pearl

Oddelek: Pomoč in nasveti
222068 (1743) SkIDiver
»

Popolno kloniranje disket - program?

Oddelek: Programska oprema
201834 (1421) bili_39
»

Postavitev sistema

Oddelek: Pomoč in nasveti
452362 (1733) BlackHole
»

Zaščitene diskete ?!?

Oddelek: Pomoč in nasveti
81008 (860) Spajky
»

Image file iz diskete in nazaj

Oddelek: Pomoč in nasveti
81256 (1186) Koci

Več podobnih tem