» »

Kakšno televizijo naj kupim in kje (poceni seveda :)

Kakšno televizijo naj kupim in kje (poceni seveda :)

mrTwelveTrees ::

Dobil sem nalogo, da kupim tv za staro mamo.
Ker slabo vidi, mora biti ekran 72, in 100 Hz..

ma gledu sem MATRIX 72 / 100hz/ stereo.. TXT za cca 75.000 sit - garancija 2 let

kakšne boljše firme , 72, 100 hz so pa tam nad 110.000 sit...

tudi flat je lepo met.. :)

kdo priporoča kakšen dober ( dober za cca 100.000 sit) in kej naj kupim...

thx
  • premaknilo iz Loža: OwcA ()

maci ::

United 28" (16:9 ekran), 100MHz je bila v Sparu 69.000 SIT (redna cena pa je 90.000 SIT).
DObiš dosti za to ceno.

KTr1sk ::

Hehe ta TV imam jz in sem prav takrat kupil ko je bila akcija, naj povem da je TV vreden svojga nakupa (če je 70000) moti me edino to, da zalo počasi prestavla med kanali dobr da imam satelitsko anteno, ker tam gre hitro, drugače ima pa dost funkcij pa to lahko imaš (Subtiti Format, Zoom Format, Auto Format, Nornal Format-slika odrezana ob strani, Full Format, 14:9 Format, Cinema Format-uprabljam če gledam iz računalnika) pa slika v sliki ima in pa teletext je lahko čez pol ekrana, no meni ni žal, tudi če bi bila dražja je vredi TV edino če bi imel kabeljsko ne bi bil zadovoljen ker me moti da tako dolgo prestavlja med kanalom. Slika je lepa ker sem gledal mal po bigbangu in se mi zdi dobra slika, ne vem kateri ampak zdi se mi da je bil Sony ki se mi je zdelo, da ima slabšo sliko, čeprav ko sem gledal TVje se mi je zdelo da je vseeno malo bolj čista slika pri čisto navadnih televizjah...

Aja če kdo ve za ta TV United po ugodni ceni naj mi prosim tu povej,ker moj priajtelj je čist nor na ta TV ko ga je videl, sam ne bi rad dal veliko več kot sm jz dal za svojega :P

lp
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KTr1sk ()

Caligula ::

Tako MAtrix kot United sta se predobra za staro mamo tako da kar v trgovino po enega.

KTr1sk ::

Hmm sam jz njej ni bi priporočil 16:9 ekrana, ker če gledaš čez cel ekran so ljudje malo širši (debelejši) no mene to ne moti več, sam recimo mojim staršem se jim pa moj TV zarad tega ne dopade, čeprav lahko imaš nastavljeno na Normalni pogled sam takrat pa ne bo TV 72velik ampak manjši, pa še čudno izgleda ko je ob strani črni rob.
i7-11700kf,32gb-3200mhz,6700xt,nvme2x,hdd4x

mrTwelveTrees ::

kaj pa tole;


Philips TV 29PT8520

99.999 SIT

popolnoma raven ekran 72cm (BlackLine S), 100HZ, DNR, avtomatska korekcija barv, filter za čiščenje šumov, 40W stereo, Virtualni Dolby Surround zvok, AVL, 2 zvočnika, 100 programskih mest, teletext 100 strani spomina, ura, timer, budilka, 2x scart, audio OUT, spredaj vhodi za kamero

1 leto garancije

-------------------------------------------------------------------------------------------------

MATRIX 72 cm, 100 hz.. ni flat = cca 75.000 sit 2 leti garancije

--------------------------------------------------------------------------------------------------

MATRIX 72 cm, 100 hz FLAT, Picture in picture = cca 100.000 sit 2 leti garancije

................................................................................................

kaj se bolj splača ?
( itak bo tv potem pršu v moje roke... čez par let... tv se kopuje dolgoročno)
pa zanima me če kdo ve kaj se bolj kvari PHILIPS ali MATRIX

Racko ::

Kupi pol flat pa cim drazje, itq nebos ti placu ;)


LP

Dr Evil ::

Če ni FLAT ne kupuj.

[SpydeR] ::

Fotr je pred kratkim nabavil tega Philipsa in smo zaenkrat čist zadovoljni z njim. Če računaš na to da bo TV pristal v tvojih rokah ti priporočam, da daš zanj nekolk več in maš pol tud kvaliteto. Je pa res, da ti Philipsi nimajo tolk funkcij kot zgoraj našteti Matrix in United, ipd. Glede tega se moraš sam odločt kaj ti več pomen. Mi smo se na konc odločal med tem Philipsom in GRUNDIG 72 MF-3310 Xedance, ki je trenutno v akciji (od funkcij se mi zdi da ma več samo sliko v sliki). Na konc je po parih prebranih straneh na netu in po posvetu s serviserjem padla odločitev za Philips. Zaenkrat je edina malenkost ki mi gre na k.. to, da pri spreminjanju glasnosti to ni vidno z napisom na zaslonu, sam to spet ni nekaj kar bi hudo pogrešal.
Aja kupil smo ga v Merkurju (za isto ceno ga dobiš tud v Big bangu; tle na Enaa pa je bil takrat dražji) ker majo pač možnost plačila s čeki brez obresti.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[TV] CRT oz. katodni televizorji (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
22637437 (19880) mrheker
»

Kateri TV 55 cm

Oddelek: Kaj kupiti
181584 (1308) AngelOfDeath
»

Nakup TV 4:3 ali 16:9

Oddelek: Kaj kupiti
323804 (2844) Mirč
»

TV Sony ali Philips?

Oddelek: Kaj kupiti
282363 (1975) mravljinec
»

Kateri TV kupiti?

Oddelek: Kaj kupiti
342516 (2057) AtaStrumf

Več podobnih tem