» »

Geslo za BIOS

Geslo za BIOS

GUFY ::

Bratranec ima cca 3 leta star računalnik, pa sva hotela nekaj šariti po BIOS-u vendar je le ta pod geslom. Računalnik je bil kupljen v PCX-u.
Ali kdo ve kako naj pridem do gesla za bios.:\

Zheegec ::

1. Pokliči na PCX:D
2. Resetiraj BIOS (jumper ali baterija)
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

GUFY ::

Resetiraj BIOS
Kako se tega nisem sam spomnil?! 8-O 8-O 8-O

Hvala

OldSkul ::

Moja sestrična ima 4 leta star računalnik in ugani kje je bil kupljen, pri PCX-u in tudi tukaj je BIOS zaščiten z geslom.Joj kak sem jezen takrat bil ko sem hotel v bios priti (pred 2 leti ko je rač. še bil v garanciji)!

Lith ::

če že, potem restiraj BIOS, drugače pa mi povej serijsko št. rač. (tista nalepka zadaj: npr. 99.1280.11) in ti bom povedal verjetno geslo (ali pa ne :-( odvisno kako se mi posreči
¤ black holes rule; I like the speed, speed kills ¤

HerrBaron ::

V PCX-u sestavljena računala imajo (skoraj?) vedno gesla za BIOS, ki pa je vezano na njihovo serijsko št. Če jih pokličeš v servis ti bodo povedali

GUFY ::

Sem resetiral BIOS ( odstranil sem beterijo ) in sedaj se da šariti po njem.:) :) :)

freejack ::

Namig dneva: v vsakem primeru ima BIOS še back door, prek katerega lahk prideš not.
Kar pomeni, da ne rabiš resetirat BIOSa, kar pomeni, da če se hočeš kaj igrat z računalnikom, ki ni tvoj, ne bo dotična oseb opazila nobene spremembe, zaradi česar pa se bojim, da bi nekateri izkoriščali to in na vašo žalost ne bom podrobneje pojasnil namig dneva. >:D

McHusch ::

Ta namig je CmosPWD. Zelo uporabna zadeva, če imaš kišto, ki je ne smeš odpret (pa ne zaradi nalepke, ampak zaradi lastnika ;))

frudi ::

še link za gugla neuke :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

freejack ::

McHusch: :D EEEEEEE, wrong, jst govorim o "tovarniških" "zadnjih vratih". Torej, brez uporabe kakršnegakoli programa.
Primer, da računalnik nima ne disketnika, ne cd-roma, ne interneta in ni povezan v omrežje, kje boš dobil CmosPWD, da bi zvedel geslo?

freejack ::

p.s. da ne bo kdo mislil, da se zezam; en primer kk resetirat bios, brez odpiranja pokrova računalnika.
Konkretno, za večino award biosov zadostuje naslednje:
prilezeš do DOSove ukazne vrstice in natipkaš;
"debug" (enter)
-o 70 2e (enter)
-o 71 ff (enter)
-q (enter)
exit (enter)
[resetiraj]

Kot vedno, to delate na lastno odgovornost, jst ne bom nič kriv za morebitne napake ali poškodbe, programske ali strojne. :D :D :D
Kar se pa "tovarniških" "zadnjih vrat" tiče, pa jih raje pustimo pri miru. >:D

liteon ::

na zadnji strani računalnika se nahaja nalepka na kateri so številke, ki izgledajo nekako takole 2003-2382.03. Pri geslu uporabi le srednji del številke 2382 seštej zunanji cifri (2+2=4) in notranji (3+8=11). Geslo za v bijos je torej 411. Upam, da si razumel. Pa obilo uspeha.

frudi ::

freejack, ta postopek kolko sem razumel nekje razlago, v bistvu 'corrupta' bios, a zgolj na nekritičnih mestih, tako da se ob ponovnem zagonu le-ta resetira na default nastavitve (tako kot clear cmos jumper). problem je v tem, da ne vem, koliko 'star' je ta postopek in ali pri novejših biosih še vedno ne zjebe kaj kritičnega :)
sicer pa, ko si pisal o 'backdoor', sem mislil, da govoriš o univerzalnih geslih, ki jih pravtako ima večina biosev. a po mojih (omejenih) izkušnjah gesla, ki se jih najde na netu, večinoma ne delujejo na novejših biosih.
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

freejack ::

Jap, to je blo že neki časa nazaj. Tut jst se nisem ukvarjal kaj z novejšimi BIOSi, tko da tut jst ne morem trdit, kolk je zadeva uspešna zdej. Isto pri univerzalnih geslih, s katerimi se tut nisem ubadal že lep čas. Tudi za ta gesla je vprašanje, če delujejo, oz. če še spljoh obstajajo, bi blo pa vredno probat, da vidiš, če še vedno deluje na istem principu. Sicer so časi Motorolinih MC146818AP, Hitachijevih HD146818AP, Dallasovih DS12885S (kjer si resetiral BIOS tudi z "kratim stikom na nožicah" :) ), ipd. EPROMov že "za nami", prav tako tudi časi, ko je po računalih na široko romal Phoenixov BIOS, je morda kakšen kos informacije oz. koncepta še vedno prisoten danes.

matjash ::

Liteon, hvala, to je za moj primer delovalo :))ž

Pa tud poet sem zdaj vidu da je tako razložu. :D
... bolje pozno kot nikoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: matjash ()

Timmah ::

PCX kompjuterji majo ponavad oziroma zmer geslo za bios po serijski ki bi nekak zgledala tkole :
xx.9052.XX te sredne cifre sestejes tko: prvo in zadno in srednjidve seprau 9+2 in 0+5 seprau upises 115
donde esta francesca


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kako nastavit disk v Netbooku na IDE?

Oddelek: Pomoč in nasveti
7820 (722) tony1
»

geslo na bios-u

Oddelek: Pomoč in nasveti
251451 (1213) Kami
»

BIOS Geslo!!!

Oddelek: Programska oprema
322321 (1758) Mr.B
»

rabim geslo za BIOS

Oddelek: Pomoč in nasveti
101347 (1154) root987

Kako lahko dobim izgubljeno geslo za bios, Sem ga pozabu?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151335 (1061) Klemenn

Več podobnih tem