» »

Kako spravt volume pr wav fileu na "pravo" jakost??

Kako spravt volume pr wav fileu na "pravo" jakost??

Brody ::

Pač mam ene par .rm fajlov k sm jih pretvoru v .wav da si jih bom na cd posnel, sam k je muska tisja kot bi morala biti, zato zdej mene zanima a je kaksn program, ki ti jakost sprav na "pravo", tocno tako kot jo imajo pac vsi glasbeni CDji, k jih kupis v stacuni. Vem da v vsakem progiču lahko štimaš jakost, sam jst rabm točno določeno jakost, ne pa da kr sam po filingu tm nastavljam.
S predlogi na dan:)!

morphling1 ::

Za vse kar je v zvezi zvokom je zame najboljsi prog. Cool Edit pro , amplify-> hard-limiting (ojacas za doloceno st. db )
http://www2.arnes.si/~mlivak/ Nekaj kar naj bi bila moja domača stran, pa nikoli ne bo :)

frudi ::

niso vsi CDji enako glasni, tako da 'prave' jakosti ni.
vzemi primeren program (Cool Edit Pro je že morphling omenil, lahko pa uporabiš tud večino CD-ripperjev, ki običajno vsebujejo funkcijo 'normalize') in zvišuj jakost, dokler se ti ne zdi primerno glasno. shrani fajl in se spravi na naslednjega...
na koncu se boš vendarle moral zanašat na filing. razen, če se ti da pregledat vse ostale CDje, ki jih maš, da ugotoviš povprečno glasnost :)
1ACDoHVj3wn7N4EMpGVU4YGLR9HTfkNhTd... in case I've written something useful :)

Lunik ::

kaj pa če mam nevemkolk mp3-jev spremenjenih v wave za zapečt na audio cd, pa niso vsi enako glasni - kako narediš, da imajo vsi wavi enako jakost (cool edita nimam)...

zile ::

Najboljš da si ga dobiš. :))

BlackHole ::

Obstajajo tudi mali programčki, kot so WavNormalizer, poglejte malo na strani kjer imajo mp3 programčke ali pa google pa to.

Spajky ::

Saj lahko tudi povecas volume z Win Soundrecorderjem v grobem za 25%...8-)

totimato ::

Nekateri programi za pecenje imajo pri audio cdjih opcijo enacenja - tak da preden zapece postima vse wave. Sicer se nisem tega sprobal, bi pa se splacalo pobrskati po nastavitvah.

Se pa kot zakleto ne morem spomnit imena programa v katerem sem to videl... je mel audio sekcijo pri kateri si lahko rippal dol in so neke note in kitare letale od leve proti desni...

nekaj takega:P

(Ni bil Nero pa WinOnCD tudi ne)

lp

totimato


EASY CD CREATOR!!! ...'bemu'mast pa sklerozo, pa nisn niti tolk star :8)

Tam imas pri onem doktorju neke nastavitve, ki so za volumen celega CDja, ampak kot pravim, sam se nisem sprobal.

lp

Eagle ::

Kot vidim nimate pojma, tak da najboljsa in naj normalna glasnost je =====>>>>>>> -3db !!!!:P

phladnik ::

Men se za peko dopade mp3toCDA programček, ki ima opcijo, da znormalizira vse komade, da so enako glasni!
Fajn zadeva... Samo da pri demo lahko zapečeš samo 4 komade... Jst sem se znašel tako, da sem jih po več združil v enega.. pol pa zapekel.... pol sempa crack našel... sam pečem pa ne več audio CDjev, k se mi ne da...
Kdor visoko leta je pilot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Bitna hitrost zvoka

Oddelek: Pomoč in nasveti
413959 (2663) XLapse
»

Kako iz gramofona v MP3???

Oddelek: Zvok in slika
253879 (2617) Gapi
»

Prog. za editiranje MP3 brez spreminjanja v WAV?

Oddelek: Zvok in slika
131123 (925) Vlady
»

S cim encodirate Divxe?

Oddelek: Zvok in slika
261465 (997) zile
»

editiranje *.wav filetov

Oddelek: Zvok in slika
5886 (798) Huey P

Več podobnih tem