» »

iPod - prosim pomagajte

iPod - prosim pomagajte

Slasher ::

POzdrav.


Zadeva je ta, da jaz mam zelo malo pojma o iPodih. Vem samo, da na njih se spravi kar lep kup muzike. Moj 256mb mp3 player pac ni kos moji zbirki mp3-ojk.

Zanimam se za nakup mini iPod (4gb), ampak me zanima, kje kupiti, za koliko se prodajajo, dobre in slabe funkcije (slednje naj komentirajo lastniki iPodov).

Edini kar me muči pa je to: Kaj je to res da se iPod (mini) da polniti le preko računalnika? Ker potem takem pomoje ne opravlja svoje glavne funkcije. Kaj mi hasne toliko muzike, če se mi na potovanju sprazne baterija, "s sabo" (lol) pa nimam računalnika..

Prosim pomoč.

PS: Imam možnost dobit mini iPod-a 4gb za 40-45k. Splača?

Moram vedeti, če se toti iPod sploh lahko kam na dopust vzame.. brez laptopa ali PCja.

ty

TribesMan ::

iPoda lahko dobis pri uvozniku (EPL... na Tržaški v Ljubljani)

Zraven pa dobis tudi polnilec... (Razen pri Shuffleu, ki se lahko polni le preko racunalnika... ali ce dokupis polnilec)...

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Slasher ::

Torej pri iPodu (mini v tem primeru) se zravn dobi polnilec za "evropski" šteker? Ker je en dejal, da je ta sam za ameriške standarte.

crusader ::

Polnilci od Appla so univerzalni in se jim da zamenjat vtikac, tako da pase v naso (230v) vticnico. Itak pa v EU dobis pravega ze zraven.

Slasher ::

Hvala za informacije!

Pol pa si bom prilastil enega.

Če ima kdo še kaj za povedat glede iPodov ali teh zadev, naj kar.


lp
~Slash

Geo ::

Jaz bi se nekaj vprasal, da ne bom odpiral nove tem. Kako je pol s temi ipod shufle, ko nimajo zaslona kako, pol to predvajas po vrsti, ali imas moznost random predvajanja?
SHIT!!! I did it again...

TribesMan ::

Geo a se hecas? Kaj mislis zakaj se imenuje SHUFFLE???

Pomojem zato ker nima random funkcije, a ne?

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

kalil ::

iPoda bi uporabljal cca 4 ure na dan na kolesu. Zanima pa me kako bi to vplivalo na trdi dsik, ki ga ima iPod vgrajenega? Nočem dati 76k za nekaj, kar mi bo crknilo po nekaj mesecih zelo aktivne uporabe.

Ali naj raje kupim predvajalnik z flash spominom?

Odločam se med dvema predvajalnikoma:
Apple iPod 20GB
+ kapaciteta diska
- velikost predvajalnika

iRiver iFP-899 1GB
+ neprenehno predvajanje
+ nima gibljivih delov (trdi disk)

divide et empera

SleepLess ::

Potem pa si kupi ipoda mini ce te moti velikost, pa se manj bos dal zanj, v avstriji ga dobis ze za 50k 4gb verzjo 8-O

jype ::

kalil: nikarte! To je izjemno nevarno pocetje.

Pri kolesarjenju si tudi brez tega da onesposobis svojo edino 360° zaznavo zelo izpostavljen nevarnosti. Don't.

TribesMan ::

kalil, kot prvo naj te opozorim, da je kolesarjenje z slušalkami v ušesih izjemno nevarno početje saj ne slišiš ničesar okoli sebe, in mislim da je celo prepovedano podobno kot uporaba mobilca. No po brezpotjih teh problemov sicer ni, sam za na cesto pa močno odsvetujem.

Zdej kar se pa diska v iPodu tiče bom rekel takole. Zadeva je relativno neobčutljiva na tresljaje, saj se disk vžge le na vsake 10 minut, pa še to samo za par sekund. Je pa zelo važno kam misliš pritrditi iPoda. Če ga boš pritrdil direkt na balanco bicikla, zna bit to precej bolj "nevarno" za iPoda, kot pa če ga bi nosil na takoimenovanem "Arm bandu" ki si ga nadeneš na roko in potem že tvoje roke precej ublažijo tresljaje. Sam za kakšen downhill pa vseeno ni priporočljivo, ker tam je pa tolk tresljajev da je veliko bolj pametno razmisliti o kaksne flash predvajalniku.

Sicer je iPod zelo trpežna reč in tudi zelo kakovosno narejen. Sam ga uporabljam skoraj povsod. Tudi pri teku in zaenkrat ni nikakršnih problemov z diskom ali kaj podobnega. Sem zelo zadovoljen z njim.

LP

TribesMan
Moj kompjuter dela: KVIIIIK ... KVIIIK ... KVIIIK.

Ko ga navijem dela: KVIKKVIKKIVKKVIK. :)

Gandalfar ::

Pa pazi. 'Novi' ipod miniji nimajo zraven power adapterja in firewire kabla.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

homemade adapter za iPod mini

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
233030 (2355) Nejc Pintar
»

Obilo novosti iz Appla (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
518213 (6823) Nejc Pintar
»

Predvajalniki: Sony HD-5 vs. iPod 20GB - izkusnje / nasveti?

Oddelek: Kaj kupiti
51291 (1241) iskra
»

iPod in Mac mini članek na Jabuk.net (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
608484 (7382) Roadkill
»

Kateri mp3 predvajalnik z 20GB+ prostora

Oddelek: Kaj kupiti
111956 (1721) TribesMan

Več podobnih tem