» »

Isa mrezna

Isa mrezna

T(he) Boss ::

Imam isa mrezno. Win98 mi jo prepozna in ko namestis carovnika iz win me je vse vredu. Ko pa se hoces povezat pa v omrezju najde samo sebe. Kartica verjetno dela. Ce pa noter da pci mrezno pa vse normalno dela. ISA kartica je imela neke IRQ spore, pa sem spremnil IRQ pa se ni vec pritozevala. Mogoce veste kaj bi bil vzrok za to ?

Horhe ::

Najboljsa varjanta je, da bootas v dos-u pa izklopis PnP za mrezno, pa ji nastimas irq 10, adresa 300, pol pa v win 98 da s add new hardware pa naj ti jo detektira...100 % dela
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

T(he) Boss ::

Kako pa to naredis? Mislim seveda spreminjanje irqjev.

Tzar ::

Hja jest vem da od kar imam ISA mrežn oimam samo težave z njo. Ne delajo mi DMA na CD-ROMU in CD-RW, računalnik se mi brez potrebe obeša, se noče ugašat (kljub inštaliranemu popravku), ne morem uporabljati externega diska prek LPT ipd. Skratka sama zaje....ija
Zej sem nabavu mrežno na PCI-ju in moram prevert kaj in kako bo zej.
Življenje je lepo!

Horhe ::

katero mrezno pa imas ? pri 3com imas to lepo zrihtan.....
Moja sestra bl obvlada PC k jz ......

T(he) Boss ::

Windowse bootas iz dosa ali v dosu to kak spreminjas? Ce v dosu, mi pro sim napisi kako to naredis. Moja mrezna je najbolj znana pod imeno skoraj no name>:D! (novell ne 2000)

MadMax ::

Lahko pa je tut na pol crknila.
Sem imel problem: na mizi 2 compa, 2m kabla - dela b.p..
Compa postavljena na mesto, 20 m kabla - ne dela.
Das spet na mizo, vzames 20m kabla, ne dela; 2m kabla, dela; 10m dela, 15m ne dela.
Zamenas mrezno, vzames kolut 100m kabla, dela.
Postavis, dela.

Vcasih je tako...
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

T(he) Boss ::

Ne bi verjel, ker imam tri podobne in nobena ne dela prav - sebe v mrezi najde drugega pa ne !;(

jeb ::

imel sem ze problem, da mrezna ni delovala, ceprav v device managerju ni bilo nobenih klicajev oz. konfliktov.
Zasedla je edini prost irq, in bi po vsaki logiki moralo delovat. Potem sem probal se spremenit I/O range.
In je delalo, ceprav prvotna nastavitev ni bila oznacena kot konflikt. Bila je to NE2000 compatible kartica.
Probaj to.

Miran ::

A maš mogoče coax mrežno pa nisi uporabil terminatorjev ??

LP Miran
Overclock yourself !

T(he) Boss ::

Je tudi coax, samo ima tudi ups in s tem jez delam mrezo. Lahko nekdo, ki ima via chip set napise irq in obseg v/i naslovov na katerih ima mrezno. Irq 10 je zaseden, ce spreminjam v/i naslove javi, da mrezna ne delije pravilno in da naj ponovno namestim gonilnike- prosim kake gonilnike, kje jih te naj dobim za tako starino:\!

miranpozar ::

Če je to 3Com mrežna imaš na prvi disketi z gonilniki (najnovejši seveda!) programček 39XCFG.EXE ali nekaj podobnega, s katerim se malo poigraj (PnP in to...).

Miran Požar, Portorož, www.miranpozar.com

phladnik ::

a tudi pingat ne moreš?
lahko je kabel, če maš coax... al ap če maš direktno iz mašine v mašino, da ni crossover itd..

:):D
Kdor visoko leta je pilot!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Ubuntu problem z mrežno 3com 3c509

Oddelek: Operacijski sistemi
192148 (1898) krofko
»

Kaki program za testirat če mrežna dela?

Oddelek: Strojna oprema
5737 (700) Azrael
»

Rabim pomoč pri nastavitvah Clark Connecta

Oddelek: Omrežja in internet
141589 (1421) bastadu
»

Realtek RTL8019 ISA PnP Ethernet - ne dela...!

Oddelek: Strojna oprema
5815 (748) ABX
»

WinXP, mrezna kartica

Oddelek: Programska oprema
161040 (877) JanezH

Več podobnih tem