» »

starejša plata in "novejši disk"

starejša plata in "novejši disk"

_blind_ ::

Zdravo.... imam naslednji problem....
namrec imam starejšo matično in mi bios ne prepozna diska....
linux mi pa ga lepo prepozna in na njega inštaliram linux gentoo...
Zdaj pa nevem kako da bootam linux.... kakšna ideja?
I like SkA

Timmah ::

upgrade biosa ?
donde esta francesca

_blind_ ::

A obstaja mogoče še kakšna druga rešitev mybe?
I like SkA

Daedalus ::

Kak disk maš? Do kakšne velikosti ti podpira BIOS? Lahko pogledaš, če se da s kakim programom proizvajalca omejit velikost diska. Še boljše pa je, če lepo nabaviš PCI IDE kartico (linux boš mogo še enkrat inštalirat) - pri tistih pa ni važna velikost diska.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Realman ::

Vsak novejsi disk ima se moznost da mu hardewrsko omejis velikost na 36GB cca. mislim da je tu nekje.Samo jumperje moras prav nastavit.Seveda pa potem 120GB disk ni smiselno dajati notri.Ker ga bos samo dobro cetrtino koristil.Mogoce kako 80-ko.To ze dobis za mali denar.

Tilen ::

Da se softwersko prslepit bios. On misli, da je disk potem velik npr. 10GB v win pa ti pol prepozna cel disk, npr. 120GB. TI sporocim ko se spomnim kter programcek je ;)
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Sami ::

Kaj kompliciraš, poglej katero plato imaš in naredi upgrade BIOS-a.
970A-UD3P,AMD FX 8350,16GB DDR3\1600,RX480 8GB,Tt 750W

Daedalus ::

Disk overlay ti ne priporočam. Zna povzročat probleme, pa še vsi niso kompatibilni z Linuxom. Evo še malo informacij na to temo. Dodatna kartica je najboljša rešitev - čeprav pomeni dodaten strošek. Pa daj napiši, kero matično ploščo maš, ker disk, ipd... Mogoče se pa najde kak bios update. Na pamet ti težko kaj pomagamo:\
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

_blind_ ::

hej.... no to glede razširitvene kartice sem videl na mimovrste da podpira samo win os
tukaj
in še problem meni sploh ne zazna diska torej sploh ne morem v linux..... imam pa intelovo ploščo.... je starejša in nwem kakšna.... tudi to me zanima kje bi lahko pogledal ker model...?..
imam pa disk wd 40 gb... proc pa je 433 mhz....
Zanima me če bi lahko dobil več inf. glede te pci kartice..... thnx
I like SkA

Daedalus ::

Za plato poglej, kero FCC ID številko ma in googlaj. Oz prepiši s plate cifre, ki so na kakih nalepkah, poglej product number, ipd... Po teh oznakah se da najti model. Mogoče celo na sami plati piše, ker model je. Pa na začetku, pri zaznavanju diskov ponavadi izpiše model plate. Če ne boš našo nič pametnega, prepiši podatke sem.

Glede krmilnika - glede na to, da so Silicon Image krmilniki zelo pogosti, sem 100%, da je v linuxu podprt. Pokliči/piši na mimovrste da ti povejo točni kateri čip je na krmilniku in poglej na googlu za podporo. Čeprav sem skor 100% da je podprt.

p.s. - tist podatek o podprtih OS pomeni samo, da so uradno na voljo gonilniki za ta OS. Čeprav kolker vem, lahko s strani Silicon Image dobiš tudi gonilnike za Linux.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

schurda ::

Sem imel podoben problem. Plošča mora imeti chipset nekje okrog 440BX. Naredi upgrade BIOS-a. Samo to manjka.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Grafična kartica Asus Radeon 6870 na Lenovo plošči? Kako? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Strojna oprema
1409083 (7587) rzidar1
»

BIOS in velikost diska

Oddelek: Pomoč in nasveti
61308 (1153) Jose
»

Linux in SATA

Oddelek: Operacijski sistemi
171277 (1067) borchi
»

PCI vodilo ne zazna mrežne kartice

Oddelek: Strojna oprema
71156 (1104) Azrael
»

RAID - 4 diski

Oddelek: Pomoč in nasveti
181376 (1175) Hojne

Več podobnih tem