» »

kako odporen je računalni na vibracije?

kako odporen je računalni na vibracije?

nokia6310 ::

Pozdravljeni!
Zanima me kaj mi svetujete živim v starejši hiši v stanovanju ki ima lesene strope pa ko recimo hodim po sobi se mi kla tresejo z njimi pa tudi miza na kateri je računalnik zdaj me pa zanima kako to vpliva na delovanje računalnika?
Podobno je pri hifi komponentah kaj se da narediti da je računalnik obvarovan raznih vibracij?
Problem je zaradi diska in če ga lahko na tak način poškodujem? Zanima me pa še nekaj zakaj do takih vibracij sploh pride
Zanima me bol fizikalna razlaga če ima povprečni človek tam 70 kg kako lahko pride do takih vibracij da se ti trese cela soba?
Sej ko sem trezen še gre samo ko pa spijem malo preveč se mi pa stanovanje spremeni v diskač pol so pa lahko problemi?

A. Smith ::

Vibracije res škodujejo disku, kolikor vem. Drugim komponentam pa ne, zakaj bi jim le? Poskusi računalnik zaščititi tako, da kupiš eno težko, masivno mizo, na katero ga postaviš. To bi moralo vsaj malo pomagati.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

Jan987 ::

Al pa če kupiš tisto gumo ki se namesti okoli diska pa bo pomoje tud pomagalo!

Stepni Volk ::

Poglej tovarniške podatke z disk, tam ti bodo povedali koliko prenese... če ne moreš drugače, naredi polico (pritrditev v zidu)... seveda lahko narediš "pritlehno polico" :)

Zakaj se leseni stropovi upogibajo in betonsko armirani ne... pa mislim, da ne potrebuje velikih znanstvenih utemljitev... pogelj drevesa v vetru... in tu je odgovor... suh les sicer malce pridobi na togosti... pa vendar...

nokia6310 ::

Stepni tvoja ideja mi je še najbolj všeč.
Res hvala ti zanjo!
Drugače pa kako varne so take gradnje v primeru potresa?
Zanima me glede nato če hodiš po stanovanju pa se že vse trese kaj bi bilo oziroma bo šele ko bo do potresa prišlo?
Nekateri sicer govorijo da so take konstrukcije bolj varne kot betonske ker se upogibajo in zato lažje prenašajo vibracije medtem ko beton ko ga enkrat nalomiš poči?

Nejc Pintar ::

taka konstrukcija na nek način absorbira vibracije in jih nato počasi oddaja, zato je manj skrbi pred potresi
Lahko je biti prvi, če si edini!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov PC glasen! Pomoč!

Oddelek: Pomoč in nasveti
142082 (1653) smacker
»

Kitajci natisnili petnadstropno poslopje (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
5518939 (13744) matijadmin
»

cigu za stene

Oddelek: Loža
71065 (578) RejZoR
»

Bad sectorji

Oddelek: Pomoč in nasveti
71458 (1312) Kriko

Več podobnih tem